poster

Tátova volha

 • anglický

  Patrimony

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Otcova volga

Komedie / Drama

Česko, 2018, 90 min

Externí recenze k filmu (8)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Po řadě neúspěšných snímků vstupuje na českou filmovou scénu kvalitní dílo, které stojí za to. Tátova volha je lidská komedie, která se o nic přehnaně nesnaží a nepřehrává. A právě proto funguje a baví. Baví však přiměřeně a se vkusem. V jiných momentech zase neskutečně dojímá. Těžko říct, zda je…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Bohužel se na zdravé jádro lepí spousta nepotřebných kudrlinek a patosu, nedaří se držet nějaký konzistentní tón (nebo alespoň přirozeně přecházet z jedné polohy do druhé) a celkově tak vlastně zamrzí, že Volha nedopadla lépe, když tam byl ten potenciál." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Výsledkem je nostalgický, sebedojímavý, sladkobolný a extrémně nenáročný film, který možná kdekoho (ideálně divačky nad třicet let) zahřeje u srdíčka a kdekoho potěší přítomností řady slavných hereček a herců, ale u toho také jeho ambice končí. Na druhou stranu, na rozdíl od jiných komerčních…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film nemá tolik vtipných dialogů jako Účastníci zájezdu, ale má v sobě tragický podtext jako Ženy v pokušení. A každopádně je to profesionálně odvedené dílo s příjemným hereckým výkonem hlavních představitelek. Snímek koprodukovaný Českou televizí slibuje zábavnou podívanou i zajímavý pohled na…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) **

  "K tomu vedou mimochodem poměrně zvláštní zvraty, což zamrzí obzvlášť ve srovnání s tím, že se děj většinu času drží příjemně nohama na zemi. Dialogy leckdy i dávají smysl, ačkoli je na devadesátiminutovou stopáž vycpávek docela dost. Jak jsem ale psal výše, zacílení filmu je dost nepřehledné.…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Tátova volha i přesto potěší nejen ženy toužící po uvěřitelnější filmové reprezentaci, ale také příznivce západočeského nářečí („tátovo kaktusy“), půvabných starších aut nebo kvalitního herectví. Nejvíce si však snímek užijí ti, co v uplynulých letech marně čekali na českou komedii, která by nebyla…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "V Tátově volze se příjemně povozíte. Je to na poměry českého celovečerního filmu nadstandardně povedená road movie, u které si odpočinete, ale zároveň nebudete z kina odcházet prázdní. Jestli Vejdělek něco umí, pak jsou to vztahy. Nechybí mu citlivost a humor." (více)

 • Týden.cz (David Lancz) **

  "Tátova volha potenciál i světlé momenty měla - včetně přesného ukončení filmu na tom pravém místě. Jenže mohla být daleko lepší, kdyby nezůstalo u úlitby "většinovému divákovi", aby na film přišel do kina (ale kdo to je? Moc rád bych alespoň nějakého poznal). A tahle úlitba slibný námět zabila.…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace