Sex, drogy a rock’n’roll v melancholické biografii ženské hudební ikony... Nico, 1988 je road movie věnovanou posledním letům života Christy Päffgenové známé pod uměleckým jménem Nico. Film odehrávající se mezi Paříží, Prahou, Norimberkem a Manchestrem popisuje sólovou uměleckou dráhu hudební ikony, Warholovy múzy, zpěvačky Velvet Underground a  legendárně krásné ženy. Jedná se o  příběh posledních turné Nico a její kapely, která ji doprovázela po Evropě v  osmdesátých letech minulého století. Během těchto let tato „kněžka temnoty“ znovu našla samu sebe, zbavila se tíhy svojí krásy a našla cestu ke svému zapomenutému synovi. Jedná se o příběh znovuzrození umělkyně, matky i ženy (AČFK)

iz67

Na třetí pokus na letošním KVIFF konečně sukces. Samozřejmě to se mnou tvůrci měli jednodušší, protože Velvet aspol mám moc rád. Ale hlavní ženský herečky výkon byl skvělý a celý film se docela povedl. Sem tam něco tahalo za uši (postava Vladimíra u pražského koncertu), ale celkově vydařená věc nejen o Nico ikoně, ale i ženě. ()

solisoli

Každý projekt o životopise nejakého umelca by sa mal niesť v art duchu. Tento príbeh túto skutočnosť plne postrádal. Príbeh primitívnom slohu plný zmätkov, keby neobsahoval hudobné prvky, by nebolo jasné o čom vlastne je. Samotný zaver potvrdil túto nekompetentnú nemohúcnosť. Iba prejav Triny Dyrholm a pekná hudba stáli za povšimnutie. ()

blondboss

Nezaujímavá hudobná road movie, ktorá zapadá do úplného šedého priemeru a nevyniká prakticky jednou zapamätateľnou scénou. Viem, že to malo byť hlavne o jej živote a aj o pocitoch, ktoré počas svojej kariéry Nico mala, avšak podané je to dosť ťažkopádne a toporne. 45 % ()

BarVo

Z môjho pohľadu silne ženský film. Po životopisnej stránke trochu odfláknuté, pre neznalého to môže byť nuda. Ani do hĺbky sa moc nešlo, dialógy boli občas ako z veľkej knihy múdrostí, ale ak to beriem ako road movie, je to o.k. V zásade som ale rada, že v roku 2018 môžem zájsť do kina na taký film a preto z nostalgie pridávam hviezdu naviac. ()

bonovox

Záver života Nico podaná trochu málo konvenčne. Plusom boli úryvky live songov na jednotlivých koncertov, samozrejme top z Prahy ()

PTuranyi

Na prvý pohľad nie veľmi zaujímavý film o konci kariéry undergroundovej speváčky. Produkcia je síce kvalitná, ale snaha o dramatizáciu vychádza tak napoly. Napriek tomu je osobnosť Christy vykreslená celkom dobre a postupne ma príbeh vtiahol a po pražskom koncerte som sa ním už nechal unášať. Herecké výkony sú dobre a postavy pôsobia prirodzene. To všetko preložené piesňami Nico, ktoré fanúšikom určite zdvihnú hodnotenie. 70% ()

Egress

Velvet Underground je moje srdcovka a Nico byla skutečnou rockovou femme fatale. Později, když jsem se dostal k jejím solovým albům The Marble Index nebo Drama of Exile jsem pochopil, že Nico nebyla pouhou ozdobou rockových stars, ale skutečnou umělkyní. Film má své slabší i silnější momenty (pražský koncert vystihuje vyprahlost tehdejšího československého publika po autentické rockové hudbě). Určitě nepatří zpracováním mezi top životopisné filmy, ale atmosféru té doby dokázal nastínit velmi dobře. Pro fandy nekomerční alternativní hudby bezesporu zajímavý počin. ()

25. Dny evropského filmu

25. Dny evropského filmu

02.04.2018

Již 25. rokem nabízí Dny evropského filmu to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos promítnou 49 filmů z různých koutů Evropy. Snímky rozdělené do 7 programových sekcí reflektují… (více)

Zlatý lev z Benátek udělen

Zlatý lev z Benátek udělen

09.09.2017

74. ročník filmového festivalu skončil a je znám nový nositel prestižního ocenění Zlatý lev. Stal se jím Guillermo del Toro za svůj film The Shape of Water. Stříbrný lev a Velká cena poroty letos… (více)