Blade Runner 2049 - 2036: Nexus Dawn

Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2017, 6 min

Luke Scott

Blitz//Berlin

+3* zkouknul jsem tři krátké filmy, které zobrazují zásadní události mezi oběma filmy, díky nimž je lépe pochopitelný děj v tom nejnovějším Blade Runneru 2049. Kvalitativně jsou všechny na slušné úrovni a sami o sobě smysl nemají, takže pokud chcete být v obraze, tak si je přehrejte ve správném pořadí - tento z roku 2036 najdete v češtině třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](15.1.2018)

• mrGhostly

Nexus Dawn dává velkou naději na dobré pokračování. Hudba, kamera a atmosféra jsou v této krátké ukázce skvostné, ale na tom by ani tak nesešlo, protože jsem s nimi neměl problém ani v původním Blade Runnerovi. To hlavní je, že se snad konečně dočkáme rozvinutějšího a chytrého příběhu, který bude mít hlavu a patu a půjde nějakou jasně vymezenou linií. Předpoklady jsou splněné, protože se do toho pustil jeden ze současných mistrů mysteriózních thrillerů Villeneuve, u nějž navíc nečekám, že by vzal nelehký úkol navázání na 30 let starý film bez předem jasné vize. Bude lepší než Scott a ujme se tohoto námětu lépe? Začínám věřit, že ano.(25.9.2017)

Na pokračování Blade Runnera jsem se těšil dlouho dopředu. A tento předfilm mě na něj nalákal ještě víc. Atmosféra fungovala ještě před příchodem Jareda Leta a potom už se dusno jen a jen stupňovalo. A dokázal bych si představit, že by tahle ukázka šla smysluplně rozpracovat do delší podoby.(10.10.2017)

Původní Ridleyho kultovka mě docela minula, ale tvůrci připravující dalšího "Blade Runnera" (no dobře, hlavně Gosling) mě přesvědčili se o film trochu více zajímat. Tudíž mě neminuly ani tyto kraťasy, které mají diváky navnadit na blížící se pecku podzimu (jak to zatím vypadá). "2036" nám představuje postavu hlavního záporáka a musím říct, že Leto mě zaujal víc než jako Joker. Takže... jsem zvědavá, co bude dál.(1.10.2017)

Původní Blade Runner mě vnitřně strašně minul, což mě dodnes mrzí. Villeneuve se ale chystá na reboot jako svině a sype do nás napřed malinké ochutnávky. Rok 2036 má perfektní atmosféru, nápad a především důležitost pro hlavní film. Uvidíme, co nám přinesou další dva prequely. Tenhle byl skvělý. 90%(18.9.2017)