Skleněné peklo

Akční / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Belgie, 2017, 90 min

Eric Summer
  • arowhill

Neočekával jsem zázrak,ale tak špatný remake jako bylo tohle...snad ani natočit nelze.Nejvíc mě fakt rozbila hlavní protagonistka,utrhne si rukávy z košile omotá a jede po nosném lanu dolu popírajíc fyzické zákony zrychlení a tření? Zdá se že se dnes dá natočit paskvil a režiser je štastný že ho natočil.Obsazení a nepřesvědčivé výkony herců umocnili pouze dojem že pokud existuje Béčkový film, tak tenhle zjevně otevřel skupinu D(4.3.2018)

• Lacike

Je to taky rodinny katastroficky film. A nielen preto, ze by to bol film pre celu rodinu, ale hlavne preto, ze cely film sledujeme ako sa v horiacom mrakodrape snazi prezit iba jedna rodinka. Prakticky vsetky ostatne postavy nachadzajuce sa v prakodrape hned chcipnu. S výnimkou zaporakov, ktori za tu katastrofu môzu a osud s vyraznou pomocou scenaristou, si pre nich neskôr prichysta spravodlivy vtipny trest. Inak uz davno som nevidel film s tolkymi scenaristickymi nahodami. Od absurdnych motivov ako dostat celu rodinku do budovy prave v den, ked vybuchne po umrtia postav, ktore sa objavia v nevhodny cas na nevhodnom mieste pretoze su bud zle alebo nesympaticke. Najvtipnejsi mi pripadal sef hasicov, ktory sa cely cas tvaril vazne a nic neurobil. Prakticky len konstatoval, ze je vsetko v riti a pocital obete. Pre divacky môze byt potesujuce, ze hlavnym hrdinom, ktory zachranuje deti nie je manzel neustale do blba pozerajuci Bamber ale manzelka Claire Forlani. Vek sa na nej uz podpisal, takze kedze nikdy hrat nevedela, tak uz nema prilis co ponuknut. Potechu pre muzske oci ponuka nadherna Lorina Kamburova, ktora vyzera jak mlada Winona Ryder. Skoda, ze nemala väcsi priestor. Presne to iste som o nej napisal uz aj v komente k filmu Day of the Dead: Bloodline. Snad bude mat v Death Race 4 väcsi priestor alebo aspon ukaze konecne kozy a s hodnotenim pôjdem vysoko. Takze ako pisal kolega Waco. Nie je to ziadna pecka, ale pokial si dostatocne nizko nastavite ocakavania, tak nebudete nasraty. 4/10.(27.2.2018)

• DJ Rocco iNc

Filmy typu, "Ja som matka, mám v sebe veľmi silný materinský pud, musím svoje dieťa zachrániť, dajte mi kyslík, masku, ja zoskočím z výšky 110 metrov z výťahu, rozbijem všetko a všetkých, ja som, ako Sly v Dennom svetle" - rozhodne nemusím. Za bežných okolností, ani nie je reálne, aby si nejaká trafená matka vydupala to, aby jej hasiči dali vybavenie a ona si veselo ide zachraňovať dieťa v šachte a oni medzitým čakajú vonku a pijú teplý čaj. Jesus !!! Hasiči sú zrejme asi nanič. Veď máme tu preafektovanú a premotivovanú matku, ktorá je pravdepodobne sestrou Chucka Norrisa.(9.12.2018)

• StanislachKo

S odpadmi narábam opatrne, ale tu nedarujem ani tú jednu. Najväčší filmový kenser aký som videl. Všetko, ale faktže VŠETKO zle! O technickej, či hereckej stránke nejdem ani rozdumávať, ale čo ma najviac dorazilo... Niekomu prišlo ako dobrý nápad spraviť remake klasiky za málo peňazí (to ešte ok, stane sa), ale "haló, ľudia, pridáme tam rodinnú vzťahovku, to bude ppč, ne? Budeme tam mať decká v ohni a statočná manka (mimochodom, Claire, haló?! Moc ťa nesledujem, ale to si na tom fakt až tak zle?!) ich bude v plynovej maske zachraňovať." ? Nie som naivný a viem, že niektoré filmy sa točia bez akýchkoľvek umeleckých ambícií. Je to predsalen biznys. Ale v tomto odvetví ma to štve obzvlášť...(5.5.2018)

• vlada67

Kdyby se to nejmenovalo Skleněné Peklo, tak se na to ani nedívám, protože vím, jak na tom jsou katastrofické filmy v dnešní době. Prostě katastrofálně. Tento film není žádná výjimka. Efekty otřesné, oheň neskutečně umělý a digitální, scénář debilní, postavy se chovají jak kdyby měli IQ 10 a ten pád vrtulníku, to je teda síla! Že se tvůrci toho filmu nestydí. Jako studentský film o požáru mrakodrapu bych to určitě vyzdvihl. Ale toto? Jedna hvězda za pár "napínavých" scén.(3.3.2018)