The Girl in the Photographs

Scénografie:

Eric Fraser

Kostýmy:

Autumn Steed

Prvých 7 minút so skvelou Katharine Isabelle pre mňa boli vrcholom filmu a keby to po nich utli ako kraťas, bol by som potešený a dal 4*. To, čo sa však rozohralo po tom, je síce vcelku fešne natočený, avšak dosť NEZÁŽIVNÝ, opozeraný a nudne odohratý post-scream slasher. Nebyť toho úvodu (a krvavého záveru) tak nad 2* nejdem, ale keď už je dnes ten 1.apríl, tak budiž za 3*.(1.4.2016)

Objektivně bych dal 3*, ale za ten závěr, který jsem očekával, leč nedoufal v něj, musím jednu hvězdu přihodit. Nevím, do jaké míry do toho kecal W.Craven, coby jeden z producentů, ale takhle mají podobné filmy zkrátka končit. Hlavní hrdinka Janet (vlkodlačí Katharina Isabelle) má podobný osud, jako jedna z ženských postav Psycha. Osud, který kdysi šokoval, dnes už ne. Nastupuje tedy druhá hlavní hrdinka Colleen (Claudia Lee), která je sice velmi pohledná, jenže scénář z ní udělal blbou a neschopnou krávu. No a pak je tady celá řada postav, co můžou klidně zařvat, a divákovi to bude jedno. Jedinou sympatickou postavou je Chris (Kenny Wormald), jenže scénáristi ho nakonec příliš velkou inteligencí rovněž nevybavili. Ty dvě postavy, pokud měly kapuce, spíše budily smích. Trochu varianta na Funny Games. Gore se rozjede až v závěru, což je u tohohle snímku možná škoda. Jinak kamera fajn, hudba solidní. A policajti naprostí dementi.... Jo a název mi připomněl klip Duran Duran - Girls on Film, kde je však v necenzurované verzi poněkud více nahoty...(1.8.2016)

Mladá pokladníčka Colleen žije v malom mestečku Spearfish v Južnej Dakote. Jej pokojný život sa však mení vo chvíli, keď začne dostávať fotografie zakrvavených a dobitých žien, ktoré jej predkladá neznámy fotograf. Polícia sa týmto prípadom odmieta zaoberať, pretože môže ísť len o žart a taktiež nebol v podstate spáchaný žiadny trestný čin. V rovnakom čase prichádza do Spearfish fotograf z Los Angeles, aby tu našiel mladé talenty pre svoju prácu. Colleen sa k ich tímu pridá v nádeji, že by jej mohli pomôcť, ale fotky sa neprestávajú objavovať a keď zmizne jej najlepšia priatelka, začína jej byť jasné, že nejde o žiadny žart. Čím ďalej, tým viac je jasné, že ide o prácu nezastavitelného psychopata, ktorý sa k nej dostáva čoraz bližšie a násilie sa z fotiek prenáša do jej života. - Na The Girl in the Photographs som sa nesmierne tešil, pretože moje oblúbené moderné Scream Queens sa v rokoch 2015/2016 v rámci hororu velmi nečinia, takže sa každý horor, v ktorom majú úlohu, stáva pre mňa najočakávanejším. Bolo mi zrejmé, že Katharine Isabelle nebude v hlavnej úlohe, a tak som očakával slabší horor, u ktorého ma poteší len jej občasná prítomnosť. Na pozitívnych očakávaniach u mňa nepridávalo ani to, že som postrehol dosť nízke hodnotenia tohto hororu v zahraničí. Lenže The Girl in the Photographs je nehoráznym prekvapením a pre mňa naprosto stopercentným moderným hororom. Tvorcovia sa v oblasti hororu snažia, ale ich predchádzajúci dlho očakávaný The Pyramid s parádnym nápadom úplne zničili zbytočné digitálne efekty, takže si ma na svoju stranu získali až týmto hororovým mixom. Je to mix, ktorý funguje úplne brutálne. Kombinácia Home Invasion, Slasheru, mierneho Exploitation, velmi funkčnej krimi zápletky a neustáleho napätia by sa mohla zdať nespracovatelná, ale tu všetko funguje v mojich očiach presne tak, ako má. Herecké obsadenie je neopozerané, jeho výkony špičkové a vzťahy medzi postavami perfektné. Na jednu stranu nezmyselné moderné vzťahy, ktoré sú založené len na sexe a materializme a na druhej strane pomaly sa vyvíjajúci váhavý a slušný vzťah hlavnej hrdinky, ktorá je čerstvo po rozchode a nového muža, ktorý sa zjavil v jej živote. Záporáci sú maximálne nechutní a to ich robí úplnou špičkou v obore! Perfektný bol aj zvierací efekt u záporákov, keďže sa so svojou obeťou vždy prišli pochváliť, rovnako ako to robia psy alebo mačky. Kamera je dokonalá, ale to sa samozrejme dalo čakať, keďže za ňou stál muž, ktorý natočil hororové legendy Halloween a The Thing, ktoré boli na svoju dobu v tejto oblasti extrémne vyspelé. Ďalším brutálnym pozitívom je dokonalá hudba, ktorá funguje vždy presne tak ako má a prináša perfektnú atmosféru, ktorá fanúšikom hororu chýba zo starých hororov. Nehorázne dobre vyzerajú aj masky a gore, ktorého sa tu síce velmi vela neobjavilo, ale do tohto konceptu sa to ani nehodilo a keď sa nejaké gore objavilo, vyzeralo nádherne a ja ako hororový fanúšik som mal príjemný pôžitok. Prostredie, zápletka, vzťahy a aj koncept mi dosť pripomínali Girlhouse, ale to mi vôbec nevadilo, pretože je to taktiež jeden z mojich najoblúbenejších hororov. Potešilo ma aj umiestnenie deja do malého mestečka v USA, pretože to je to, čo v hororoch milujem a mestečko Spearfish si pridávam na zoznam miest, ktoré musím v USA navštíviť. Poster uvádzal meno Wes Craven a ja vyložene neznášam, keď horory používajú slávne mená tohto žánru na svoju propagáciu. Wes bol však producentom tohto hororu a je to posledný projekt jeho života, takže som strašne hrdý na to, že to dopadlo takto dobre a on sa v nebi určite usmieva pomedzitým, ako tam pobehuje s rukavicou Freddyho Kruegera na ruke a maskou Ghostfacea na tvári. Tento projekt si získal moje srdce a už sa nemôžem dočkať ďalšieho hororového projeku Oza Perkinsa s názvom February, ktorý ma doteraz lákal len nádherným posterom a Emmou Roberts v hlavnej úlohe, ale verím, že prinesie omnoho viac, pretože aj od The Girl in the Photographs som očakával len Katharine Isabelle a on priniesol tisícnásobne viac. + Katharine Isabelle! + herečka z Mirrors 2 a Infected + herec z Legion of Fire: Killer Ants! + herec z The Ganzfeld Haunting(1.4.2016)

• kaylin

Ve chvíli, kdy se snímek „The Girl in the Photographs“ zvrtne a začíná to být už jen masakr, je popravdě docela nuda, protože je to jen další slasher, který nepřinese nic jiného, nic neočekávaného. Finální foto je docela fajn, ale čekat na něj celý film, to mi nepřijde jako adekvátně vynaložený čas. Je to škoda, protože z tohohle mohlo být i něco ve stylu italského gialla.(31.8.2016)

Když řeknu, že se mi tenhle film líbil, budu riskovat svou pověst. Takže na vysvětlenou - ne, násilí na bezbranných ženách se mi opravdu ani trochu nelíbí, a nemám ani žádné zvrhle sadistické choutky. Tak, a teď už to bez obav můžu říct naplno: Sakra tohle je ale fakt skvělej biják! Obyčejná vyvražďovačka? Ani náhodou. Neobyčejná! S patinou nezávislých amerických filmů odněkud ze Středozápadu, s výbornou hudbou, se zajímavými herci (i neherci), a hlavně s duem dvou naprosto senzačních vraždících psychoušů, tyhle týpky vybrali fakt dokonale. A jejich masky byly taky moc moc hezounké. Největší slabinou filmu je hlavní ženská postava, jejíž představitelka vůbec nevzbuzuje dojem, že by kvůli ní nějací chlapi chtěli masově vraždit. Tedy když zrovna nemá ciferník napajcovaný tunou makeupu, tak vypadá celkem pohledně, ale žádná femme fatale to určitě není, prostě taková obyčejná buchta od pokladny, a navíc špatná herečka. No a vida, našeho psychouše č.1 chudáka úplně zmagořila. Inu, láska je holt mocná čarodějka... Velká škoda, že její roli nevzala (nedostala?) "vlkodlačí sestra" Katharine Isabelle, v tom případě bych film jistě vypětil.(15.6.2016)

• - Počas záverečných titulkov sa objaví nápis FOR WES. Tento horor je venovaný slávnemu hororovému režisérovi Wesovi Cravenovi, ktorý stvoril hororové ikony ako napr. Freddy Krueger alebo Ghostface. V roku 2015 však podľahol rakovine a tento horor bol jeho posledným projektom, na ktorom sa podieľal ako producent. (Marceloo)