Tátova volha

(festivalový název)

Otcova volga

Komedie / Drama

Česko, 2018, 90 min

Tento film je o zblížení matky s dcérou, stretu s chorobou, nezvyčajnom pátraní po nevlastnom bratovi... ale najmä o pocitoch. V tomto ohľade filmu pomáha čarovná kamera a skvostný hudobný doprovod. Herecké obsadenie je excelentné a dodávajú pocit uveriteľnosti. Hoci treba priznať, že hlavná zápletka a jej vyriešenie je značne kostrbaté. Lepší priemer.(6.9.2018)

Taková česká klasika. Vejdělkův generický film, kde je možné libovolně zaměnit některý scény z jeho filmů a vůbec nic byste nepoznali. Pozitivně lze hodnotit nápad, který nabízí spoustu možností plných sentimentu, ale následné provedení až na pár světlých chvil docela pokulhává. Místy scény působí jako lehce nepovedená reklama a korunu všemu dává otravný soundtrack, který kazí jinak pěkné záběry přírody během toulek hlavních protagonistek. Ani vyloženě dobré, ale ani ne vyloženě špatné. Pro konzumního diváka asi ideální, taková ta Vejdělkova poloha, ze které se nehnul už deste let.(18.9.2018)

To byla jízda! Celý film tak rychle uběhl, že mi to bylo až líto. Byl to tak skvěle natočený příběh ze života, že jsem i tvůrcům odpustila takové ty nepravděpodobnosti jako je například ježdění po prázdné silnici. Vlastně bez toho by to potom nepůsobilo tak krásně poeticky. Přála bych si pokračování!(10.3.2018)

Jiří Vejdělek vcelku umí. Zklamání jsem zažil jen jednou a tak ač trailer vyloženě nelákal tak jiskřička naděje tam nějaká byla. Ono vsadit na Elišku Balzerovou a Tatianu Vilhelmovou tak divácky už máte vlastně skoro vyhráno. A jaký byl samotný film? Určitě není špatný, ale ubrat na humoru a přidat na dramatičnosti tak bych šel určitě o * více. Za druhou půli, která se mi líbila o dost více má tahle fajn road movie 7/10.(8.3.2018)

Čtvrtou hvězdu přidávám za kreaci Bolka Polívky jako dementního Jindřicha a jeho světlou chvilku, to je silná scéna. A také za to překvápko a lehký zvrat v ději na konec, což jsem už neočekával. Jinak svým duchem mi "Volha" připoměla Teorii tygra. Ten je kvalitativně o něco výš, nicméně i Tátova volha je trochu nesmělým blýskáním na lepší časy českého filmu.(2.9.2018)