The Girl in the Photographs

Scénografie:

Eric Fraser

Kostýmy:

Autumn Steed

Trailer rozhodně sliboval větší zábavu. Girl in the Photographs měl bezpochyby obrovský potenciál státi se kvalitním, drsným a bezútěšným hororem, ovšem tvůrci s tak velkým soustem nedokázali správně naložit. Film má solidní vizuál, obstojný hudební doprovod, dva slušné psychopaty s velmi dobrými maskami a při každém jejich zjevení funguje perfektně atmosféra i napětí, ovšem nebývají na scéně příliš často a krvavé hrátky si tvůrce šetřil bohužel až na závěr, což je škoda, protože taková gore scéna v posteli patří mezi nejlepší poslední doby. Místy nudné, rozvleklé a né příliš zajímavé, ale jisté atributy chválím. 55%(2.4.2016)

Vůbec to neni tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Zkusim vám to v detailech popsat, asi takhle... Těžko říct, jestli je to slasher nebo jiná odnož žánru. Tak či onak, jedno zásadní pravidlo slasheru to nedodrží, což mě v závěru fakt naštvalo. Snímek má jinak skvělou hudbu, skvělej zvuk, skvělej scénář, skvělej casting. Skoro všechno je na něm skvělý. Jen toho gore mohlo bejt trochu víc, miluju totiž násilí, mučení, krev, perverzi a jiné obscénnosti poukazující na mou narušenou psychiku. Hlavní hrdinka byla překrásná, její oční linky a culík mě přiváděly k šílenství. Tu herečku asi zabiju z vášně. Policajti to určitě pochopí. Stejně je to banda tupejch kreténů, co nepoznaj zločin, ani kdyby s nim každou středu obcovali (ano, středa - už je ho tam třeba). Městečko Spearfish budu chtít při svý cestě do USA rozhodně navštívit: miluju totiž americký zapadákovy a nějakej zasranej Grand Canyon nebo trapnou Sochu svobody vidět fakt nepotřebuju. Za mě tudíž velká spokojenost + hérečka z Kick Ass 2 + hérec ze série Zahulíme si ho, vyhoníme si ho + kameraman The Thing + střihač Beneath The Dark + scénáristé The Pyramid a February + producent Nightmare on Elm Street a Scream. P.S. To byl ale blbej komentář, co? Vim, stál za hovno, ale film každopádně slušnej :)(12.6.2016)

Trochu rozpaky. Předně jsem se těšil na Katharine Isabelle, ale ta dostala jen pár minut na začátku a i když bylo děvče v hlavní roli docela ucházející, pořád jsem se nemohl zbavit dojmu, že se jednalo o castingový kiks. Filmu se nedá upřít slušný nápad, dobrý vizuál a výtečnou dvojici psychopatů. Nicméně určitě by se víc dalo zapracovat na atmosféře i napětí, uvítal bych větší porci gore a hlavně méně kecání. Potenciál by tu byl, tak třeba Simon příště zaboduje víc. 55%(4.6.2016)

• kaylin

Ve chvíli, kdy se snímek „The Girl in the Photographs“ zvrtne a začíná to být už jen masakr, je popravdě docela nuda, protože je to jen další slasher, který nepřinese nic jiného, nic neočekávaného. Finální foto je docela fajn, ale čekat na něj celý film, to mi nepřijde jako adekvátně vynaložený čas. Je to škoda, protože z tohohle mohlo být i něco ve stylu italského gialla.(31.8.2016)

Objektivně bych dal 3*, ale za ten závěr, který jsem očekával, leč nedoufal v něj, musím jednu hvězdu přihodit. Nevím, do jaké míry do toho kecal W.Craven, coby jeden z producentů, ale takhle mají podobné filmy zkrátka končit. Hlavní hrdinka Janet (vlkodlačí Katharina Isabelle) má podobný osud, jako jedna z ženských postav Psycha. Osud, který kdysi šokoval, dnes už ne. Nastupuje tedy druhá hlavní hrdinka Colleen (Claudia Lee), která je sice velmi pohledná, jenže scénář z ní udělal blbou a neschopnou krávu. No a pak je tady celá řada postav, co můžou klidně zařvat, a divákovi to bude jedno. Jedinou sympatickou postavou je Chris (Kenny Wormald), jenže scénáristi ho nakonec příliš velkou inteligencí rovněž nevybavili. Ty dvě postavy, pokud měly kapuce, spíše budily smích. Trochu varianta na Funny Games. Gore se rozjede až v závěru, což je u tohohle snímku možná škoda. Jinak kamera fajn, hudba solidní. A policajti naprostí dementi.... Jo a název mi připomněl klip Duran Duran - Girls on Film, kde je však v necenzurované verzi poněkud více nahoty...(1.8.2016)

• - Počas záverečných titulkov sa objaví nápis FOR WES. Tento horor je venovaný slávnemu hororovému režisérovi Wesovi Cravenovi, ktorý stvoril hororové ikony ako napr. Freddy Krueger alebo Ghostface. V roku 2015 však podľahol rakovine a tento horor bol jeho posledným projektom, na ktorom sa podieľal ako producent. (Marceloo)