Deštivý den v New Yorku

• USA A Rainy Day in New York (více)

Komedie Woodyho Allena vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu... (Bioscop)

Lady_Lea

Hodnotím bezprostředně po zhlédnutí, okouzlená atmosférou New Yorku, deštěm,  klavírním doprovodem, umělecko-intelektuálně-snobským duchem a zcela odlišným filmovým stylem, než jsem doposud znala. Ashleigh byla mírně nesympatická, Gatsby naopak nesmírně okouzlující, film v mnoha ohledech inspirativní a s happy endem jako třešničkou na závěr. Zatím jsem neviděla nic dalšího z Allenovy tvorby, ale myslím, že tento film si dobré hodnocení zaslouží bez ohledu na to. ()

mroz2

Nedá se o tom pochybovat, Woody Allen New York miluje a i když je jeho pohled na město v mnoha ohledech bizarní, do jeho filmů to právě tak patří. V Allenově New Yorku se zastavil čas, a město slouží jako kulisa pro romanťárny stejně jako Shakespearovi posloužila Verona. Příběhově jeho filmy v poslední době nejsou žádný zázrak, a Deštivý den není výjimkou, filmové zpracování včetně castingu jsou ale lahůdková práce. Když romantiku, tak od Allena. ()

dragon'88

Cakal som vselico, ale toto bolo echt slabe. Toporny "pribeh" s topornymi hercami. Woody by uz nemusel filmovat svoje suflikove napady z bistro servitok aby splnil kvotu jedneho filmu rocne. ()

drovi

Woody Allen je len jeden. Jeho konverzačky mám veľmi rád a ani v tejto sa nestratil. Bolo tam všetko. Príbeh, humor aj láska. Veľmi dobre som sa pobavil. Herci bolí skvelí a hláška: Pôjdem študovať nukleárnu fyziku, otvorím si obchod a budem predávať tmavú hmotu, ma dostala. Woody je posledný mohykán tohto žánru. ()

McGuffin

Deštivý den v New Yorku, A rainy day in New York režírujícího scénáristy Woodyho Allena je soukromým příběhem o dospívání i lásce. S náhodně působícími promyšlenými překážkami, které způsobí několik zvratů v láskách partnerských i rodičovských. Všeho na hodinu a půl tak akorát. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

APLSMLS

"Everything is about sex. Economy is about sex!" Hmm, zase mě ten skrček dostal. Měl jsem za to, že mám svoje Woody Allenovské období už tak 2 roky za sebou - když si pouštíte hodně jeho filmů v krátkém čase, až příliš prokouknete v jeho humoru a stylu jakousi šablonovitost. I tady mám pocit, že v mladém hlavním páru sleduju dvojici z vynikají Půlnoci v Paříži, jen jsou otravně mladiství - kluka si během stopáže docela oblíbíte (a jeho jiskření se Selenou Gomez má v sobě náboj!), zatímco holka vám jen potvrdí, že je husa (a taky ukáže, jak se takovému druhu všechno samo sype do klína). I v Allenovských dialozích jsou jasná schémata (odkazy na intelektuální velikány, psychoanalýza, snění o Paříži, pseudo problémy snobů prvního světa), přesto to celé zase nakonec šlape. Ten chlap, pokud vám vyloženě nevadí jeho rukopis (což je docela časté), prostě umí napsat a natočit film, na kterej se dá dívat. Rád své podivné postavy staví do podivných situací a stejně tak podivně je potom řeší. Je v tom absurdita a určitý pesimismus, ale takový laskavě nadnesený. Má rád člověka za jeho chyby a dávno ho nepřekvapují. A tomu asi fandim. Úplně vidím, jak si to osmdesátiletý stařík Woody píše dojatý nad představou, jak by to prožíval dneska jako vysokoškolák na svém milovaném Manhattanu - a i když je to velice zromantizovaná a nereálná podoba NYC, vůbec mu ji nechcete rozmlouvat. Zdaleka ne jeho nejlepší podívaná, ale fajn. ()

Ekdahl

Allen si měl vzít příklad ze svýho vzoru Bergmana a včas to utnout. Jeho poslední špičkový film byl Deconstructing Harry (1997). Alespoň řemeslně výborný byl ještě Match Point (2005). Jinak je to ale jak sledovat kdysi špičkovýho atleta, jak se dýchavičně a bez energie potácí po dráze, kde kdysi běhal v první lize. Je na to smutnej pohled. Platí to i o tomhle filmu: je to nepřesvědčivý (celá ta dějová linie, kdy hrdinka obráží ty filmový figury, je jalová), prkenný, chybí tomu energie, divák to odzívá, je to stokrát louhovanej čaj. ()

Foltest

Nevím, jestli je to tím, že šlo o mou první zkušenost s prací Woodyho Allena, ale jsem nadšen. Tedy, celý film byl dobrý, ale naprosto nezapomenutelným ho učinila až poslední pětiminutovka. Už jsem se smiřoval, že to skončí tak nějak nijak, pak ale došlo k naprosto úžasnému zvratu, který jsem absolutně nečekal a ohromně mě potěšil. Samotný film tak závěr vystřelil alespoň o tři hvězdy výš a smazal všechny jeho předchozí zápory. Již dlouho mě žádný film nenabil tak pozitivní energií. Jsem opravdu nadšen. Obě dvě linky příběhu je velmi zajímavé sledovat a jsou velmi dobře napsané. Mimo konec je jednoznačně nejlepší částí filmu protagonistova interakce se sestrou jeho bývalé přítelkyně. Jejich oba polibky jsou naprosto fantastické scény. Sledovat vstup protagonistovy nynější přítelkyně do světa celebrit je ovšem také zábavný. Její interakce s místními hvězdami správně dokreslují vyznění celého filmu a moc se mi líbily. Nedokážu ani pořádně napsat zápory snímku. Snad jen jediný. V kontextu filmu mi celá zápletka s prostitutkou a matčiným večírkem a jejím přiznáním přišla až obludně zbytečná a vůbec mě nezajímala. Kdyby raději bylo více času věnováno interakci mezi protagonistou a jeho překvapivou neworskou společnicí. Jinak bylo vše takřka bezchybné. Všechny zapojené herečky byly pěkné a přitažlivé, takže nerušily divákovo oko, stejně tak protagonista byl bílý, což už v dnešních hollywoodských filmech nebývá vůbec běžné. Když tak nad tím přešlím, asi jde opravdu o první film za velmi dlouhý čas, kde jsem neviděl žádné jiné, než europoidní herce, což je příjemná změna. Za konec jsem ohromně rád. Od začátku až do konce jsem byl přesvědčen, že protagonista nakonec objeví, že i přes všechna nečekaná dobrodružství miluje své děvče z Arizony a konec, takový jaký nastal mi na mysl přišel až v okamžiku, kdy protagonista vystoupil z kočáru. Sledovat následující pětiminutovku byl spolu se skvělým hudebním doprovodem famózní zážitek. Jeden z mála filmů, které si s radostí tak za měsíc pustím znovu. ()

Marty1905 odpad!

Bohužel mě tento film naprosto zklamal. Byl nudný nezáživný. Jediné vylepšení proběhlo s obsazením Seleny Gomez. Velice mě překvapilo zdejší hodnocení 65%. Já bohužel nemohu udělit více než 10% tedy "odpad". ()

caesarous

No nevím, Woodyho Allena mám rád a čekal jsem tudíž víc. Na filmu jsou sympatické hlavně krásné ženské postavy, ať už Selena Gomez, tak hlavně Elle Fanning, která je opravdu roztomilá. Bohužel herec hlavní postavy Chalamet mi příliš nesedl. Jako oddechovka na deštivý den dobrý, ale nic víc. ()

vinson003

Nechápu, jak první řada intelektuálů, předpokládám fandů Woodieho, dává za tři. Woodie zraje jako víno, jeho povídání, kde vystupují vždy zajímaví či vzdělaní lidé, kteří mají své "existenciální" problémy, musí každého, podotýkám každého fanouška chytit za srdíčko. Celý den sice prší, ale slova padají jako zlatý déšť. Celá poenta putování mladé reportérky jeden den za režisérem je senzačně vtipná, stejně jako nahánění jejího neurotického partnera, který ji nakonec vystřídá za "sexuálně vyspělou" a neméně báječnou Selenu Gomez. Další gem do jeho sbírky, vřele doporučuju. ()

Richard768

Milý a vtipný film o tom, ako sa udalosti môžu vyvinúť inak, než si človek plánuje. Samozrejme, dialógy a situácie sú voči realite značne prehnané a prehustené, stále sa deje niečo mimoriadne. Ale keď to slúži účelu, tak prosím. ()

Sejkorka

Těch 64 % je ok. Je to poměrně slušný film obecně. Nemám ambice hodnotit, na jaké šprincli Allenových filmů se nachází. Líbí se mi ta atmosféra deštivého New Yorku, do které zapadá splín hlavního hrdiny Gatsbyho. Asleigh je naproti tomu sluníčko a v dešti se necítí ve své kůži. Výkon Elle Fanning v této roli je skvělý. Je nádherně živelná a přirozená. Naopak např. Jude Lawa v roli scénáristy Teda jsem vůbec nerozpoznal, až v posledním jeho záběru u baru. PODRUHÉ 1-2-24 mám tendenci přidat na 4*, v % určitě 70 , 3,5* Pochopil jsem více, že z pohledu GAtsbyho se jedná o happyend a ne zas tolik cukrkandlový. Prostě pochopil, kam patří a sodou okolností si díky tomu nabrnknul holku, která k němu více sedí. Asleigh se ve svém vysněném světě určitě neztratí. A Elle Faninng je prostě boží ! ()

fyluta

Velká "američnost" jak svině... Ale musíte to mít v originálním znění....   Prostě jsem se fakt bavil.    (Mám rád Thimothee ho) ()

Anosompozer

Jednu dávam navyše za Ňujork, pre to mesto mám jednoducho slabosť. Ale, je to také celé volaké vlažné, bez toho typicky Allenovskeho ľahkého hopkavého ladného kroku. A to je škoda, pretože lokacie, a vôbec celý ten feeling z filmu, by si zaslúžil sofistikovanejši príbeh. ()

RazielCZ

Tři slova: Film bez děje. V polovině jsem vypnul. Může být rád ode mne za jednu hvězdičku. Do poloviny filmu jsem se ani jednou nezasmál (komedie), ani nerozplynul (romantika). Vlastně mě nenapadá žánr, do kterého by snímek reálně zapadal. Ale možná se vše změní v druhé polovině filmu. Tu už ale neuvidím. ()

SoulAsAGem

Já jsem nadšená, pěkná komorní atmosféra. Příjemná hudba a charismatický Timothée Chalamet kvůli kterému jsem si film vlastně pustila. Jako vždy okuzlujcí, zde trochu jako starý mládenec nebo spíš mladý stařec? Vlastně celá jeho aura, vždy z něho vyzařuje něco staromódního, v tom je asi Timothéeovo kouzlo. ()

miso.simon

Musel jsem to vidět dvakrát, prostě pokus Woodyho tam je, ale co jaaa viiim, je to takový mix podivných scén a herecké výkony mě taky nedostali, každopádně par překvapivých scén tam je a proto bych to nepokládal za stratu času. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (více)