24 hodin života

• USA 24 Hours to Live (více)

Bývalý elitní voják Travis Conrad (Ethan Hawke) je zničený z nedávné tragické smrti své ženy a syna. V tom se však objeví jeho starý kamarád z armády Jim Morrow s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Morrow nyní pracuje pro soukromého vojenského dodavatele Red Mountain, který Travise najme na spáchání velmi nebezpečného atentátu. Travis úkol přijme, ale všechno se příšerně zvrtne poté, co je postřelen a zabit stejně zkušenou agentkou Interpolu Lin Bissetovou. Jenže když už si začínáme myslet, že je s Travisem amen, probudí se na operačním sále zpátky k životu – v Red Mountain je podroben experimentální léčebné proceduře, díky níž získá 24 hodin života k dobru... spousta času na to, aby z něj Morrow vypáčil informaci o tom, kde přesně se jejich cíl nachází. Zrazený starým přítelem, Travis se rozhodne utéct, odhodlaný napravit svůj zpackaný život v jediném dni, který mu na Zemi ještě zbývá. Zatímco čas neúprosně běží, vydá se zachránit agentku Interpolu a současně zničit Red Mountain. (HBO Europe)

honajz

Průměrný akčňák, který je sice obstojně řemeslně natočený, ale nic navíc. Vlastně mne tady potěšilo jen, že po letech vidím Rutgera Hauera, a dokonce v jedné maliličké akční scéně, jinak jsou zde všechna klišé - zrada kamaráda, smrt manželky/dítěte (obou), vzbuzená ctnost, vzpomínky na Afghánistán, protřelá firma a její ředitel, zvláštní výzkum, vlastně je to zcela nahodilé, jako byste si vybrali v krámě nějaké položky, a doma se zamysleli a sestavili z toho oběd. První větší akční scéna mimochodem přijde až po půl hodině filmu (ta podivná střílečka na začátku je dost odbytá a krátká). Ten odpočet si vypůjčili u Jasona Stathama? Něco je možná taky trklo u Univerzálního vojáka, přidali krapet jako mystiky - zkrátka fakt vzali ode všeho něco a smíchali. A možná se čeká, jak si film povede, a brzy se dočkáme další sterilní dvojky. ()

Ivoshek

V prvních asi tak deseti minutách to vypadalo jako slušně rozehraný a v nějakém směru i chytrý thriller/akční film. Ve zbylých 83 minutách se ukázalo, že tomu tak není. Celá ta otočka ze super-bad ass zabijáka do ochránce hodné asijské policajtky a její rodiny se mi nelíbila, a vlastně mě nijak nezaujal ani obsah. ()

luka4615

Svižný akční mix filmů "In Time" a "John Wick" s výborným Ethanem Hawkem, u nějž jsem měl pocit, že si užívá každou sekundu stopáže. Jediným nedostatkem filmu 24 Hours to Live je poněkud předvídatelný děj a ploché charaktery hlavních postav, což lehce sráží výsledný dojem. Avšak na druhou stranu potěší velmi zajímavé akční sekvence a účast Liama "sera Davose" Cunninghama, ()

Morholt

Béčková střílečka se sci-fi prvkem alá In Time a erkovou akcí. Ethan Hawke hraje parádně, kulky sviští, krev stříká, gumy pískají. Možná tu mohlo být kapánek víc rvaček jako takových, ale to se dalo překousnout. Velká spokojenost. 80% ()

Lacike

Nenarocne akcne becko s jednoduchou a celkom originalnou sialenou zapletkou, ktore nepôsobi podfinancovane. Na filme vidno, ze ho reziroval kaskader, takze akcia je bezchybne prevedena, ale je nasnimana dost neuhladene az miestami pôsobi amaterskym dojmom. Miestami akcia vyzera jak zabery z videohry. Co bude môzno ten dôvod. To mi az tak nesedi. Akciu tvoria hlavne prestrelky a nahanacky. Bitiek je minimum. Ale R-kovy rating sa vyuziva na maximum a dockame sa mnozstva stavnatych priestrelov. Prva polovica filmu je skvela so zbesilym tempom a vrcholi pôsobivou prestrelkou a naslednou skvelou nahanackou. Nasledne filmu zacne dochadzat dych a z letargie ma prebralo uz len solidne finale. Hawke ako psychicky zdevastovany hrdina je skvely a uveritelny je aj v akcii. Hauer tu ma kratke ale zaujimave cameo. No a ostatni nestoja za rec. Najviac mi tu chybal poriadny zaporak. Zaporak v pozadi nema vela priestoru a jeho poskok je nevyrazny, takze som sa ich zuctovanie ani prilis netesil. Celkovo by som to asi prirovnal k filmu Repo Men. Cize taka prijemna akcna jednohubka na ktoru za par dni zabudnete a klasikou typu Under Siege 2 sa to nestane ani nahodou. 6/10. ()

malylada

Jen velká škoda, že zápletka je příliš béčková a místy vyvolává absurdní dojmy. Příběh se točí kolem veterána z války, který má nejprve zneškodnit osobu, zapletenou do svědectví proti korporaci, jenž dělala pokusy na vojácích, civilnímu obyvatelstvu v Iráku a nakonec se proti těmto lidem postaví, když mu zbývá 24 hodin života. Už takto ve zkratce to zní jako lobotomie. Nicméně film zachraňují výborné akční scény, které mají slušnou choreografii a drsným podáním se přibližují k Johnu Wickovi. Chybí zde tak charismatické postavy, aby to mělo takový náboj, ale Hawke se zhostil role slušně. 24 Hours of live bych doporučil ultra milovníkům akčních béček......5/10 ()

Ouwen

SPOILERY: Jsem už unavenej z toho "John Wick syndromu", kdy na jednu ránu všechno kolem sebe pokosím a nikdo netrefí mě. Akční scény krom toho, že postrádaj prostě sebemenší logiku, opět představují po zuby ozbrojené jednotky, co se tváří neuvěřitelně profesionálně a přitom to jsou jen palety na odstřel. Místo toho, abych byl prostě zažranej do tý akce, paradoxně na mě působí úplně uměle - s asi 30ti týpkama, co střílíme na auto, netrefíme řidiče, prohledáváme místo činu a nevšimneme si, že tam je na zdi přilepená C4. Fascinující teleportace postav tomu nasazuje korunu - cápková zdrhá s cápkem a proti nim přesila a v ten moment se před nimi zjeví Hawke v taxíku, aby začla samoúčelná automobilová honička. Která je samozřejmě dementně zakončená, protože hlavní rival Hawka má výbornej aimbot a taky přesně věděl, kam se s autem postavit, aby trefil svůj cíl. Nabíháme v 30ti lidech na jednoho borce u kontejneru, zabije 4 a zbytek prostě asi zázračně někam zmizel, jděte k čertu s timhle. Hawke je výbornej řezník, jelikož se však film bere nechutně vážně a nemá ani jeden prvek na odlehčení, šlo to mimo mě. Fantastická práce s kamerou a tvrdý Rko maj něco do sebe - přestřelky jsou však monotoní, stereotypní a prostě umělý. Příště bych poprosil maximálně 5ti členou jednotku, kteří pořádně zatopí hlavní postavě, než sto neschopných borců co maj stejnej výcvik - méně je někdy více a film nemá krom akčních scén co nabídnout. ()

JohnCZ

Průměrný akčňák, který překvapí kvalitní akcí, ale nepotěší nepřehledně servírovaným a neoriginálním příběhem (zničení zlé korporace). Pro mě musí i mít i akční film sympatické postavy a ty mi tady, i přes moji zálibu v Ethanu Hawkovi, dost chyběly. ()

agentmiky

Nadprůměrná akční jednohubka, kterou se nemohlo nic zkazit. Když jsem poprvé viděl trailer na film, nikterak mě to neoslovilo, vypadalo to lacině. Ale nenechte se zmást, akční scény jsou točeny mistrně, honičky v autech jsou taktéž vydařené a přestřelky nešetří krvavými scénami. A hlavne nic, ale doopravdy nic nepůsobí lacině. Je v tom jasně vidět rukopis producentů Johna Wicka, kteří se chopili tohoto filmu (neboť je to přistřižené malinko za vlasy). Ethan Hawke vždy patřil mezi mé oblíbence, je docela škoda, že v dnešní době již není tak vytěžovaný, protože má pořád co nabídnout. Musím přiznat, že příběh se nedá zařadit mezi nadprůměrné, jede si v již tisíckrát omílané linii a nesnaží se nějak šokovat překvapivým zvratem (jediné, co jsem nepochopil, bylo oživení Hawkea a následná snaha o jeho zneškodnění). Na druhou stranu má film jedinečné tempo, na rozdíl od konkurence se zde pořád něco děje, pořád se střílí, pořád něco vybuchuje, zase se střílí a tohle pořád dokola. A závěr docela navnadí na případné pokračování. Dříve by mi to možná nestačilo, ale dnes mám v oblibě i filmy, které zabaví a nebudete se u nich nudit. No a sem 24 hours to live jednoznačně patří. Za mě dávám 74 % ()

Ellmariachi

Hned z kraje se přiznám, že bych se obešel bez odečítajících hodin v ruce hlavního hrdiny. Když se člověk zamyslí, tak to celé vlastně bylo k ničemu. O nějakém napětí, které to mělo přinést nemůže být ani řeč. Jinak je vše ale za mě v pohodě a já se opravdu bavil. Nevím, zda tvůrcům akčních filmů konečně došlo, že nekonečné přestřelky, kde ti nejlepší agenti, vojáci, žoldáci a já nevím co ještě netrefí ani vrata od stodoly nikoho nebaví, ale jsem rád, že zde kulky cíl najdou často. Navíc v mém oblíbeném eRku. Hlavní hrdina je sympaťák a až na halucinace bylo jeho utrpení ku prospěchu filmu. Takže za slušně plynoucí béčko dávám 70 procent. ()

kaylin

Takový celkem průměrný akční thriller, kde je nějaký ten skoro až sci-fi prvek který není zrovna nic extra, ale dá se kousnout. Ethan Hawke je ten typ, který dá i celkem obyčejné akční postavě něco trochu víc, a tak s ním snesete i tuhle jinak celkem obyčejnou jízdu, která má pár dobrých scén, ale jako celek výborná není. ()

Tony.cs

Opět podhodnocené. A přitom parádní filmařina. Dobré obsazení, bez zbytečné digitalizace, opravdu hodně dobrá režie. Za mě určitě jen dobře. Rozhodně to není žádné béčko, jak někteří ze zdejší pseudoelity avizují. Je to kus kvalitní filmařiny. ()

Figu

Hezkýýý! Parádní krvavá akční jízda! To co si dovolil na starý kolena Costner ve 3 dnech na zabití, nebo Brosnan v November manovi, či Sean Penn v Gunmanovi, to si dal s chutí i Ethan Hawke v jeho 24ech hodinách života! A jelikož miluju akční béčka a cením si těhle borců staré školy, nemůžu volit jinak než kulatou čtyřhvězdičkovou sedmdesátkou! 70% ()

Martin741

A ja som spokojny, pan Uhlovodik Jastrab ma sice uz po 40 -ke, ale tempom, dialogmi a sa to celkom da zniest. Hlavne ked klasicke akcne hviezdy ako WCJD uz tahaju na 60 -ku a Segos pouziva dost kvalitne kvasnice, lebo v tom kysnuti sa mu dari - dost kvalitne jaxi napuchol, no a pan Klec je kapitola sam o sebe : 70 % ()

bourec

Docela překvápko.Vcelku zajímavej,a ne až tak provařenej příběh,solidně hrajíci Ethan Hawke,a poslední půlhodina je slušnej mazec.Béčko,který nikoho neurazí,a lidi jako já spíš potěší.80%. ()