24 hodin života

• USA 24 Hours to Live (více)

Bývalý elitní voják Travis Conrad (Ethan Hawke) je zničený z nedávné tragické smrti své ženy a syna. V tom se však objeví jeho starý kamarád z armády Jim Morrow s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Morrow nyní pracuje pro soukromého vojenského dodavatele Red Mountain, který Travise najme na spáchání velmi nebezpečného atentátu. Travis úkol přijme, ale všechno se příšerně zvrtne poté, co je postřelen a zabit stejně zkušenou agentkou Interpolu Lin Bissetovou. Jenže když už si začínáme myslet, že je s Travisem amen, probudí se na operačním sále zpátky k životu – v Red Mountain je podroben experimentální léčebné proceduře, díky níž získá 24 hodin života k dobru... spousta času na to, aby z něj Morrow vypáčil informaci o tom, kde přesně se jejich cíl nachází. Zrazený starým přítelem, Travis se rozhodne utéct, odhodlaný napravit svůj zpackaný život v jediném dni, který mu na Zemi ještě zbývá. Zatímco čas neúprosně běží, vydá se zachránit agentku Interpolu a současně zničit Red Mountain. (HBO Europe)

Wormboy

Cistokrvny akcnak, ktory sa na nic nehra a s nicim sa neserie...oddychova jednohubka ako sa patri. A zaverecna titulkova cover verzia God´s gonna cut you down od Mansona je paradna :) ()

PROCESOR

Klasická akční jízda ze starý školy. Není to překombinovaný ani se nemusí zachraňovat svět. Akce je dost a děj je v pohodě. Kdo to pojme, jako béčko tak si myslím, že nebude zklamaný. ()

Johnny.ARN

Svižný šablonovitý akčňák s pálčivou témou, odohrávajúci sa niekde v Afrike. Prestrelky, vojaci, výstroj, zbrane, tempo a jednoduchý dej. Objektívne za 2 ale Ethana mám rád. 3 z 5 ()

Sany33

Ethan Hawke je ten typ herca, ktorý uprednostňuje kvantitu pred kvalitou a niekedy sa mi zdá že vezme každú jednu ponúknutú úlohu. Niekedy sa mu samozrejme podarí vziať aj celkom lukratívne joby ale zväčša ide o priemer v rámci daných žánrov. Inak tomu nebude ani v prípade "24 hodín života". V podstate obohratý odvar, ktorý od zvyšku akčných filmov odlišuje iba vymedzený čas na ruke hlavného protagonistu. Dalo sa na to celkom dobre pozerať ale v to celkom obohraná platňa. 60% ()

blackJag

Snaha svést se na stylovém masení á la Johnny Wick, se sníženou potřebou kontroly obsahu zásobníků a naopak zvýšenou potřebou sci-fi blouznění. 60% ()

jefff

Překvapivě velmi dobře natočený akčňák/thriller se skvělým Hawkem v hlavní roli. Zajímavá zápletka, zdatně zpracované akční scény i dobrý výběr herců. Velké překvapení. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. 24 Hours to Live si bere insipraci ve filmu In Time a (novém) Johnu Wickovi. Jako celek působí přehnaně. Přestože je scénář výrazně prokreslený a nabitý, neustálé repetitivní záblesky minulosti jsou špatně načasované. Všichni herci jsou velmi slabí, chybí jim pevná ruka režie ve smyslu jak a proč by měli jednotlivou scénu hrát. Brian Smrz má sice úhledně zvládnuté plánování a jako pomocný režisér je vynikající, ale chybí mu nadhled, jakési poselství, které by chtěl do snímků vkládat. A dost to bolí. Navíc i s odstupem deseti let své prvotiny se příliš neposunul. ()

kenkaku

výborně natočená akce... bohužel provázená tupým dějem (myšlenka celého filmu je až příliš debilní). Je to škoda. ()

Lukoboss

E. Hawke je asi to jediný, co se dá nějak víc ocenit, protože on to tak nějak odehraje sám, sedí mu jak akční situace, tak i nějaká ta více hraná scéna. Jo, je to hlavně akční film, takže důraz na akci obecně tam je, o tom žádná, ale moc nemám rád ty nelogičnosti, který kazí celkovej dojem. Naznačím tady jeden hlavní a úvodní (minispoiler) - E. Hawke dostane za úkol sejmout jednu agentku. Podaří se mu proniknout až k ní, a když má konečně možnost ji jednoduše zabít, rozmyslí si to a nechá ji naživu. Ano, je to profík, takže to prostě nedává smysl. No a ona ho následně střelí a od toho se odvíjí potom celej film. Bije to do očí a takových scén je tam postupně víc, což je z mýho pohledu škoda. Takže pro mě těsně pod průměrem. ()

iXtr3m3

Dobrý Ethan (nemýliť s Mission Impossible :), skvelé R-ko, zaujímavá pointa, len by to chcelo pokračovanie SPOILER viď. otvorený koniec. ()

kolemjdouc

Tohle jsem dala jen proto,že jsem chtěla vidět svého oblíbence Ethana ,který moc šancí ve filmu  nedostává.Nelibě jsem nesla ,že podle scénáře dostal každou chvíli nakládačku.A opravdu se jinak vyhýbám těk krvákům ,střílečkám a zabíjení.USA si bez toho život asi nedovedou představit.Vidno je i na udílení na Oscarech. ()

cskomando

Seznamte se s výborným syrovým, tvrdým a nemilosrdným hereckým obsazením v roli Ethana Hawke! Nejsem si zrovna jistej, zda by se dal tento film označit jako ,,béčkový,, a některé záběry jako z ,,vvideohry,, jak jsem se níže dočetl. Upřímně pánové, čekáte snad něco ve stylu Pád Londýna nebo Pád Bílého domu ? No prostě tady nebyl Gerard Butler ale Ethan Hawk. Ze začátku jsem si říkal, že to bude opravdu něco lehkého, ale kdepak. Přestřelky působily dost realisticky, krve bylo taky všude dostatek a to s přiměřeným nadhledem po jednotlivých střelách. Děj ? Přiznám se, když se Travis rozhodl podpořit Lin, poté co ho zmasakrovala (byl to trošku nemístnej úlet ve scénáři nejspíš) tak jsem moc nepobíral, proč nechtěl odvetu i po ní. Jednotlivé boje, akční scény a syrovost filmu, místy to působilo opravdu dost vážně na lidské city. Kdo v poslední době, dokázal nakombinovat do děje hru o vlastní život, pomstu a zároveň smutné emoční prožitkové chvíle ? Myslím si, že režisér vše zvládnul na výbornou. Chování postav spadalo do normálního běhu života, žádné stupidity ba naopak emoční chvíle. ()

Flopik

Rutinérska záležitosť, ktorá bola v móde tak v roku 2007. Neponúkne to absolutne nič nové a jediné osvieženie je čas na ruke hlavného hrdinu, ktorý hovorí kedy umrie. Príbeh jasný, zlá firma a hlavný hrdina sa im ide pomstiť. Nevedel som si pomôcť, ale Ethan tu vyzeral ako bezďák, nie ako akčný super zabijak. U mňa za 3*. ()

Bozvav

Ethan skvělý v jinak zapomenutelném a veskrze průměrném akčňáku. Dnes jsem asi neměla tu správnou náladu. Celé se to bralo jaksi moc vážně a bylo to takové divné, nelogické. Za mne 50%. ()

BOURQUE

Z celkového hľadiska lepšie B-ko, kde niektoré časti príbehu nestoja na pevných základoch. E. Hawkovi charakter T. Conrada celkom sedí. Solídne natočené akčné scény. Záver komentovať nebudem. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()