Reklama

Reklama

Návrat do 1988

(TV seriál)
  • Jižní Korea Eungdabhala 1988 (více)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Zavzpomínejte si, jak vypadal Soul na konci 80. let. Seriál sleduje osudy pěti rodin a jejich pěti dospívajících potomků, kteří žijí v jedné ulici. (Netflix)

Recenze (3)

Ceres 

všechny recenze uživatele

Naprosto speciální záležitost, kterou mi nejen doporučila moje k-přítelkyně, ale i jsem se na toto drama spolu dívali. Příběh je zasazen hlavně do let kolem olympiády 88 a 89, který se točí kolem sousedů, kteří spolu bydlí ve stejné ulici. Seriál má vše - nezapomenutelné komediální scény, tíživé životní situace dané korejskou kulturou a taky romatiku a slzy. Seriál je také vyjímečný v tom, že není běžné, aby známe TV v Koreji byly převálcovány stanicí tvN, na které se vysílal. Líbil se mi i závěr, kdy šlo vlastně vše jen o příjemné vzpomínky, které se jen těžko někdy budou opakovat. Za sebe můžu říct, že drama má srdce a získalo si mě, neodradila mě ani délka jednotlivých dílů, které se pohybují od hodiny a půl az skoro do dvou hodin, byla to super zábava. ()

coffee... 

všechny recenze uživatele

V třetí instalaci Reply série sledujeme příběh 4 rodin, které bydlí ve stejné ulici. I přes to, že tvůrci zpočátku tvrdili, že nebudou řešit retrospektivně výběr manžela hlavní hrdinky, nakonec se tak znovu stalo. Není to ale prioritou, jako tomu bylo v předešlých sériích. Hlavním motivem je co nejreálněji vyobrazit konec 80. let, a tak i každá postava získává relativně stejný prostor, aby poukázali snad na všechny situace, kterými člověk v 80. letech v Koreji mohl projít. Není divu, že v Koreji jsou tyto série stále více populární. Seriál vysílá kabelová televize tvN a rating jedné epizody se vyšplhal na 20%! Reply 1988 se tak stává nejúspěšnějším pořadem kabelové televize. Ale pro srovnání, 20% je obvykle obrovská úspěšnost i pro státní televize. Sečteno, podtrženo, Reply zná v Koreji prostě snad každý a soundtrack několik týdnů dominuje hitparádám. Nečekejte žádné over-the-top motivy typické pro korejská dramata. Nejvíc bych doporučila seriál těm, kteří by rádi více pochopili korejskou mentalitu, nebo těm, kteří by si rádi odpočinuli od typické korejské přehnanosti. Obsazení samozřejmě výborné. Hyeri neskutečně mile překvapila, Ryoo Joon Yeol skvělá volba pro netypičnost a Park Bo Gum by mohl soutěžit o nejvíc cute herce roku. Možná to mělo až moc poklidné tempo a stopáž jednoho dílu se vyšplhala na necelé 2 hodiny (!), takže na binge-watch na jedno sezení nedoporučuji, ale k odpočinku je to příjemná záležitost. ()

Reklama

Anapi 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Přirovnala bych to k českému Vyprávěj. Je to trochu netypické korejské drama, ale strašně krásné a vtipné. Tohle se podle mě bude líbit i lidem, kteří nic neví o korejské kultuře a společnosti. ()

Galerie (198)

Reklama

Reklama