Reklama

Reklama

Návrat do 1988

(seriál)
  • Jižní Korea Eungdabhala 1988 (více)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Zavzpomínejte si, jak vypadal Soul na konci 80. let. Seriál sleduje osudy pěti rodin a jejich pěti dospívajících potomků, kteří žijí v jedné ulici. (Netflix)

Recenze (7)

Felisr 

všechny recenze uživatele

Zmetku jeden! :-D Aneb pozdrav z dob, kdy se drtivá většina upevnění charakterů praktikovala formou dobře mířených pohlavků. Po těch se mi teda nestýská, ale pocity z prvního vzácného walkmanu (nebo jiného západního zboží), které bylo tehdy neskutečným pokladem, jak si (bohužel) pamatuju, už dnešní náctiletí těžko zažijou. Postavy výborně napsané, skvěle obsazené a famózně zahrané! Park Bo-geum už tady v pouhých 22 letech ukázal, že o něm ještě hodně uslyšíme. Ko Kyeong-pyo si tímto seriálem nejspíš vysloužil škatulku pro delší řadu rolí "hodného hocha od vedle", ráda bych ho viděla zahrát i záporný charakter. Celkově hodnotím na 90%, možná bych šla i výše kdybych sehnala více českých titulků a nemusela drtivou většinu pracně louskat z anglických. ()

coffee... 

všechny recenze uživatele

V třetí instalaci Reply série sledujeme příběh 4 rodin, které bydlí ve stejné ulici. I přes to, že tvůrci zpočátku tvrdili, že nebudou řešit retrospektivně výběr manžela hlavní hrdinky, nakonec se tak znovu stalo. Není to ale prioritou, jako tomu bylo v předešlých sériích. Hlavním motivem je co nejreálněji vyobrazit konec 80. let, a tak i každá postava získává relativně stejný prostor, aby poukázali snad na všechny situace, kterými člověk v 80. letech v Koreji mohl projít. Není divu, že v Koreji jsou tyto série stále více populární. Seriál vysílá kabelová televize tvN a rating jedné epizody se vyšplhal na 20%! Reply 1988 se tak stává nejúspěšnějším pořadem kabelové televize. Ale pro srovnání, 20% je obvykle obrovská úspěšnost i pro státní televize. Sečteno, podtrženo, Reply zná v Koreji prostě snad každý a soundtrack několik týdnů dominuje hitparádám. Nečekejte žádné over-the-top motivy typické pro korejská dramata. Nejvíc bych doporučila seriál těm, kteří by rádi více pochopili korejskou mentalitu, nebo těm, kteří by si rádi odpočinuli od typické korejské přehnanosti. Obsazení samozřejmě výborné. Hyeri neskutečně mile překvapila, Ryoo Joon Yeol skvělá volba pro atypičnost a Park Bo Gum by mohl soutěžit o nejvíc cute herce roku. Možná to mělo až moc poklidné tempo a stopáž jednoho dílu se vyšplhala na necelé 2 hodiny (!), takže na binge-watch na jedno sezení nedoporučuji, ale k odpočinku je to příjemná záležitost. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Kdybych si mohla vybrat osobnost, se kterou bych chtěla zajít na večeři, už pár let by to byla scénáristka Lee Woo-jeong a režisér Shin Won-ho. Poslední ze tří sérií Reply je asi ještě propracovanější, než předešlé dvě a já si nedokážu ani představit, kolikrát práce muselo dát dát tohle všechno dohromady. Ti dva mají absolutně nevídaný cit pro detail a zachycení emocí. Přátelství v každém věku, vztah mezi sourozenci, vztah mezi dítětem a rodičem, i ten mezi mužem a ženou... pochybuji, že jde tohle všechno zachytit lépe a reálněji, než jak se to podařilo tvůrcům. Vidíme tu všechny bolesti i radosti, které mohla tahle doba přinášet. A taky množství narážek na tabuizovaná témata. Pravděpodobně nevypálím plný počet hvězdiček, protože mě děj nevtáhl tolik, jako třeba první řada nebo další seriály autorů, ale maximálně oceňuji práci, která byla na seriálu odvedena. Moje hodnocení je tedy subjektivní a značně ho ovlivňuje to, že osudy některých nešly tak úplně podle mých představ. Herecky je to ale zahrané na výbornou, jak jinak. ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Naprosto speciální záležitost, kterou mi nejen doporučila moje k-přítelkyně, ale i jsem se na toto drama spolu dívali. Příběh je zasazen hlavně do let kolem olympiády 88 a 89, který se točí kolem sousedů, kteří spolu bydlí ve stejné ulici. Seriál má vše - nezapomenutelné komediální scény, tíživé životní situace dané korejskou kulturou a taky romatiku a slzy. Seriál je také vyjímečný v tom, že není běžné, aby známe TV v Koreji byly převálcovány stanicí tvN, na které se vysílal. Líbil se mi i závěr, kdy šlo vlastně vše jen o příjemné vzpomínky, které se jen těžko někdy budou opakovat. Za sebe můžu říct, že drama má srdce a získalo si mě, neodradila mě ani délka jednotlivých dílů, které se pohybují od hodiny a půl az skoro do dvou hodin, byla to super zábava. ()

alisa.upir 

všechny recenze uživatele

Na tomhle seriálu je hezky vidět, jak Česko bylo pozadu za takovou zemí, jako je Jižní Korea, už v devadesátkách. Ukazuje to sice rok 1988/1989, ale mě to dost připomíná moje dětství, a to jsem se v téhle době teprve narodila (walkman, ohřívací destičky, telefony…… Konec posledního dílu je naprosto sentimentálni, ale taky naprosto dokonalý. Jinak spousta scén by se dala zkrátit na půlku, ale zase v téhle době taky všechno trvalo Xkrat déle.. ()

Galerie (198)

Reklama

Reklama