24 hodin života

• USA 24 Hours to Live (více)

Bývalý elitní voják Travis Conrad (Ethan Hawke) je zničený z nedávné tragické smrti své ženy a syna. V tom se však objeví jeho starý kamarád z armády Jim Morrow s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Morrow nyní pracuje pro soukromého vojenského dodavatele Red Mountain, který Travise najme na spáchání velmi nebezpečného atentátu. Travis úkol přijme, ale všechno se příšerně zvrtne poté, co je postřelen a zabit stejně zkušenou agentkou Interpolu Lin Bissetovou. Jenže když už si začínáme myslet, že je s Travisem amen, probudí se na operačním sále zpátky k životu – v Red Mountain je podroben experimentální léčebné proceduře, díky níž získá 24 hodin života k dobru... spousta času na to, aby z něj Morrow vypáčil informaci o tom, kde přesně se jejich cíl nachází. Zrazený starým přítelem, Travis se rozhodne utéct, odhodlaný napravit svůj zpackaný život v jediném dni, který mu na Zemi ještě zbývá. Zatímco čas neúprosně běží, vydá se zachránit agentku Interpolu a současně zničit Red Mountain. (HBO Europe)

MickeyStuma

Nájemný vrah hledá vykoupení poté, co dostane druhou šanci žít. Akční thriller s kapkou nějaké té psychologie v koprodukci s Hongkongem, takže vyznění koncepce snímku je od typické Hollywoodské opět krapet odlišná. Ethan Hawke překvapivě pochopil celý charakter postavy bývalého elitního vojáka Travise Conráda, který má stále trauma především ze smrti své ženy a dítěte. Ale ano, dějová šablona není nic neznámého, ale v tomto případě je scénář skutečně pevný jak skála a Ethan se ho nejen podřídil, ale naprosto skvěle i zvýraznil. Příběh tak není jen o člověku nájemně zabíjejícího lidi, ale i o jeho duševní rovnováze, zadostiučinění a vyrovnání se s danou skutečností. Děj je ve své koncepci naprosto vyrovnaný a vše má v daném jádru svou důležitost. Dramatické a hlavně psychologické chvilky chytí za srdce. Skvělé akční sekvence v popkornové atmosféře působí už spíše pro odlehčení. To vše také podpořeno výbornou kamerou s překrásnými scenériemi. Snímek je brilantní už v tom, že si tu každý najde to své. ()

strikeman

Žádný zázrak, ale ani průser. Pohodový a castingově vcelku zdařile obsazený akčňák do obýváku k pivku a něčemu na zub :-) ... 70% ()

bararich8

Příjemná večerní oddechovka s kvalitním zpracováním a slušným tempem. Příběhově trochu ujeté, ale i to už tady bylo a zde to celkem funguje. Akce je fajn a rozhodně nenudí. Ethan si to užívá a tak to má být. Nadprůměrné 4* ()

Kingjiri

Velkym plusem je Ethan Hawke a solidně nakroucená akce v dostatečnym rozsahu (jen bych do honiček a přestřelek přidal ještě nějaký kontaktní souboje). Vizuál je občas skromnější, rozjezd pomalejší a chování postav těžko pochopitelný (rychlost a lehkost, s jakou se vztah mezi Travisem a šikmoočkou změní nebo Jimovo jednání v závěru). Kdyby se od začátku do konce jelo ještě víc přímočaře (jak se na poměry akčních béček sluší a patří) a zároveň se pořádně zapracovalo na hláškách (byť snaha byla) nebo tempu vyprávění (úvod), mohli jsme dostat poctivej žánrovej biják vzdávající hold 80./90. létům. Ale výsledek v podobě sympatický žánrový jednohubky taky neni vůbec špatnej. Třetí hvězda za poctivou filmařinu a Rkovou akci. ()

Hpatrik

Slušné akční béčko. Hawke tu sice ničím nepřekvapí a dějově to místy nedává smysl, ale svižnější druhá půle a krásné kamerové oblety výsledný dojem trochu spraví. ()

Cinematrix

Ethan Hawke mě snad v žádném filmu nezklamal, což je vtipný, protože ho vůbec nevyhledávám. Jenže vždycky, když si pustím nějakej zajímavej film, tak on tam jako na potvoru hraje, a hraje parádně. Je až s podivem, do kolika různorodých charakterů se tenhle herec dokáže implementovat. Kdybych byl zdatný hacker a chtěl bych vyvinout nějaký obzvláště podařený virus, pojmenoval bych ho "Ethan Hawke". Ale teď bych se rád obšírněji rozepsal o samotném filmu: Dobrej. ()

DAPDO

Když jsem si přečetl obsah, že zastřelí a následně oživí na 24 hodin hlavního hrdinu, neskákal jsem radostí. Nemusím moc tyhle filmy, ve kterejch jsou nereálný léčebný experimenty. Ale to je tak jediná výtka, ještě možná jedna, že Hauer měl dostat víc prostoru. Jinak je to ale výborně natočený klasický béčko se super střílečkama a honičkama v autě. Dokonce i Ethan Hawke, s kterým filmy moc nemusím, je tady hodně dobrej. Chvilkama to připomíná Zastav a nepřežiješ, chvilkama Johna Wicka. Nevadilo by mi natočený pokračování, jestli by bylo ve stejným tempu, tak klidně. 65% ()

Acrobat

Smrz sa v afrike prihnal ako smrst a chce si hrat so smrtou. Ze to ale nerobi prvoplanovo ale miestami aj celkom vydatne vidno v celej jednoduchej ale vyzivnej akcii. Pomerne dobry namet na oddychovku korunuje dobra hudba, rychly sled, skvely ostrelovac, vyborny Hawke. Iste, viete spravit za 24ku aj filozoficku uvahu, no tu zrejme na to nemal Smrz gule ani naladu. My sme ju vsak mali a myslim si ze to bola skvela zabava drziaca sa zemi. (Videne 10.12.2019, Jojcinema archiv) ()

rublik05

Klasické drsné akční béčko, které zaujme svou brutalitou, solidním tempem, dobrými přestřelkami a v neposlední řadě dobrými herci v čele s výborným Ethanem Hawkem. Plusem je i fakt, že film má koule, je docela pěkně natočený a ani moc nenudí. Bohužel se však nedokáže vymanit z průměrnosti, která je dána patrně lehce jednodušším příběhem a množstvím nelogičností. Celkově se ale nejedná o žádný průšvih, milovníci akčních béček si ho podle mě užijí. 6/10. ()

Ceberus

Odpočet na ruce připomíná Vyměřený čas, tentokrát však nejde o sci-fi, ale o běžnou revenge story. Halucinace asi měly působit jako hlubokomyslný doplněk příběhu, ale mně to přišlo poněkud laciné. Čínská koprodukce samozřejmě znamená čínskou postavu v popředí, ale přiznám se, že jsem od herečky čekal větší zapojení, třeba nějakou dávku martial arts, ale ono překvapivě nic moc. ()

Lupes

Očekával jsem béčkový akčňák, dostal jsem béčkový akčňák. Ale vlastně... až do hrdinovy "smrti" to bylo vlastně docela překvapivé. ()

Clark_Kent

Tady musím říct, že Ethan Hawke mi je sympatickej dost. Narozdíl on nějakýho připosranýho Sinisteru. Dobrá akční nálož. ()

beso74

Vo svete slepých je jednooký kráľom a vo svete sterilných ukecaných nudne natočených akcii sa môže stáť, že aj naprosto neoriginálny mix filmov In Time, Crank a John Wick má dokáže natoľko rozľútostiť, že tomu dám milosrdné 3 hviezdičky. Ethan Hawke, k tomu na chvíľočku Rutger Hauer, neopozeraná juhoafrická scenéria, kopec prestrelok, litre hnusnej digitálnej krvi, avšak ani to všetko nestačí, aby to na konci už nezačalo akosi nudiť, čomu napomohla predovšetkým absencia inej formy boja ako prestrelok a neustále vracajúce sa srdcervúce spomienky na rodinu... ()

Shitonit

V půlce jsem opět zjistil, že už jsem to mnohokrátero viděl, což mi nevadilo, páč je to od začátku do konce suprácká podívaná, bez keců, se smyslem a s akčním nářezem, za který by se nemusel stydět ani Bruslí smíchanej s Termikem. ()

Mamlas

Po velmi dlouhé době skvělý film. Téměř žádná hluchá místa. Napínavé, zajímavě, svižné. Snad bude i stejně dobrá dvojka... ()

HEED

Cigáro a flaška levné whiskey, nečekal jsem tolik akce, a už vůbec ne tolik krve. Sice je to klišé již na několikerý způsob. Ale tento kousek mi bezvadně zapadá vedle Rozsudku smrti a Johna Wicka. Africké pláně a pobřeží tomu dodává tu správnou syrovost a špinavost. Film moc pěkně odsýpal, nenudil jsem se. ()