Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

Aniki

Před začátkem snímku bylo správně poukázáno na fakt, že je tento skutečnou událostí pouze inspirován. Britský Boeing a ruské dopravní letadlo s dětmi na palubě se doopravdy srazily nad jižním Německem. Chybující stranou byla uznána švýcarská firma zajišťující bezpečnost letového provozu, neboť doslova zahltila svého dánského zaměstnance nezvládnutelným počtem probíhajících letů. Je úsměvné, přečíst si v komentech, jakpak je prý možné, že nebyl dispečer hnán k zodpovědnosti. No, pravda je taková, že dispečer hnán byl, jen se trestu z již známých důvodů nedožil. Přeživší obžalovaní zaměstnanci dostali tři podmínky a jednu pokutu. K filmu...první půle dobrá, taková až dokumentární, zbytek - "totálšit". Přeskakování obrovských časových úseků v ději, blbě napsané dialogy, fatální situační nedostatky ve scénáři a hlavně ta stránka herecká, kde mi možná ani tak o pana "Termouše" nejde, ale co ti ostatní? Ne, ne, tady se chválit nebude. Za zcela promarněný potenciál jen jedna "stár". ()

david.babick odpad!

Arnolde...tohle mě bolelo ještě víc než tebe, když ti při leteckém neštěstí umřela manželka s těhotnou dcerou...po 20 minutách jsem tě vypnul ()

wowylgu313

Tady jsem byl velmi rozpolcený. Jedno mé já chtělo dát lepší tři hvězdy a to druhé ... No vidíte sami ... Prostě nakonec to hodilo 40-45% ... na to že je to mírně starší kousek ... Tak tady ikona! legenda!!! vypadá hůř jak v tom málu kde je vidět v přítomným dění. Tohle je opravdu depresivní a smutný film a obsazení si to vzalo k srdci. Jedná se o tvorbu podle skutečné události a ten příběh je opravdu "cool" je tak moc "cool" že ho nemůže natočit jen tak někdo ... Což se zde stalo osudným ... Scénář a postup a střih příběhu byl nudný, nezáživný a všechno co mohlo být veliké boom, zde zůstali na stejné střední linii. Jedna jediná scéna, která to přivedla na deset vteřin k životu byl ten (pro někoho) nečekaný závěr. Za Arnolda a za True Story ... Děkuji. ()

Tomas_PO

To Arnieho "herectvo" ma neustále udivuje, na jednej strane privádza do smiechu, na strane druhej nemo fascinuje. V spojitosti s vážnou témou a imponujúcou hudbou mi od cca polky deju až tak nevadil. Rola sovieta sa mi už tiež bez problémov s ním asociuje. Skutočnosť, že sa jedná o pravdivý príbeh, som sa dozvedel až na konci filmu, takže spoiler v podobe rozuzlenia som nevedel. Možno preto volím až tri hviezdy. Inak pochopiteľne podpriemer. ()

hony23

Příběh dvou mužů. Jeden se psychicky zhroutí z toho, že zavinil letecké neštěstí, ten druhý z toho, že při něm zahynula jeho rodina. Celá ta 90 minutová depka může mít jen dvě vyústění, kdy si oba ztroskotanci buď proženou kulku hlavou, nebo že se setkají, jeden se omluví, druhý odpustí a padnou si kolem ramen. Naštěstí ale vše dopadne úplně jinak, protože Arnie díky své stařecké skleróze zapomene na slib, jaký dal jako T 800 Johnu Connorovi. No ale přiznejme si upřímně, Schwarzeneggerovi tyhle charakterní role moc nejdou, do budoucna bude pro něj lepší, když i se 7 křížky na krku bude dál běhat s rotačním kulometem a kosit všechny ty terminátory, predátory nebo drogové dealery. ()

Saxos

Inspirováno skutečnou leteckou nehodou v červenci roku 2002, Německo, Bodamské jezero. Ve výšce 11 km došlo ke srážce nákladního letadla společnosti DHL a letounu TU-154. Zahynulo 71 osob, převážně dětí letících na výlet. Dva roky po nehodě jeden z pozůstalých, který přišel o ženu a dvě děti, ubodal leteckého dispečera. ()

MartinReno

Niekto možno čakal niečo iné, keď tam hrá Arnie.Mňa osobne tento film úplne dostal.Tatko Arnold je prosto autentický a filmu som uveril úplne všetko.Je to podla skutočnosti, takže na gulomety, suché vtípky a kybernetické organizmy rovno zabudnite.Ešte dobre, že som nedal na rating tu na ČSFD... ()

Kushina

Zajímavý a pravdivý příběh o životě.Na mě strašně depresivní a málo akce za dlouhou dobu. Neměl jsem ani větší očekávání. Prostě příběh o 2 lidech. jednoho co nehodu zavinil a jednoho, co mu nehoda zabila příbuzné a na konci došlo ke konfliktu.... Jako dalo se to, ale žádná sláva. 45% ()

BloomGeorge

Tak příběh na motivy skutečný události. To je v celku dobrý. I když na spracování jsou i lepší témata, ale čekal jsem tedy trochu pojetí na které se dá koukat. Árný si tedy vybral béčko a to třetí třídy. Film není vůbec dobře zpracovaný a je tááááák utahaný, že jsem měl pocit jestli právě neuběhl celý rok. I čekání na pravou svíčkovou (které se mi vždy zdá jako nekonečné :-) ) je příjemnější než shlédnutí tohoto filmu. Ale pokud chcete a rádi usínáte u béček, tak vřele doporučuji. Není to úplně odpad, to ne, ale není tam nic co by překvapilo a některé scény jsou trapně prodlužovány a vůbec celkově nesedí do sebe. Film měl možná potenciál, ale nyní jeho poteciánál tkví v diasepanu na dobrou noc. Škoda toho, protože Árnýho mám rád, ale už druhý film s ním, který stojí za starou bačkoru. Celkově vzato ty dvě hvězdy za Árnýho a motiv. Ale jinak dlouhááááá nuda až do úplného nudného konce. ()

kaukola78

Je zajímavé vidět Arnolda v jiné poloze filmu než jsme zvyklí vidět.Musím dát minimálně za čtyři.Prostě umí zahrát a nemusí to být nutně akční film.Nechápu tak slabé hodnocení filmu.Hutná atmosféra a minimum akce dává z filmu zážitek až do poslední minuty.Dokázal už to v Maggie,ale tohle je ještě lepší. ()

RomaS

Nebýt Arnolda, minulo by mě toto drama jako jako neviditelná kulka. Byla to spíše zvědavost jestli tyto neakční role, kde není doménou svalstvo/minigun konečně posunuly Arnolda v jeho hereckých dovednostech nahoru. Musím uznat, že i když to není na stopro, tak posun tu určitě je značný. Je to vlastně i logický krok. Arnoldovi, kterému je v současnosti 70 let a nebyl by v akčních rolích nahrazen digitálně mladším dvojníkem by už nikdo neuvěřil nesmrtelného superhrdinu. V tomto filmu ale bohužel nefunguje to nejdůležitější, a to empatie diváka s postavami. I když se možná herci snažili jak to jen šlo, ani jednomu jsem nevěřil tu jejich bolest nebo hněv. A to je velký problém, protože děj je vleklý a v podstatě se tu nic moc neděje byla sázka na emoce alfou-omegou úspěchu. ()

Eddemi

2 hvizedicky hadam za atmosferu, ale kludne by som sla aj nizsie. Na film som sa tesila, ale bola to bohuzial dost nuda. Dost dost nuda, ktora by sa s prehladom vtesnala do 10 min aj s titulkami. ()

TOPmoovie

pochmurne. psycho hudba. roztahane. reziser uplny amater, pretoze v podstate dal sa ten namet este ako tak na 3 hviezdy spracovat. nechod na to, nepozeraj...fakt strata casu. a arnold? ... pustite mu pribeh nicolas cage, steve seagal, a mozno pochopi a este zavcasu sa spamata. ()

zekon

Námět jako dobrý, ale evidetně z toho není co vyždímat. Vůbec to nevtáhne a ono se tam defakto ani nic zajímavého neděje. Vůbec jsem nepochopil proč Arnold do toho šel, tohle prostě není vůbec role pro něj. Jestli si chtěl zkusit charakterní vážnou roli tak to moc nevyšlo. Prostě on je ten s tím kulometem a hotovo. A vidět svěšenou starou prdel Arnieho jsem fakt netoužil :) ()

Mark1983

No abych pravdu řekl, tak jsem nebyl zklamán a zadíval jsem se od začátku do konce. Teda je pravdou, že záleží na úhlu pohledu, ale dle toho mého jsou i horší filmy. ()

Mejkby

Jojo Árný je pořád hrana, ale složitější role mu fakt nejdou. Nemůžu si pomoct a pořád vidim jen toho terminátora v kožený bundě a jednou otřepanou hláškou. "I'll be back" 2* za odvahu, že do toho vůbec šel, ale radši by měl natočit třeba Conana po 35ti letech:D ()

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)