Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

psychous3

Oželel bych Emu a Toma, na úkor kvalitněji provedených vizuálních efektů. Umístění budovy "the Circle" do krajiny je opravdu do očí bijící. Silné poselství, naservírované však na papírovém tácku zakápnuté majonézou. ()

Martinius

uprimne? circle je dobry film. ma vyvazene tempo, kazda veta ma hlavu a patu, dej i jeho vyvoj dava zmysel, odzrkadlenie trendu eliminacie sukromia "big nudgingu" v podobe "big data" je velmi autenticke. autori tu odviedli hodny kus prace a nezakopavaju zbytocne o diletantizmus. film je vecny, racionalny, inteligentny - a pritom velmi zrozumitelne podany. a tu je mozno jeho kamen urazu. z pohladu bezneho divaka mu chyba drama, chybaju mu momenty napatia, intenzivnejsia zapletka. mne osobne to neprekazalo vobec. takmer dvojhodinovy film som pozeral bez jedineho prerusenia a priam som ho hltal. mozno preto, lebo ma tieto temy zaujimaju a venujem sa im. avsak ani pseudointelektuali si neprisli na svoje. neda sa tu totiz mysticky onanovat nad nezrozumitelnou hatlaninou aku naserviroval napriklad fincher v social network. the circle je dejovo transparentny rovnako ako ambicie jeho globalnej korporacie. to, co mu z mojho pohladu chyba, je vyprofilovana osobnost hlavnej protagonistky. ta je totiz az prilis sebaucelna, vtesnana do posolstva filmu a tym neautenticka. a to napriek sympatickemu vykonu emmy watson. 5 hviezd za kvalitne, dystopicky dokumentaristicke spracovanie naliehavej temy sucasnej spolocnosti. huxleyho krasny novy svet vo filmovej podobe, s googlom a facebookom ako velkymi bratmi. ()

Blueeyes

"Buď taky transparentní!" Hmmm, střihnout to na padesátdva minut a více intenzivněji vypointovat závěr, byla by z toho Black Mirror epizoda, jako víno. Takhle pro mě trochu nesplněná očekávání. Tomovi toho záporáka asi jen tak někdo neuvěří, to by musel o fous přitlačit na pilu. Všichni chválí výkon Emmy Watson, a já zkrátka nevím proč. Ano, zaznamenala jsem u ní jakýsi charakterový posun, ale ten dávám na vrub spíš scénáři, než že by mě její podání oslnilo. Jinak ano, tomu pokusu o vizionářský počin rozumím. Jenže varování před informačně sdílenou společností, jsou už dost za zenitem. A tahle představa skrznaskrz veřejné veřejnosti je spíš trošek naivní a nedotažená, než aby byla strašidelná. ()

embecka

Po dopozeraní sme s priateľom zhodnotili, že to bolo ako diel z Black Mirror - priateľ tvrdil, že zlý diel Black Mirror, ja, že priemerný. Ono by to chcelo každú príbehovú líniu viac dotiahnuť. Mae-in vzťah s rodičmi, s kamarátmi, s kolegami... Osobne by som to postavila na emóciach - keby bola ešte viac pohltená do svojho korporátneho života, kde by viac rozobrali jeho pozitíva a diváka akoby namotivovali na to, aby každý chcel pracovať pre Circle, potom by sa divákom aj lepšie vžívalo do nasledujúcich Mae-iných ťažších rozhodnutí a zmien v jej medziľudských vzťahoch. ()

DavidHolub

50% - Prvních 45 minut filmu bylo naprosto zbytečný, slabý děj, nuda. Poslední hodinu už to bylo lepší, dokonce i docela dost bavilo. Body navíc jsou samozřejmě za obsazení - Emma Watson a Tom Hanks. Celkově tedy hodnotím jako podprůměr. ()

Azuko

V průběhu jsem si říkala, není to v podstatě šíleně přehnaný Facebook v hlavní roli s Hermionou a Forrestem? ()

Silencia90

Zajímavý film se zajímavou myšlenkou, který nám ale nic nedává. Dalo by se z toho vyždímat víc a udělat alespoň nějakou zápletku, zde však je asi kouzlo v tom, že se skoro nic nestalo. Taky názor :D Spousta podobných filmů s potrestáním záporáků už tu bylo a tento je tedy alespoň něčím jiný. Předkládá nám kontroverzitu sdílení a otevřenosti se všemi jejími klady i zápory, přičemž se překvapivě narozdíl od ostatních podobných snímků přiklání k pokroku, což sice přináší mnohá omezení, ale samozřejmě vede i k potrestání padouchů a vlastně to vypadá, že je vše OK. Jak říkám, zajímavý pohled na věc, taky názor. ()

zahadum

Prekvapivo sprasená dobrá kniha ktorá je o poriadny kus serioznejšia a vážnejšie opisuje problém dnešného sveta a to je brutálny nástup " Orwella " ..... 1984 bol o tom o čom je dnes svet...... SI ONLINE ? SI V PRDELI ! ()

Cermbo

Valná většina atmosféry ve filmu včetně myšlenky nebezpeční moderních technologií rozhodně výborná. Musím ale říct, že první polovina filmu mě nadchla více než ta druhá, která byla už trošičku přitažená za vlasy. Zpočátku to opravdu působilo děsivě a depresivně, než se začaly dít věci, které už úplně tak reálné nejsou (pokud by hromada s kamerou obtěžujících šílenců lezla k mýmu baráku tak zamknu dveře a volám policii...). Upřímně Emma Watson mi do hlavní role moc nesedla a působila většinu filmu neskutečně nesympaticky, až lezla i na nervy, což nevim jestli byl úmysl. Jak už někdo tady psal, přehnaná a nezdravá motivace hlavní postavy je trochu nepochopitelná až neuvěřitelná a celé její zakončení zklamalo. SPOILER - ano sice docela podělala šéfíky ale i tak s tím pokračovala ještě k tomu s úsměvem od ucha k uchu. Scénář byl místama opravdu děravý, hloupý a spoustu věcí tam nesedělo (nevyužitý až zbytečný John Boyega) nebo Tom Hanks, který sice hrál skvěle, jeho charisma se zkrátka nepopře, ale na roli "záporáka" se prostě nehodí... Rozhodně je super ukázat nebezpečí technologiíí a jejich vylepšovaní ale nevím, přijde mi že to celé šlo udělat lépe, jak scénář, tak obsazení... 55 % ()

dave.cz

Obrovská škoda nevyužitého potenciálu!!! Přemýšlím, jestli jsem někdy viděl tolik nedotažený film ve smyslu jeho konce. Skvělé herecké obsazení, super námět, ale ve chvíli, kdy by měl film vrcholit a samotná zápletka se rozvíjet, tak vše nepochopitelně končí... ()

Bozvav

Neuvěřitelně reálná možnost, jak to dopadně, když se vyspělé technologie dostanou do ruku mocichtivých jedinců, jenž sami pijí víno, ale ostatním kážou vodu. A co udělá běžný občan? Maže si pro ajfouna, stáhne si všechny nesmírně důležité aplikace, bez kterých nemůže žít a svůj profil a fotky dá v plen veřejnosti do posledního dechu Vždyť co může být lepšího než se dobrovolně dát do rukou velkého bratra a ještě i u toho spokojeně vrnět. Velmi dobře udělaný snímek, výborně obsazený a luxusně vypointovaný. Z té představy, že takto budou jednou žít moje děti, je mi extrémně špatně. Jsem fanda internetu, ale jako u všeho, čeho je moc, toho je příliš. Za mne spokojenost na 80%. A proč dvacet dolů, já bych ještě více přitlačila na pilu, méně bych to učesala, přidalo by to na autentičnosti. ()

djfun

Svět vymletých "constantly online" zfanatizovaných uctívačů Big Brothera (adolescentní tupci jenž nemaj páru co ten termín znamená, nechť si aspoň vygooglej Orwellovo 1984), ke kterému má dnešní mladá digi-dege generace slušně našlápnuto. Ti starší se mohou jen modlit, že se toho snad nedožijí, ale současná doba covido-náboženství, kdy se nám ten "šmíring" a totální ztráta soukromí a práv začíná už solidně zhmotňovat, moc nadějí nenabízí... Biják těžko hodnotit, protože význam a poselství (bohužel naivně jalově sdělené) je za jasnejch pět hvězd, filmově ale zero. ()

Azurovydrak

Zvláštní film. Na jednu stranu pracuje se zajímavým námětem a má luxusní obsazení, především skvělého Toma Hankse, který opět prokázal svoji všestrannost a věrohodně ztvárnil vypočítavého zlouna. Na druhou stranu se dost točí v kruhu, často si protiřečí a neví, co chce. Tyto rysy zosobňuje protagonistka Mae, jejíž jednání mi bylo asi od půli filmu úplnou záhadou. Nejdříve vypadá, že je rozumná a idea bezmezného sdílení se jí příčí, načež zničehonic otočí a stane se jeho ústředním symbolem? Poté znovu váhá a naznačuje, že má rafinovaný plán, jak celý systém potopit, jen aby jí nakonec zase hráblo a zfanatizovala už úplně? To ani neberu v úvahu, že film se sáhodlouze rozjíždí, jen aby záhy skončil ve chvíli, kdy se konečně začne něco dít. Vše nakonec působí jen nakousnuté, nedotažené. Čekal jsem to lepší - 60% PS: Ví někdo, co bylo pointou Boyegovy postavy? ()

MikeeTheory

Film, který může být snadno nepochopen. Já v něm ale vidím víc. Fascinuje mě na něm nejen onen myšlenkový základ, ale i to, co má (nebo nemá) člověku předat. Co to má být, záleží asi na každém z nás, zejména pak na naší fantazii a ochotě hrát s tvůrci stejnou hru. Protože stejně jako se vám může zdát, že celý nápad je tak trochu přitažený za vlasy, tak stejně snadno se do hlavy může vkrást myšlenka "tybláho, přesně tohle se ale může stát". Možná bych mohl namítat, že se na některých místech mohlo jít víc do hloubky. Nebo bych mohl přiznat, že ne vše mělo svoji hlavu a patu. Jenže přesně o tom by podle mě podobná díla měla být. Nebo ne? ()

ještěžiju

Tak toto bylo opravdu zklamání. Nastínili tam hafo situací, kde to TrueYou vyvolávalo pochybností o svobodě člověka a celý příběh se věnuje jen postavě Emmy Watson. A v tom byla chyba, protože bylo setsakra poznat, že ji hereckého umu ještě dost schází. Hanks mě taky moc nepřesvědčil a prostoru taky moc neměl. Místo aby z něj čišel strach nastupujícího vládce vlastnícího nepřeberné množství dat o každém člověku na světě, tak ke konci filmu prohlásí svým starým uličnickým stylem " jsme v pr.. " a to jsem si vlastně pomyslel o celém filmu na konci i já.. obrovsky nevyužitá příležitost. Nevím, nakolik byl film věren předloze, neb jsem ji nečetl, ale tipl bych si, že to téma v ní rezonovalo silněji. ()

Majkak

Na tohle téma by se dal natočit super thriller, což rozhodně není případ tohoto filmu. Bohužel i postava Emy Watson je příliš šablonovitá. Nejdříve svá a kritická k firmě, aby se proměnila v slepě oddanou zaměstnankyni. Mohla by to být nadsázka, ale The Circle se bere smrtelně vážně, přitom naivita číhá z každého kouta. ()

BOURQUE

Správny film v ten správny čas v takmer správnom podaní. Hlavná téma filmu je veľmi aktuálna a jej jednotlivé časti v niektorých prípadoch ani necítim prehnaným. Film a aj herci čerpajú z mnohých zdrojov a nie náhodou (predstavenie nového nápadu v podaní T. Hanksa v štýlu blízkemu S. Jobsovi). A prečo píšem „správny“ film? Pretože z toho každý môže vyvodiť svoje „jednoznačné“ konsekvencie. E. Watson hrá presvedčivo (dúfam, že s herectvom neskončila úplne). Záver by však mal byť jednoznačne vypracovanejším (celé sa to skončí veľmi rýchlo a bez väčšie rozboru predchádzajúcich situácii). P.S.: R.I.P. Bill Paxton. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců