Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

Clark_Kent odpad!

Netflix poslední dobou valí, jeden výplach za druhým. Ovšem v tomhle případě jde o neveselé provedení. Z prvu nenápadnej fracek, kterej má plný gatě a nějaký zázračný zdravotní potíže asi? U mě rozhodně nevýrazná patlanina, kterou jsou nedokázal sledovat na jeden zátah. ()

chelsea63

Dvě hvězdy, a to jsem kvůli Kelly Reilly zamhouřil obě oči. Někdo píše scénář a v půlce mu někdo řekne, že to lidi nebude bavit, ať to změní... Nemá cenu o tom psát víc. Za týden už nebudu vědět, že jsem to viděl. ()

GameboyNES

Foj to se ale vleklo! Zbytečně opakující se scény s rodinnýma citečkama, žádný kozy, gore, jen pár kapek krve. Standartní rodinkový film. Hororu prosté. ()

ŠpetaMarek

Ze Netflix film = shit a vyjimky potvrzuji pravidlo je jasne. O Netflix hororech to plati dvojnasob. Prekvapivych 64% na CSFD ve me vzbudilo jiskricku nadeje. O to vetsi prekvapeni bylo, ze jsem se pri sledovani citil jako u toho nejlepsiho od Wana, dokonce i zimomriavky byly. Skoda doslovneho konce. ()

Franche

Začalo to dobře. Očekávala jsem klasicky ujeté a experimentální báby, které jsem sice dostala, ale v trochu jiném kabátě. Fajn, že to není předvídatelné, ale mně se zápletka prostě nelíbila. Konec už jsem vydržela jen ze setrvačnosti. Škoda ()

Najt

Celkem slušný horor s překvapivým zvratem na konci. Prostředí ve kterém se děj odehrával bylo výborné. Obrovský dům s laborkou i vchodem do katakomb, na to se koukalo dobře. Příběh byl zajímavý hned od začátku a udrží diváka v pozoru. Po hororové stránce to taky nebylo úplně marné. Sice jsem se ani jednou nelekl, ale některé záběry byly povedené a atmosféra s hudebním doprovodem můžou, hlavně v noci, vyděsit. Co se týká konce, tak ten mě moc neuchvátil. Sice to byl zvrat, ale nelíbilo se mě provedení. Prostě si řeknete "aha" a už víte, jak to skončí. Koukat večer a věnovat se filmu s větší razancí, možná bych hvězdičku přidal, protože se určitě jedná o nadprůměrný snímek, já z toho mám ale takové rozpačité pocity a nemůžu se zbavit pocitu, že mi tam něco chybělo, jak kdyby 10 min před koncem vypnuli proud a já to nedokoukal. Proto se držím svého průměru. Pokud ale zrovna máte chuť na horor a trošku duchařiny, můžete si hvězdičku přidat a určitě koukněte. ()

Shanen29

Další,velmi dobrý počin Foye.....Líbivý, dobře napsaný scenář který je umocněn kvalitním výběrem herců a kamerou Jeffa Cuttera. ()

Pitryx

Pokud přečkáte první hodinu, pak už to dáte celé a snadno. Zvědavost vás k tomu přinutí. Bohužel, ta první hodina je snůška hororových klišé a lekaček, které po chvíli přestanou bavit a i lekat. Za ten konec dávám čtyřicet, spíše za ta překvapení, než za těch pár triků a trochu té akčnosti. ()

Mamlas

Asi tak 3/4 filmu jsou o ničem. Je tady chlapeček Eli a pofiderní ústav a rodiče, kteří ho tam dali kvůli nějakým podivným zdravotním potížím. Tu a tam prudí chlapečka nějaký duch nebo představa. Odpad, nuda. Ke konci se odhalí, že matka šukala s ďáblem a chlapeček není nemocný, ale po tátovi. No, co na to říct z praktického pohledu? Podívejte se na prvních 10 minut, pak hodinu přeskočte a pak si můžete užít ty hovadiny ke konci, které končí jak? Samozřejmě nijak. ()

Nathaniell

Po dlouhé době zase jednou převratný horor, který mi svojí komorní atmosférou a počátečními pointami připomíná jeden filmek, který mě kdysi nadchnl - Krvavé stopy. Akorát že u těch pěkně posr..li konec... To tady ne - Eli si s vámi jako film pohraje, neplýtvá zbytečně lekačkami, za to buduje napětí a dovolí divákům i nějaké to přemýšlení a dojití ke správným závěrům... Ovšem výsledná pointa vám nepochybně vyrazí dech. Rozuzlení trvající dost dlouho na to, aby si člověk neřekl, že to bylo unáhlené a úžasně naservírovaný závěr všem vykuleným očím a hubám na zemi žádá podle mě druhý díl. Nemám podobné náměty rád. Všechny jsou většinou na jedno brdo. Tady ale ne. Zde je originalita a za mě i nejlepší konec, který si tenhle film zasloužil. Z původních 4 zvyšuji na 5*. ()

Ikedar

Eli je nový horor od Netflixu, o ktorom sa hovorí viac než by sa patrilo. Dôvodom je najmä výrazný zvrat v deji, ktorý je absolútne neočakávaný a nemyslím to vôbec v dobrom slova zmysle. Naopak, zdá sa akoby sa filmári rozhodli zmeniť smer celkom na poslednú chvíľu. Akoby zistili že ich film nedáva zmysel, a preto sa rozhodli urobiť z negatíva pozitívum tým, že nezmyselnosť nafúknu do šialených rozmerov. Bohužiaľ, ani tento celkom vymyslený, no možno stále skutočný úmysel, (kto vie) sa vôbec nezdaril. Eli nedáva absolútne žiadny zmysel. Viac v recenzii na: http://artyfilmbook.sk/eli-recenzia-od-tohto-hororu-zmysel-necakajte/ ()

tkey

Je těžké v dnešní době udělat pořádný horor, skoro "vše" už tu bylo, tak jde o nějakou tu hranici nastavit a pohrát si se složením. ()

SAINTS

Eli je velmi chory chlapec.Väčšinu času je nuteny nosit astronautsky oblek,pretože jeho imunitny system je taky slaby ,že ho môže zabit aj obyčajny vzduch.V snahe pomôst mu ho rodičia vzali do stareho a strašidelneho domu,ktory sa zmenil na zdravotnicke zariadenie,ktore vedie zahadna doktorka Horn.Co presne robi Dr.Horn pre Eliho a či uspeje alebo nie je iba jednym z tajomstiev jadra filmu,ktore nesie jeho meno.Eli,je presvedčeny,že v dome je nejaka sila ,ktora sa mu snaži niečo povedat,ale on si nikdy nie je celkom isti či sa mu snaži ubližit alebo ho varovat.Tiež sa spriateli s dievčatom Haley,ktore sa objavuje mimo domu a varuje ho,že dobra doktorka nemusi byt tak dobra.Vela tajomstiev drži divaka v napäti až do konca 7/10. ()

Hemlock

Zprvu velice nenápadný film, který provází klasické lekačky, postupně vygraduje v překvapivý finiš. Musím uznat, že je to solidní horor, u kterého jsem se vůbec nenudil a k dokonalosti tomu už chybělo jen krapet více té staré dobré krvavé brutality, o kterou si famózní závěr snímku vyloženě říkal. Eli je, tedy až na výše zmíněnou drobnost, skvělá hororová podívaná a jednoznačně tuto duchařskou libůstku můžu doporučit. ()

SilentMemory

Wow dokonalé, i am satisfied....Zbožňujem filmy nad ktorými sa dá uvažovať a ktoré nie sú plytké ale majú nejakú symboliku. Po dlhej dobe som videla takýto dobrý film. Všetko do seba zapadalo a dávalo mi zmysel, akoby to bol reálny príbeh, ktorý sa stal a nie akýsi scenár. Zároveň som pri tom nemala tiesnivý pocit, ale skôr vo mne toto dielo vzbudilo pozornosť a zaujalo. To dokazuje kvalitu filmu a to, že pre výborný horor nie sú vôbec potrebné ľakačky. Zo začiatku sa mohol film poberať rôznymi smermi ale dobre, že to dopadlo a vyústilo takto v závere. Zbožňujem symboliku a tajomno. Film od samého začiatku pripúta do kresla a udržiava výborne tempo, skrátka načasovanie, atmosféru a to správne napätie. Človeka vtiahne do deja. Bolo to fakt zábavné predvídať ako to dopadne a uvažovať nad rôznymi zvláštnosťami, že čo je vo veci. Ach, Dokonalosť ❤️ ()

Ashka

Už jsem tam klikala odpad, ale pak jsem si říkala, že by to bylo nespravedlivý. První dvě třetiny filmu byly totiž super, trochu creepy horor, máte podezření, že za vším je zlá paní doktorka no a pak to přijde...nejhorší ukončení slibnýho hororu ever. Opravdu zklamání. ()

WeeLass

Eli je mrazivý horror s originálním námětem a tunou jumpscares, perfektní obsazení hororovými herci v čele s poměrně neznámým Charliem Shotwellem, který ale odvedl důvěryhodnou práci. Celý film jsem byl na trní, co se z toho teda vyklube, ale takové neoriginální stokrát viděné hororové klišé jsem vážně nečekal. Zaujal mě ten zvrat těsně před rozuzlením, kdy nás film donutil zpochybňovat vše, co jsme do té doby viděli a slyšeli, ale když na scénu přišla bible, okamžitě jsem ztratil zájem. Mít to zajímavější konec, a nechápu co na tom všem přišlo tak skvělého, tak dám hodnocení vyšší. ()

mikessc

Najlepší horor pre mna tento rok ,vlastne jediné dielo,ktoré možem považovat tento rok za horor ostatné veci boli pre mna čajové. No, ale konečne to prišlo . Kvalitka v mojich očiach ,silnú hustú atmosféru si film vybuduje po takej pol hodine a už nepúšta len jemne zdvíha. ()