Blade Runner 2049 - 2036: Nexus Dawn

Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2017, 6 min

Luke Scott

Blitz//Berlin

Na pokračování Blade Runnera jsem se těšil dlouho dopředu. A tento předfilm mě na něj nalákal ještě víc. Atmosféra fungovala ještě před příchodem Jareda Leta a potom už se dusno jen a jen stupňovalo. A dokázal bych si představit, že by tahle ukázka šla smysluplně rozpracovat do delší podoby.(10.10.2017)

Krátký film, který se mi líbil méně než druhý "2048: Není úniku", který je také ze světa "Blade Runner 2049". Jared Leto tu sice prezentoval velmi zajímavý charakter, ale dle mého názoru tenhle kraťas zase tolik nového nepřináší a nějak více neprohlubuje specifika této postavy. Na jedno kouknutí fajn, jako bonus.(6.3.2018)

Syn Ridleyho Scotta, Luke Scott, natočil po kraťase k Alienovi aj dva kraťasy k novému Blade Runnerovi. A vydarené. Tento prvý nám prvýkrát odhaľuje postavu tajomného Niander-a Wallace-a. Nie je úplne nutné vidieť pred pozretím dvojky, ale dotvára nám to príbeh a to ako Wallace vstúpil na scénu, ako aj ukážku novej verzie Replikantov.(26.11.2017)

Tenhle kraťas mě bavil ze všech nejvíc. Jedna místnost, jeden dialog a představení nové generace androidů a Leta, kterej je fakt učiněnej démon a já se na jeho úlohu ve filmu těším, takhle na první dobrou fakt dokonalej záporák. Navíc je to na prostoru pouhých pěti minut neskutečně hutné, napínavé a velmi, velmi znepokojující. Působivé drama, které na malém prostoru rozehrává velikou a zajímavou hru, která snad bude stát za to. 98%.(7.1.2018)

• mrGhostly

Nexus Dawn dává velkou naději na dobré pokračování. Hudba, kamera a atmosféra jsou v této krátké ukázce skvostné, ale na tom by ani tak nesešlo, protože jsem s nimi neměl problém ani v původním Blade Runnerovi. To hlavní je, že se snad konečně dočkáme rozvinutějšího a chytrého příběhu, který bude mít hlavu a patu a půjde nějakou jasně vymezenou linií. Předpoklady jsou splněné, protože se do toho pustil jeden ze současných mistrů mysteriózních thrillerů Villeneuve, u nějž navíc nečekám, že by vzal nelehký úkol navázání na 30 let starý film bez předem jasné vize. Bude lepší než Scott a ujme se tohoto námětu lépe? Začínám věřit, že ano.(25.9.2017)