Missy, dcera Macka Phillipse (Sam Worthington), je unesena a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O nějakou dobu později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, mu navždy změní život. (Magic Box)

Likan7

Vzpomínáte si na Collateral Beauty: Druhá šance? Touhle peckou se Chatrč tak moc chce stát, že to tim celý zkazí. První polovina je vynikající, jenže to pak jde z kopce, řeší se furt samý odpuštění a s prominutím Same, nechytáš se na Willa jak herecky, tak charismem. Kvůli tomu, že Worthington jednoduše herecky film neutáhne, začne postupem času drhnout čím dál tím více. Zachraňuje to trochu Octavia Spencer, ale ta tu nemá takový prostor, aby něco dokázala. Posledních 20 minut už je vyloženě cukrkandl, který mi nechutnal. ()

E lan odpad!

Po slibném napínavém začátku se hlavní hrdina spolu s ostatními nešťastníky dostává do doposavad nevídaného křesťanského propagačního průjmu, který je neopustí až do samého konce. Kdo doufá, že přežije-li tuto nechutně zapáchající propagandu, čeká ho na konci odměna v podobě nějakého příjemného rozuzlení, bude zklamán a možná stejně jako já bude třímat v ruce ovladač s představou, že tlačítko stop je tou tolik potřebnou spouští, která všechny debily, kteří mi sebrali 2 hodiny života, odstřelí do pekla. Budu-li používat slova z filmu, tak tento film vytvořilo samo zlo! ()

vandr odpad!

Prvních dvacet minut sem si myslel že je to prostě jen další drama z mnoha si podobných, unesou dítě, ok, rozjede se to, úvod, stať, závěr, done. Ne. To, co přišlo pak, to opravdu bolelo. Můj mozek doslova a do písmene krvácel bolestí. The Shack je tak neskutečný nesmysl, že si ani nepamatuji kdy sem něco podobného zažil. Celé je to snůška pseudopambíčkářských nesmyslů, který nemohl zachránit ani avatar. Pokud máte rádi sebepoškozování a nebo skutečně hodně volného času a nevíte co sním, pak je to film pro vás... ()

Zevon odpad!

Pod povrchem námětu o únosech, mučení a zabíjení dětí a následných traumatech pozůstalých se dere na světlo jeden z nejodpornějších multikulturních škvárů posledních let. Předem avizované setkání člověka s "bohem" je zajímavým, i když ošemetným tématem, který bude navzdory slábnoucí křesťanské komunitě stále přitahovat nové publikum, zvědavé, jakým novým způsobem nám tvůrci pořadů pro celou rodinu svůj přístup k bibli vyloží. A proto ač se jedná většinou o nudná a nezajímavá podání, co kdyby na to někdo kápnul, že? Horší je, když se ten někdo snaží o něco jiného. A to je přesně tento případ. Takže smíříte li se s bohem jako černochem, Ježíšem Palestincem a za opačné pohlaví stvořením s rysy korejsko-japonského manga, budete mít napůl vyhráno. Poté Vám už jen zbývá vyrovnat se se svým životním údělem ploditele dětí, určených k likvidaci a ve velkém odpouštět svým viníkům a neuvést se v pokušení. Jho z Vás bude sejmuto, v případě více případů i opakovaně, dojetí plné slz za zpěvu gospelů nechť je mi svědkem. Amen. Co nás čeká a nás nemine bude kruté. Asi jsem se dostal zcela jinam, než bylo záměrem. Nebo ne? Už chápu slova generála Mladiče, který prohlásil, že každý z nás je pacifista pouze do té doby, dokud mu neumučí či nezabijí manželku a neznásilní dceru. Tento film jsem hodnotil pouze a výhradně jedním měřítkem. Je to odporný, mozky vymývající škvár, zcela v duchu posledních směrnic Evropské unie a poblázněných, amerických pozůstatků filozofie hippies v korektně liberálním slušivém kabátku pro genderově nevyjasněné jedince. ()

Maximilianus

Bolo to celkom dobré, až kým nezačala tá náboženská propaganda. Na moje prekvapenie mi ale ako neveriacemu nepripadalo, že by to bolo až tak nábožné. Na druhej strane mi vadilo, že hlavná postava, napriek tomu že bol veriaci, spochybňoval všetko a správal sa ako ateista. Samozrejme na bohovi bolo, aby všetky "typické" výčitky vyvracal awsomnosťou. Nebolo žiadne medzi, jednoducho božská Octavia tu bola zobrazená ako všetkovidiaca, vševedúca najmilosrdnejšia bytosť vo vesmíre. A kde sa podel boží hnev? Ten podľa tvorcov ani spisovateľa asi neexistuje. Jednoducho všetci sú zlí, pretože nie sú boh, nechápu jeho myšlienky, činy, pohnútky a ak sa sťažujú, tak by nemali, pretože sa mýlia. Vadili mi kúzla, ktoré ale nakoniec boli chabo ospravedlnené, ako výplod fantázie. Taktiež v jednej scéne, kedy izraelský ježíš ponúka hlavnej postave, aby si išla zarýbárčiť, povie, nech si zoberie jeho prút. To by Boh nepovedal. A hlavne, keď je taký všemohúci, prečo si privlastňuje niečo materiálne. Mal keď tak povedať, že v lodi je prút. Nie "môj" prút. Taktiež by sa väčšina veriacich asi zbláznila od šťastia, keby sa stretli s Bohom, a neboli by takí kritickí. Film sa snaží moralizovať a je presne tak slepý a jednosmerný, ako je náboženstvo a viera v Boha samotná. Koniec klišé ako vyšíté. Ale celkovo to nebolo také strašné. 6/10. ()

Dave Lister

O filmu Chatrč jsem vůbec nevěděl. Také jsem nevěděl, jak silný motiv víry obsahuje. Po patnácti minutách jsem myslel, že sledování přeruším. Mluvení o Bohu, chvilku to bylo až protivné a obával jsem se, že to tak bude celý film. Bylo to tak, ale už to nebylo protivné ani trochu. To co se odehrávalo, bylo to nejsilnější a zároveň nejsmutnější, co jsem ve filmu viděl. Chatrč nemá vysoké hodnocení a komentáře pod ním nejsou příznivé, ale já vím proč. Mnoho lidí film nepochopilo, ne že by to bylo příliš složité, nebo lidé co ho viděli byli jednodušší, tak to rozhodně není. Jen to co se tam odehrává je pro mnoho lidí nepřijatelné, což se dá pochopit. Já asi nemít tu osobní ozkušenost ze ztráty vlastního dítěte, asi bych film považoval za absolutní blud. Tím si také netroufnu tvrdit, že jsem od té události úplně prozřel, ale vím daleko víc, než jsem věděl předtím. ()

vikino1 odpad!

Já čekal kulervoucí konerzačku osudem zničeného otce co přišel o dceru, co debatuje s bohem o tom, jak je možné, že mohl něco tak hrozného dopusit. Místo toho jsem dostal rasově neurčitou lekci o tom, že člověk nemůže soudit vrahy dětí, protože nevidí co je k tomu ohavnému činu vedlo. NASRAT. Každej kdo je schopnej usmrtit lidské dítě by se měl navěky smažit v pekle. Přes to nejede vlak.Tyhel Pí.aR naborové kecy mě nezajímají. ()

prometheusXX

Vyzeralo to dobre aspon prvých 30minut .to by som dal aj 5hviezdičiek.ale potom.... prečo Boh dovolí ubližovať nevinným a dovolí aby nejaký vrah zabil malé dieťa.nezabránil tomu. a to je ta otázka že prečo?a čo sme sa dozvedeli -nič. Boh v podáni Octavii Spencer-ďalšia kravina. Na tomto svete je len zlo a robí si čo sa mu zachce a Boh sa len usmieva a pozerá sa. takto to je aj v tomto filme 1 hviezdička za pekné prostredie a druhá za Sama Worthingtona ()

Jack333

Kniha se mě dotkla, přišla totiž v období, kdy člověk něco hlubokého a smutného řešil. Podobně je to tak s filmem, který věrně kopíruje příběh knižní. Super zážitek...stačí se povznést nad svůj fyzický ateismus. ()

Scraffy

Chatrč je emocionálne veľmi silný film, ktorý prinúti každého s hlavnou postavou súcítiť. Je to vizuálne veľmi pekné, ale príbeh tu moc neprináša. Myšlienka vyrovnať sa s vrahom svojho dieťaťa tým, že mu odpustím je naozaj pekná, ale celkovo to vo filme vyzerá nič moc. Kľudne by to mohlo byť kratšie a bolo by to možno viac záživnejšie. Octavia Spencer super ako vždy. ()

Clark_Kent

Ten kdo má určitý nadhled a taky jiný pohled a nesoudí hned z oka. Určitě tenhle silný příběh ocenní, je tady několik pasáží co dokážou emocionálně nadchnout. S. Worthington mě coby herec příjde hodně sympatický, knihu jsem nečetl ale po tomhle snímku jsem rád, že jsem dostal inspiraci k nové četbě. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: No ty vole :D Já čekal drama o lovení pedofila a odplatě...a místo toho jsem dostal 100 minut žvástů o odpuštění, víry a boha. ()

F-red odpad!

Ak sa rozhodnete veriť vo všemohúceho spravodlivého kresťanského Boha je to fajn, ale máte aj jeden problém. V prípade neočakávaneho vývoja vášho života by ste mali ísť do kina na film, ktorý vám pomôže sa vyrovnať s Božou krutosťou. Film sa snaží o to, aby ponúkaný Boh ostal v tejto kauze čistý a aby ste ho nezahadzovali. Prezentuje sa to tak, že aj iní majú slobodnú vôľu a napríklad môžu vraždiť malé dievčatká. Prečo? Pretože sa neprávom pasujú do role Boha aj keď Boh v podstate túto rolu sám nemá, lebo on také veci nerobí, teda ani nezačína napríklad vojny. Robíme to my ľudia a nikto za to nemôže, lebo každý mal nejakých rodičov, ale hlavne za to nemôže Boh. On je taká náhrada za blbých rodičov, ale s vašim osudom nemá nič spoločné. Modlenie bolo na nič. Keď to pochopíte, tak sa vyrovnáte s hocičím. Okrem iného kresťanstvo sľubuje skvelý bonus, a tým je nesmrteľnosť alebo záruka života na druhom svete ako na mieste radosti a pokoja, (táto marketingová stratégia (toto terno) donútilo konvertovať na kresťanstvo dokonca aj nemálo židov, avšak aj to má jeden háčik, ak zomriete ako malé dievčatko, tak ste v raji ako malé dievčatko, keď zomriete ako starena s plienkami, tak budete žiť vo večnom živote ako starena s plienkami z čoho vyplýva, že žiť príliš dlho sa neodporúča. Myšlienky sú pekné, ale toto je portál o filme a možno tu hodnotiť iba filmy a tento bol hrozný. ()

Kortexo

Film, který emocionálně zraněným lidem, může hodně dát.Pro ostatní je to náboženská komerční propaganda... ()

Kubi21

Nastínění velkého rodinného dramatu je velice slibné, ale to co se děje pak je absolutně bez komentáře. Nepovažuji se za úplného ateistu, ale toto bylo na mne moc. Sam se snažil něco uhrát a vskutku mu to i celkem jde, ale ono není moc kde brát. Zkrátka tohle mne minulo. Odpad patří absolutním blábolům, které nejsou ani zábavné. Tohle si odpad nezaslouží, ale více jak jednu hvězdu, jako určitou odměnu všem za to, že to lze dokoukat, ode mne nečekejte. ()