Indický hrob

• Austrálie

• Kanada

Dobrodružný / Drama / Romantický

Západní Německo / Francie / Itálie, 1959, 102 min

3,5 - lepší s záživnější pokračování Tygra z Ešnapuru. Všichni ti Mr. Properové a Angeliky měli něco do sebe a i prsatá bohyně si opět přišla na své :-D(24.1.2008)

• Jenni

Indický hrob měl být podle reklamy na konci Tygra z Ešnapuru ještě napínavější, ještě silnější, ještě velkolepější. Úkol to nebyl moc odvážný, když prvnímu dílu chybělo všechno z toho. A přece je opak pravdou. Dvoudílný indický příběh Fritze Langa a They von Harbou je barevná kuriozita, které lze dát ze soucitu dvě hvězdičky (v USA aspoň všechno prostříháno na 95 minutovou verzi pod názvem Cesta do ztraceného města). Tentokrát by se svět nezbořil, kdyby se oba filmy - dříve považované za ztracené - nenašly. "Vrať se zpátky k posvátným knihám, Samisi. Přijde člověk, který zaujme tvé místo. Vzdal se světa a s pokorou hledá mír. Už tě déle nepotřebuji... Mám žízeň. Přines mi vodu, Čandro."(23.7.2015)