Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

Eluin

Film s celkem zajímavým nápadem a fajn atmosférou, který vzdává poctu klasické Věci z roku 1982 stejně tak jako slovutnému kosmickému hororu H. P. Lovecrafta. Ultra zajímavé to ale zase není a té krve na mě bylo asi až moc. ()

franzkfk odpad!

Pokrytci to budou označovat jako inspiraci či poctu. Příkladem pocty a inspirace je "It Follows", které si však udržuje odstup. The Void explicitně vykrádá Vládce temnot, Hellraiser 2, Věc, Horizont události a Re-Animatora. Na tvůrce těchto filmů mělo vliv nepřeberné množství podnětů, jenže oni svou inspiraci přetvořili v tvůrčím procesu do nepoznaného. V kreativním procesu se dá velice snadno zabřednout do neoriginality. Proto je to také proces a jedna z věcí, která dělí profesionála od amatéra, je autenticita. Tady by se nad tím i dalo přivřít oko, pokud by tam ovšem nebyly vyloženě formální (narativní) chyby. ()

Kingjiri

Vykrádání jinejch bijáků mě tentokrát nijak netrápilo už jenom proto, že se tvůrci neinspirovali jen monstrama nebo scénama, ale i poctivou filmařinou. Velkej plus je taky atmosféra, kterou se daří po většinu stopáže úspěšně budovat. Mytologie s pointou však nakonec selhaly na plný čáře. DÁL POZOR NA SPOILERY. Lehce filozofující finále s otevřenim brány do světa posmrtnýho života (?) a divnejma halucinacema (?) hlavních postav byla prostě kravina a finále kvůli tomu vůbec nezafungovalo. Stejně jako jsem s napětim očekával, jak bude doktorova znovuzrozená dcera vypadat, přičemž nakonec vypadala téměř stejně jako ostatní monstra. Proč nemohli scénáristi z doktora udělat jenom šílenýho vědce, kterej se v honbě za vzkříšenim svý zemřelý dcery nezdráhá dělat ujetý experimenty? A sekta (zakuklenci), která ho v tom podporuje mohla klidně zustat a možná i sehrát větší roli. Objevná ani extra originální by taková pointa nebyla, ale pořád by se jí člověk s WTF výrazem nevysmál jako týhle. Promarněnej potenciál dost zamrzí, za atmosféru a filmařinu třetí hvězda. ()

Vabr odpad!

Nepochopil jsem absolutně, proč to o tý sektě nebylo! Kdyby to bylo o tom, že ta sekta přepadne nemocnici, tak to je mnohem lepší, ale tohle?! Taková přeefektovaná a mega divná kravina. Fakt nechápu smysl a hodnocení tohoto filmu. Aspoň má sekta originální masky. Dost jsem u tohoto usínal. VYHODNOCENÍ: AHA, NO JO KANADA ()

TomStrom

Šlo to, má to atmosféru a solidní feeling, jenže se to celé bohužel utopilo na totální přeplácanosti a překombinovanosti. Film víceméně těží jen z toho, že takovýchto lovecraftovských snímků moc není, takže nad ním nejeden divák přimhouří oko, což mi zběžné projítí postřehů ostatních uživatelů jednoznačně potvrdilo. Na jedno zkouknutí to rozhodně jde. ()

Di Tecka

Totální halucinace, která mě ale dokázala udržet s napětím sledovat film až do konce, ačkoliv nakonec vůbec nevim, o čem to bylo :-D ()

vikino1

U filmů s nálepkou Made In Kanada, jsem značně skeptický, jelikož vše co jsem od hráčů hokeje viděl, byl skoro odpad. A ejhle oni zabrali šponu a vytvořili i něco koukatelnýho. Teda néé, že by to byl kdoví jakej šperk, je to mix Věci, Horizontu událolsti, Silent Hillu a Hellraisera. Samozřejmě s přibývajícím časem i po skončení si řeknete - bože vždyt to je nesmysl, ale první polovina je vcelku atmosférická (hlavně proto, že Věc a Horizon považuju za TOP), ale jak se to změní v Silent Hill a Hellraiser tak to začíná skřípat. ()

ANTYCHRYST

Těšil jsem se na beckovou jizdu..ale nebavilo mě to...koukal jsem na dvakrát ..takže mě to opravdu nezaujalo... ten konec je komickej ..ta zruda je kategorie D ... nevím jestli k smíchu nebo k pláči.. herci tam žádný nejsou.. Pár Amatérů... hvězdičky dávám za lidi v kapich..mám pro ně slabost..a za tahání sekery za sebou... 25% ani ty hektolitry falešné krve a bidnejch střev a jiných tělesných částí to nezachrání.. jinak souhlas že to má z mnoha filmů trochu... ()

Knor

Je fajn, že se ještě najdou horory, který sází na atmosféru a neserou do všeho CGI. Monstra jsou udělaný poctivě a je super vidět jak se to umělý maso a hnus rozstříkává po zdech a podlaze :-D Velmi stylovej horor na způsob Hellraisera a Carpentorovi Věci. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Jakoby tvůrci nevěděli co chtějí a vlastně ani proč. Divná směska "obstojného" hororu, tupým "mystériem" a završena rádoby sci-fi bordelem. ()

boo-boo

Hororové béčko s koreňmi v Lovecraftovej próze je už samo o sebe ojedinelý úkaz. Príbehovo je The Void samozrejme ťažký podpriemer, ale atmosféru to má (tí borci v bielych habitoch!), gore efekty sú chutné a patrične čvachtavé a od začiatku do konca to nespomalí. Na jedno zábavné použitie akurát. ()

MindTuber

Nicota opět patří mezi žánr mysteriózního scifi hororu, který je těžké objektivně zhodnotit. Mezi jeho největší klady patří jistá inspirace v Lovercraftově démonickém pojetí mixnutou s Cronenbergovskou transformací, ale ani jedna ze složek zde nijak zásadně nevyčuhuje a je spíš odvarem zmíněného. Oproti tomu největším záporem je pomalý rozjezd, kdy je všechno celkem zmatené a trvá, než se vám osvětlí pozadí příběhu. V té chvíli se nejspíš už budete nudit, ale pokud vám nedá spát rozuzlení hlavní zápletky, nejspíš Nicotu dokoukáte a dočkáte se tak toho nejlepšího, co film nabízí. Ačkoliv jde o nízkorozpočtový snímek, má celkem ucházející masky i relativně podařenou atmosféru. Nicméně já se musel dost přemáhat a to má za následek i o stupínek nižší hodnocení. Lepší dvě. ()

GameboyNES

Po dlouhé době slušně udělanej horor. Je to sice vykrádačka všech možných 80+90 hororů a tak ve finále máme guláš. Teda né že by měl mrazivou atmosféru nebo nějaký lekačky. Ale celkem slušný vobludy,hodně slizu a krve. 82% ()

XXXXXXXX

Adamsova rodina cestou potkala Věc. Jen jsem si občas připadal, ze ji misto gennialniho Tesaře, vysekal nezaslouzeny amatérský sochař z kusu vykalu. Bon apetit... ()

mark9th

Pekný výlet do minulosti čoby spomienky na osemdesiatkové horory. Môže sa stať, že sa vám to bude zdať ako mierna vykrádačka Pinheada alebo The Thing, tento kúsok však práve takýmto kultom vzdáva hold, najmä podarenými maskami. Akcia sa snaží byť nepretržitá, ale dosť prekáža, že sa film celý čas snaží pôsobiť tajomne. Netrebalo, príbehu to koniec koncov nepomáha a skôr by som uvítal ešte priamočiarejšie podanie, nakoniec sa toho aj tak veľa nedozviete. Aj keď také pokračovanie by mohlo byť zaujímavé. ()

regentor odpad!

Další naprosto zbytečný a prázdný snímek který není ani pokusem o kanadský žertík v rámci žánru. Scénaristická nicota postavená výlučně na vykrádačce jiných filmů od Mlhy, přes Mumii , Vetřelce ,Akta X a řady dalších, nejeví ani sebemenší snahu o nějaký vlastní příběh.Nesympatické herecké obsazení jde ruku v ruce s amatérskou kamerou a trapnými filmovými triky,natočeno v nějaké zablešené díře budovy před demolicí..Jediným malým pozitivem je fakt, že "režisér" je konzument lysohlávek ale i přes tento handicap dokázal oblbnout nějakého extravagantního milionáře aby mu odevzdal své měsíční kapesné a "investoval" do tohoto škváru nějaký peníz.Hrůza a děs je ve zjištění,že "tvůrci" tohoto ,mohou volně chodit po našem světě bez svěrací kazajky. ()

Pitryx

PRVNÍ DOJEM: O tomto filmu jsem nic nečetl, nic jsem o něm nevěděl, a podle vkusu dárce, jsem předpokládal romantickou pablbinu stylu nicoty v duši. Nebo v hlavě, to je nyní modernější. A ejhle co jsem zcela neočekávaně obdržel. Snímek, co mne na skoro devadesát minut přišpendlil před monitor, a u kterého jsem ani jednou nekoukal, kdy bude konec. Pravda, některé náznaky oblud už zde byly dříve v jiných snímcích, ale konceptuálně jsem ještě nic podobného, vhodně ke snímku napíši, nežral. Trikaři se vytáhli, dějově to jelo jako na horské dráze, a gore bylo, dá se říci, také dostatek. Snímek není pro každého, je to spíše hra s divákem, ale kdo na tuto hru přistoupí, bude se zcela jistě bavit. Já se královsky bavil a po dlouhé době si střihnu hodnocení v té nejvyšší úrovni. Ano dávám, tedy napoprvé, celých devadesát pět kusů.+++++ No, prvotní nadšení musím zkrotit, jako vždy a odebírám desítku. Ono tam ty některé hovory jsou zbytečné. Ani napodruhé jsem několik drobností nepochytil. Že by až do třetice? 20180501 ()