Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

owwidius

Toto je tak strasne typicky priklad filmu, kde zoberu fajn namet, berem, ale vobec s nim nepracuju do hlbky. Len to rychlo zbuchat, prehladne, plocho, aby to pochopil kazdy. Vadi mi, ako vsetko polopatisticky vykresluju a vyslovuju. Plus cely film viem, co sa bude diat o chvilu. Strasna sablonovotost, extremnost situacii, nahodnych stretnuti hlavnych postav, atd atd. Fakt ze by som vedel spisat dlhy zoznam veci v deji, ktore mi kazdu chvilu vadili. Korporacie, internety, socialne siete, strata skuromia, vsetko ok temy, ale nie takto lacno. Televizny adept. Prilis teenagerske, ale vraj kniha je fajn. [#22/2017] ()

Rockerman

Ze své podstaty je film děsivější, než všechny horory dohromady! Je to hlavně proto, že v podobné realitě už žijeme. Vždyť co jiného jsou všechny ty sociální sítě, emaily, esemesky či ememesky? Kdo dnes není on-line, jakoby nebyl. A k tomu všemu všudypřítomné kamery, které sledují naše kroky všude. Kam se hrabe Orwell se svým Velkým bratrem! My už jsme mnohem dál! Nejhorší na tom je, že vedení " Kruhu" dělá vše pro dobro lidstva, aby se všichni na světě měli dobře. Nějakou podobnou ideu jsme před 28mi lety opustili, abychom se pomalu, ale jistě k ní zase vrátili. Prostě lidi jsou nepoučitelní! Dobrý film, který je trošku nedokončený a vadily mi takové divné, jalové dialogy (možná vinou dabingu?). P.S. Je mi to dost líto, ale z Hermiony se nějaká výstavní kráska nestala. Bohužel. ()

Rathalos

Tak toto bol najslabsi sci-fi film,aky som kedy videl,absolutne zbytocne natocene,nuda,nuda a nuda,to je po prvykrat,co ma nezaujal Tom Hanks a to je moj najoblubenejsi herec,jednu hviezdicku dam za Emmu Watson,ma roztomilu tvaricku...:-) ()

Folky

Příjemné překvapení. Hlavně proto, že to nejde jednoduchou a očekávanou cestou kritiky technologií. To je vidět především v závěru, který mě příjemně překvapil. Zrovna tak se mi líbí, že nejde ani tak o thriller jako spíš o funkční drama. Poselství je tedy nakonec jiné, ale o to víc funkční. ()

lemonova

Strašne pokašľaný námet.. a nech sa na mňa Emma Watson nehnevá, ja som ju ešte nevidela niečo poriadne zahrať.. ()

Azurovydrak

Zvláštní film. Na jednu stranu pracuje se zajímavým námětem a má luxusní obsazení, především skvělého Toma Hankse, který opět prokázal svoji všestrannost a věrohodně ztvárnil vypočítavého zlouna. Na druhou stranu se dost točí v kruhu, často si protiřečí a neví, co chce. Tyto rysy zosobňuje protagonistka Mae, jejíž jednání mi bylo asi od půli filmu úplnou záhadou. Nejdříve vypadá, že je rozumná a idea bezmezného sdílení se jí příčí, načež zničehonic otočí a stane se jeho ústředním symbolem? Poté znovu váhá a naznačuje, že má rafinovaný plán, jak celý systém potopit, jen aby jí nakonec zase hráblo a zfanatizovala už úplně? To ani neberu v úvahu, že film se sáhodlouze rozjíždí, jen aby záhy skončil ve chvíli, kdy se konečně začne něco dít. Vše nakonec působí jen nakousnuté, nedotažené. Čekal jsem to lepší - 60% PS: Ví někdo, co bylo pointou Boyegovy postavy? ()

Corbinian

Svůj cíl, vyschízovat člověka tak, že si má okamžitě chuť smazat Facebook, the Circle splnil. Ne že ne. Spíš se teď nabízí otázka, jestli to stačí, aby mohl být považiván za dobrý film. The Circle je přesným případem filmu, který nevyužívá svůj potenciál na maximum, ba ani do své poloviny. Je určitě dobře, že se autoři nad takovými náměty vyjadřují skrze umění, myšlenky filmu se pomalu ale jistě stávají/stanou/můžou stát nepříjemnou realitou. To ale nedotáhlou prezentaci snímku neomlouvá. Ve filmu se nám objeví spousta linek, které jsou zbytečné, dokonce někdy i vyústí naprosto do prázdna (jako třeba celá postava Johna Boyegy, která kolem sebe skrývá nejenom jistou dávku mystéria, ale i několik nelogičností. Zhruba do půlky se i zdá, že můžeme být svědky zajímavého orwellovského thrilleru. Pak ale snímku oficiálně začne docházet dech a celý film pomyslně vyvrcholí ve scéně, kdy Emma Watson představí SoulSearch. Pak už je touha dobruslit přes tsunami příběhových trhlin skoro až hmatatelná, což samozřejmě tempu a dosud vyvolanému napětí zrovna moc nepřidá. A když pak člověk zjistí, že vývoj děje už se vážně chýlí ke konci, pak nezbývá než trochu zalitovat ten nevyužitý potenciál a nezaujatě dosledovat Emmu Watson až dokonce. U herectví Emmy Watson samotné mám stále jeden velký otazník. Stále se nemůžu rozhodnout mezi dvěma variantami. Buď je talentovaná a krásná. A nebo je neuvěřitelně krásná a svojí krásou maskuje nedostatek talentu. Ale vzhledem k tomu, že Emma už má roli lehce naivní inteligentní mladé ženy, která se rozhodla, že se obětuje pro dobro ostatních, celkem nacvičenou, určitě jí lze počítat jako jeden z kladných aspektů tohoto filmu a dá se i říct, že ho tak trochu i zachránila před zkázou v propasti úplného zapomnění. |55%|. ()

HenryIvan

Akože prepáčte, no toto je dráma/triler ?? Film vystihuje jednoduchá sinusoida. Poznáte to, raz ste hore a niekedy dole. Tu ste na začiatku dole a to výrazne dole. Úvod je spomalený, nudný, trápny, vytvárajúci až hnev. Dialógy sú zle napísané a prevedené. Potom však začína dej ako tak gradovať. Lenže celé je to naviazané na Emme Watson. John Boyega je na začiatku predstavený ako podstatná postava, no neskôr počas celého deja je len snímaný z diaľky, aby sa nepovedalo, že na neho úplne zabudli. Aj na konci, kedy má zohrať jednú z hlavných postáv, je spomenutý len tak mimochodom. Ale ku koncu sa ešte vrátim. Tuna nehraje žiadnu rolu dynamika deja. Je len umelo naťahovaná a všetko padá na hlavu Emmi Watson, aby ťahala všetko svojim šarmom. Vizuálne to celkom šľape, no aj najväčší amatér vidí, že to celý film krivá ako postrelený vojak či letí ako sane v lete. Prevláda u vás kopa pocitov, no jeden ich všetky prehlušuje. Neviem, či by som to mal nazvať hnevom, no celý čas vám idú ty ľudia na nervy a pýtate sa sami seba, ako môžu byť takí sprostí a vtieraví a ako by som nikdy v takom svete nechcel žiť. Ono to celé začína ako replika Apple, ktorá pokračuje k niečomu, čo sme mohli vidieť vo viacerých sci-fi filmoch. Snaha ovládnuť celý svet pomocou počítačov, pomocou zničenia cenzúry. No, veľmi originálne. A nakoniec sa vrátim k záveru. Ako je sinusoida pomyselne na vrchole, musí zákonite klusnúť až na dno. Záver je slabý, úplne ale úplne nevystavaný, s cieľom natchnúť divákov ( nepodarilo sa ). Len naša „ Hermiona ” je jediná, na ktorú sa oplatí pozrieť. Písal som to už aj pri Kráske a zvierati, Emma si vyberá nepodarené projekty, v ktorých však vie ako tak vyniknúť. Mrzí ma, že dostal John Boyega tak málo priestoru a že on aj Emma nedostali lepší spoločný príbeh, ktorý sa aj na začiatku risoval, no nedostavil sa. Len podotknem, že Tom Hanks nejak zvláštne neočaril, nebol dostatočne zaujímavý ako tzv. „ padouch ”. „ Knowing is good, knowing everything is better. ” 50 %. ()

Torpid

Vynikající téma / a pouze za ně dávám 4*/, velmi polopaticky a hloupě zpracované, cílené na mládež.. Vlastně mi to tou příběhovou tupostí a dívkou-hrdinkou připomnělo Hunger games. Poprvé mi přišlo, že krásná Emma Watson zas tak moc dobrá herečka nebude, ale vše u mě přebíjí obsah filmu. Tohle není žádné varování před nastupující totalitou technologií, tohle je jen pouhé oznámení faktu, že to přichází a kdo se neadaptuje, tak zahyne. Velký bratr volí mnohem jemnější formy ovládání než tupé deklamace pravd, kterých je film přeplněný. Prostupuje zlehka a s principem "dobrovolnosti". ()

Charlie84

Taková roztomile naivní blbina s roztomile (ne nutně dobře) hrající Emmou Watson. Nejsrandovnější byla postava zádumčivého černocha, který se tajuplně potlouká v pozadí filmu, Emmu bere na tajuplná místa, kde pronáší tajuplné věty...Aby nakonec všechny problémy všech ve filmu vyřešil letmým přejetím prstů na klávesnici. Nebo něčím podobně naivním. Hezky se na to dívalo, Hanks konečně dostal zajímavou roli, i když drobnou, dost to táhl. Leč ta naivita je tak upřímná a bezprostřední, že ty čtyři...proč ne. ()

Kingjiri

Hlavní lákadla v podobě obsazení Emmy Wason a Toma Hanksa fungujou vcelku obstojně (ačkoliv se Hanks objevují spíš sporadicky). O poznání míń už funguje příběh na způsob "velkýho bratra", jehož zvraty i závěr lze bez větších problémů odhalit dřív, než by bylo záhodno. Nuda jasně převládá nad napětim a jedinym výraznějšim plusem je už zmíněnej casting, dvě silnější hvězdy. ()

n0ty

Jako poslani dnesni spolecnosti, kdy popularitu udava pocet followeru a kvalitu fotky pocet lajku na FB, kdy bez internetu nevydrzime sotva den a nase realne kamarady nahradili ti virtualni, pricemz sdilime kazdou minutu zivota online... Je to opravdu cesta, ktera je kupredu? ()

Blowler odpad!

Dělám to strašně nerad. Film to nebyl špatný, ale tak šíleně jsem se u něj vytočil, že mi to zkazilo celý večer. Vážně si odpad nezaslouží. Chtěl jsem klidnej film před spaním a ve výsledku jsem měl chuť prorazit hlavu monitorem. "The Circle" holt schytal můj výkyv nálad. Změním až se hodím do klidu. ()

Hpatrik

Je to trošku nerealistické, naivní a hodně přitažené za vlasy, nicméně rozhodně oceňuji úmysl tvůrců ukázat nám, kam by to až mohlo zajít, kdyby technologie které používáme, začali pro změnu využívat nás. Kvalitní obsazení a solidní soundtrack. ()

dalziel

Vo filme Tropická búrka ,Tom Cruise ako producent mal telekonferenciu so štábom a spýtal ,sa že kto je tam šéf technikov.Chlapíkovi ,ktorý sa prihlásil povedal, aby dal jednu do zubov režisrerovi ("tomu zasránému anglánovi").Takéto TELCO malo prebehnuť aj tu lebo to vemeno čo to režirovalo si zaslúží rozkopať gule.FIlm s takýmto obsadníím nemôže takto dopadnúť.HRÚZA!!! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců