Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla.  Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc... (Cinemart)

petruska777

Příjemný film, vážnější pasáže střídaly ty veselejší a celkově to pěkně zapadalo do sebe, nebyly zde žádná hluchá místa. Obě hlavní protagonistky byly výborné, ve vedlejších rolích excelovali hlavně Eva Holubová, Vilma Cibulková a Bolek Polívka. Vše působilo přirozeně, jak vtipná místa, tak i ta emocionálně vypjatější. Jediné, co mě příliš nenadchlo, byla hudba, která na mě místy působila až rušivým dojmem. Ale každopádně se jedná o povedený film, který rozhodně stojí za zhlédnutí. A Volha byla top. ()

Pajina68

Čekala jsem průměrný film, který zřejmě potřeboval velkou reklamu, aby nalákal diváky. Ale byla jsem velice příjemně překvapena. Líbil se mi příběh, ale nádherné byly i záběry naší krásné české krajiny. To dodalo filmu tu správnou atmosféru. Navíc Eliška Balzerová je úžasná herečka, která se do této role bezvadně hodila. Moc hezký, i když místy hodně smutný film. ()

dunbar

Mne sa to veľmi páčilo, napriek na efekt vyrátanému gradingu a spoľahlivým location scouts... Eliška aj Tatiana hrali fantasticky, a takisto aj ostatné dámy... No a Bolek bol skrátka neodolateľný! ()

Duratec

Když Mirka Spáčilová označila film slovy, že jí po dlouhé době nebylo v kině při českém filmu stydno, zbystřil jsem. Film mě mile překvapil, i když je vlastně těžké ho žánrově zařadit. Naprosto špičková kamera, uvěřitelné postavy filmu, herci, na které se dobře dívá, i když nemluví. Žádná řachanda, ale několikrát jsem se dost nařehtal. Při scéně z domova důchodců, jak Hana Maciuchová hraje na klavír sledujte v jejím pozadí na levém okraji záběru o topení opřeného klimbajícího důchodce, kterého hluk klavíru občas probere ze spánku. To jsem dostal takový záchvat smíchu, že nevím, co bylo ve filmu následující desítky sekund. Po dlouhé době normální film, na který se dobře dívá a kdykoliv ho rád uvidím znovu. ()

igirogi05

Podľa mňa si tento film zaslúži váčšie percentá. Obidve dámi, aj Eliška Balzerová aj Tatiana Vilhemová to hrajú excelentne. Ktovie, či p. Balzerová ešte bude mať takúto možnosť, takto sa vyšantiť a vtismúť svoju vlastnú pečať postave. Ináč raod movie dobre spracovať nevie každý. Možno som len zaťažený na české filmy, ale mne sa to páčilo. Kamera vynikajúca, réžia tiež. (a český film, kde je voda - akákoľvek - je vždy vynikajúci.) A tých mnostvo vedlajších postáv, ktoré hrali známi herci (Polívka, Holubová, Vášáryová, Cibulková.....) Rozhodne stojí tento film za pozretie. A tá VOLHA. Tá je nádherná..... Hodnotil som 5 *. Aj keď by sa dalo čo to filmu vyčítať (scenár bol slabší podľa mňa), za mňa skvelý zážitok....! ()

Krtisko

Fajn film na pohodový večer. Žádná velká pecka u které bych se za břicho popadal, ale výborné herecké obsazení a práce vynikajícího režiséra určitě udělala svoje. Čekal jsem víc komedii, zklamaný ale rozhodně nejsem. Všiml jsem si jedné maličkosti. Tou byla SPZ tátovy Volhy, na kterou bylo několik detailních záběrů. Je v novém formátu středočeského kraje. Pokud ale nebožtík táta jezdil Volhou už za svým malým synem, měl ji tedy již před reformou značek a zdá se mi nepravděpodobné, že by si nechal takovéhoto mazlíka přeznačkovat. Jinak ovšem pěkná roadmovie s otevřeným - dobrým koncem. ()

JSYSMHJF

Pomalejší rozjezd plochého střihu. Autíčko krásný. Takové to rodinné povídání u kafe. Dá se, ale klidně jde u toho škrábat brambory. ()

bilder

Nebylo to nejhorší, ale námět příliš originální není, hned jsem si vzpomněla na Zlomené květiny od Jima Jarmusche, kde po synovi pátral neodolatelný Bill Murray. Ale krásná kamera, to se musí uznat. ()

pavlicek1

Jedna velká depka s pár vtipnýma scénkami jinak velké nic!Za Holubovou 1 hvězda. Kde-sou ty starý dobrý český komedie?! ()

Irish Stout

Ja nechápem prečo každý nadáva na Česko-Slovenský film ako taký. Hollyúúd točí primitívne braky v jednom kuse a každý primitív to kvituje. Tento film je vhodný pre seniorov a myslím ze ho celkom ocenia. ()

simonman odpad!

"Občas jsme s tátou měli nějaké bokovky", ale to je normální, tak to prostě funguje. Hovno, Vejdělku, hovno! Takhle to mezi lidma, kteří se milujou nefunguje. Lidi, kteří spolu chtějí žít se nepodvádějí, protože ví, že ten člověk, kterého potkávají každý den doma, je ten, se kterým si rozumí jako s žádným jiným a rozhodně nestojí za to všechno zničit kvůli pár minutám hujá hujá juch juch jakéhosi náhodného sexu. ()

Calabria

Můžete mi říct, proč se tento typ filmů, pořád točí. To nebyla komedie, drama, horor. Nebylo to příběhové ani dokumentární. Já tomu nerozumím. Člověka akorát pak vždycky na*ere když to pak vyhraje ceny. Viz bába z ledu. ()

Gugos

Jako nebylo to špatné,ale jásat se taky u toho nedá...neurazí/nenadchne a podruhé si to už nikdy nepustím...asi tak :) ()

lineker

Vejdělkova road movie o cestě za poznáním. Matka a dcera, které za života otce, zřejmě neměli moc času se blíže poznat, se po jeho skonu vydávají odhalit jedno velké tátovo, manželovo tajemství. Problém vidím v tom, že to bohužel nefunguje co by silné drama, ani jako vtipná komedie. Pár momentu k pousmání by se snad našlo, ale v dramatické rovině bych čekal větší sílu, těch opěrných bodů pro její prosazení je konec konců v příběhu dost. A i když se herci ve vzájemných konfrontačních dialozích snaží, scénář jim bohužel nedává potřebné palivo. A proto (bohužel), mne ve finále bylo celkem jedno, zda bude nalezeno to co je smyslem cesty, zda matka a dcera naleznou klid v duši a zda vztah Terezy bude ve finále zachráněn. A tak by to asi být nemělo. Velké plus byl pro mne soundtrack. ()

jouluputilla

Komedie? Čím? Že se Eliška Balzerová občas chová poněkud cvokovitě? Že se ve filmu setkáme s několika pečlivě připravenými gagy - tak pečlivě, že spontánní smích nemohou vyvolat? Námět mi vůbec nepřijde špatný, ale scénář klasicky děravý. Do očí samozřejmě udeří konstrast snových jízd po prázdné silnici a dokonale předvídatelná „zácpa“ několika nervózních aut, snad se členy filmového štábu. Svébytným artefaktem je hlavní rekvizita - nebožtíkova Volha. Vilém si sice mohl pořídit tento stroj (nejspíš vyřazený z taxislužby, na nový by musel být hodně kovaný straník) ještě jako mladík (děti se měly narodit počátkem 80. let) a na jeho pulérování měl snad čas, ale proč na desítky let používaném veteránovi září současná SPZ? Trošku pečlivější práce a bylo by to o hvězdu víc, protože Eliška Balzerová je zde, aspoň pro mne, skutečně eccellente. Díky jejímu výkonu 65%. P.S. Muchowovo brnkání mi občas hodně lezlo na nervy. ()

fxfxfx

Na filmu se mi nejvíc líbilo, že nebyl moc dlouhý. Kdyby trval třeba tři hodiny, jak se stává v kinematografii zvykem, mohl by divák vidět všechna ta typická česká filmová klišé i v podání druhořadých herců. ()

BlackDemon

To bolo čo? Som rád, že som to nevidel v kine, inak by som chcel vstupné späť. Možno by to fungovalo ako televízny film, ale na veľké plátno to rozhodne nie je. A ešte sa pristavím pri hudbe - pri pozeraní si hovorím - "Ty, vole oni šetrili až tak, že kúpili niekde nejakú lacnú generickú zlátaninu..." Nakoniec v titulkoch vidím Muchowa... Teda majstre, nič moc. Neuveriteľne otravné. U mňa jedna za Tatianu. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová