Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Zavzpomínejte si, jak vypadal Soul na konci 80. let. Seriál sleduje osudy pěti rodin a jejich pěti dospívajících potomků, kteří žijí v jedné ulici. (Netflix)

Recenze (8)

EsterH 

všechny recenze uživatele

Reply 1988 bol pre mňa nad moje očakávania. Málokedy sa mi stane, že sa pri kórejských seriáloch smejem naozaj nahlas a tiež padli aj úprimné slzy. 1988 mám ešte v dosť živej pamäti, pretože v tomto roku som sa vydávala. Walkmany, obnosené oblečenie, ktoré sa dedilo, vyškrabávanie posledných zvyškov krému, delenie nedostatkových banánov.. boli to časy, kedy boli susedia často bližší ako rodina a to je na nezaplatenie. Vadilo by len málo vecí: hrozné parochne matiek, pričasté mekotanie kozy a jednu hviezdičku dávam dole za J-H, ktorému som veľmi priala, aby svoju prvú lásku dostal, veľmi sa mi páčila ich chémia spolu a jeho vyznanie bolo super... ()

alisa.upir 

všechny recenze uživatele

Na tomhle seriálu je hezky vidět, jak Česko bylo pozadu za takovou zemí, jako je Jižní Korea, už v devadesátkách. Ukazuje to sice rok 1988/1989, ale mě to dost připomíná moje dětství, a to jsem se v téhle době teprve narodila (walkman, ohřívací destičky, telefony…… Konec posledního dílu je naprosto sentimentálni, ale taky naprosto dokonalý. Jinak spousta scén by se dala zkrátit na půlku, ale zase v téhle době taky všechno trvalo Xkrat déle.. ()

Reklama

skorpik42 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku to malo pre mňa strašne pomalý rozbeh, k sledovaniu som sa musela nútiť, nakoľko ma odrádzala aj dĺžka dielov, ale zhruba od toho 7. dielu už to pekne plynulo odsýpalo. Na môj vkus by stačilo kľudne aj tradičných 16 dielov, nakoľko niektoré scény boli zbytočne ponaťahované a niektoré dokonca zbytočné. Za čo treba seriál vychváliť sú úžasné herecké výkony, nenašla som nikoho, kto by tam zanikol, alebo bol zbytočný. A taktiež originálny námet, ktorý krásne ukazuje vyspelosť Kóreje v 80. a 90. rokoch, človek si tiež vie porovnať o koľko bolo v tom čase Československo a neskôr Slovensko pozadu. Veľmi chválim aj celý scenáristický tím a strih, nakoľko všetky scény, dialógy a charaktery boli dotiahnuté k dokonalosti. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Kdybych si mohla vybrat osobnost, se kterou bych chtěla zajít na večeři, už pár let by to byla scénáristka Lee Woo-jeong a režisér Shin Won-ho. Poslední ze tří sérií Reply je asi ještě propracovanější, než předešlé dvě a já si nedokážu ani představit, kolikrát práce muselo dát dát tohle všechno dohromady. Ti dva mají absolutně nevídaný cit pro detail a zachycení emocí. Přátelství v každém věku, vztah mezi sourozenci, vztah mezi dítětem a rodičem, i ten mezi mužem a ženou... pochybuji, že jde tohle všechno zachytit lépe a reálněji, než jak se to podařilo tvůrcům. Vidíme tu všechny bolesti i radosti, které mohla tahle doba přinášet. A taky množství narážek na tabuizovaná témata. Pravděpodobně nevypálím plný počet hvězdiček, protože mě děj nevtáhl tolik, jako třeba první řada nebo další seriály autorů, ale maximálně oceňuji práci, která byla na seriálu odvedena. Moje hodnocení je tedy subjektivní a značně ho ovlivňuje to, že osudy některých nešly tak úplně podle mých představ. Herecky je to ale zahrané na výbornou, jak jinak. ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Naprosto speciální záležitost, kterou mi nejen doporučila moje k-přítelkyně, ale i jsem se na toto drama spolu dívali. Příběh je zasazen hlavně do let kolem olympiády 88 a 89, který se točí kolem sousedů, kteří spolu bydlí ve stejné ulici. Seriál má vše - nezapomenutelné komediální scény, tíživé životní situace dané korejskou kulturou a taky romatiku a slzy. Seriál je také vyjímečný v tom, že není běžné, aby známe TV v Koreji byly převálcovány stanicí tvN, na které se vysílal. Líbil se mi i závěr, kdy šlo vlastně vše jen o příjemné vzpomínky, které se jen těžko někdy budou opakovat. Za sebe můžu říct, že drama má srdce a získalo si mě, neodradila mě ani délka jednotlivých dílů, které se pohybují od hodiny a půl az skoro do dvou hodin, byla to super zábava. ()

Galerie (198)

Reklama

Reklama