24 hodin života

• USA 24 Hours to Live (více)

Bývalý elitní voják Travis Conrad (Ethan Hawke) je zničený z nedávné tragické smrti své ženy a syna. V tom se však objeví jeho starý kamarád z armády Jim Morrow s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Morrow nyní pracuje pro soukromého vojenského dodavatele Red Mountain, který Travise najme na spáchání velmi nebezpečného atentátu. Travis úkol přijme, ale všechno se příšerně zvrtne poté, co je postřelen a zabit stejně zkušenou agentkou Interpolu Lin Bissetovou. Jenže když už si začínáme myslet, že je s Travisem amen, probudí se na operačním sále zpátky k životu – v Red Mountain je podroben experimentální léčebné proceduře, díky níž získá 24 hodin života k dobru... spousta času na to, aby z něj Morrow vypáčil informaci o tom, kde přesně se jejich cíl nachází. Zrazený starým přítelem, Travis se rozhodne utéct, odhodlaný napravit svůj zpackaný život v jediném dni, který mu na Zemi ještě zbývá. Zatímco čas neúprosně běží, vydá se zachránit agentku Interpolu a současně zničit Red Mountain. (HBO Europe)

johnsnow

SPOILER ALERT: Je to B-čko. Ale kurnik dobré B-čko. Síce kus nasere ten americký koniec ale tak na to si už človek zvykne. Hawk skvelý, hauer aj na malom priestore fajn, Číňanka nezaujímavá a dosť šeredná, černošský priateľ je fajn, Davos ako záporák je tiež dobrý. Akcia je skvelá, naozaj drsná a krvavá, síce my chýbal nejaký ten pästný súboj ale spokojnosť a nebyť ten vydrbaný Happyend s tým, že Hawke akože na konci chcípne a potom ho zas oživia lebo šak USA filmy nesmú končiť zle. takže iba 4*. ()

Luckyboy

Spousta nelogičností, wtf zápletka vycucaná z prstu, ale současně doplněná o spoustu klišé, a nevidím důvod, proč prostě neudělali klasický žánrový film a museli do toho tahat odpočet 24 hodin, který byl ještě tak trapně udělaný. Jinak akce dobrá a chvílemi i docela "autentická". ()

solisoli

Akčný puding s Ethan Hawkem, ktorý tu, ako ochlasta s nevídanými atletickými schopnosťami odstreľoval všetko čo sa pohlo. A keď trafili jeho, hneď mal ďalšie životy. Vlastne celý príbeh bol bezhlavo rozstrieľaný, ako v Sony PlayStation. ()

Mamutol

Asi takhle. Je to slušnej akční B snímek s překvapivě dobrým Ethanem v hlavní roli, který má na zápěstí přišité digitálky a moc času mu tedy nezbývá. Nenudil jsem se a zároveň i zavzpomínal na Rutgera Hauera, který sice nedostal moc prostoru, ale s brokovnicí to umí naprosto s přehledem. ()

Kushina

Poslední dobou se mi akční filmy zdají být stále lepší a na úrovni. Vše má hlavu a paty a určitý směr a řád, kterém se film vyvíjí. Sice Hodiny na ruce s časem smrti bylo sakra okopírovaná věc, ale jinak se mi Hawke ve filmu dost líbil. 70% ()

brasek

Snímok ma nezaujal, obsahuje síce akciu, pracuje sa s atmosférou, má to príbeh a predsa je to také za vlasy chytené, kde trošku postrádam logiku. Z celkového pohľadu lacné akčné béčko pre menej náročného diváka. ()

pepca72

V rámci žánru na plný počet. Nenudí, odsejpá, baví až do konce. V poslední době nic lepšího nebylo k vidění ani v áčkové produkci. Doporučuji. ()

BruceTichac

Ať si každý říká co chce, tento film se povedl. Parádní akční thriller s originálním dějem a fakt dobrým Ethanem Hawkem. Kdo má tento žánr rád, nebude zklamán. Kdo vyhledává romantiku ať se koukne na něco jiného. Za mě plný počet bodů. ()

injoy

Za to tempo a snahu. Akční film bez patosu, kterej strčí do kapsy letošní Přání smrti s Willisem. Nechápu kdo vybírá filmy pro české kina. ()

zeleznak

Nevim, co je Ackovy, co Beckovy atd.film, ale tohle neni TOP film. U tech mam totiz potrebu se na ne v urcitych casovych intervalech podivat znovu - tady to rozhodne nebude. Ale neurazilo to kouknout se na to o pulnoci pred usnutim. ()

Bragi66

Zabijáka Ethana zabijí, a pak ho zase ti zlí na 24 hodin oživí. On ale prozře a přejde na stranu dobra. Šílená střílečka, ve které si zahraje také legenda Rutger Hauer (třeba Blade Runner, 1982). Sice se tam jen tak mihne, utrousí nějaké šamanské moudro a dvakrát si práskne. Film je přímočarý, ale to je ne něm přijatelné. Jsou v tom i nějaké civilní SF serepetičky, ale žádné šermovačky laserovými lúčemi. A k tomu dosti malebné záběry - je v tom vidět řemeslo v souhlasu se žánrem. Pro diváky z rákosí tam přidali i nemastné děvče s dolíčky (Qing Xu), ale vidět se to dá. ()