poster

Nibelungové: Pomsta Krimhildina

 • Česko

  Synové mlhy

 • Německá říše

  Die Nibelungen: Kriemhilds Rache

Drama / Dobrodružný / Fantasy

Německá říše, 1924, 129 min

Režie:

Fritz Lang

Kamera:

Carl Hoffmann
 • hans500
  *****

  Druhý díl Nibelungů má ještě velkolepější výpravu než první, režie stejně úžasná, bitevní scény zvládnuty na výbornou, herecké výkony na svou dobu nadprůměr. Verze s hudebním doprovodem Bottfrieda Rupperta je i přes svou délku (téměř 2 a půl hodiny) perfektní a nenudí. Celkově na stejné úrovni jako první díl (Siegfried) - 5*.(16.11.2008)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Nibelungovia - kolos nemej, monumentálnej, nemeckej expresionistickej školy sa po do dobrodružne ladenej prvej časti s prvkami nefalšovanej romantiky preniesol v monštruóznu odvetu výšin trójskej vojny. Po smrti Siegfriedova sa ťažisko individuálneho boja jedného poloboha proti mytologickým nástrahám dostal k súpereniu dvoch táborov s ukážkovými davovými scénami, fantastickými choreografiami a zábermi-protizábermi v rôznych uhloch. Výborne dynamické, testosterónom nabité a mimoriadne svižné, za čo by sa ani taký Ejzenštejn nemusel hanbiť. Rovnako potešia prelínačky a krížový strih a ich umné zapracovanie, čiže aj napriek jednoznačnej zápletke nepríde k stereotypu.(20.11.2015)

 • Wiliem
  ***

  To samé co první díl, hodně náročný film, náročný v tom smyslu že divák musí skutečně hodně ubrat v očekávání a naladit se na vlnu nekonečných dlouhých prázdných záběrů které vedou od ničeho k ničemu. Pokud se ale dostane do toho stavu zjistí že film to až zase tak špatný není. Trvalo mi tři dny než jsem se donutil se do toho opravdu po hlavě vrhnout, a to snesu myslím si hodně. V souvislosti s tímto nemůžu film příliš doporučit komerčnímu divákovi, těžko ho dokouká. 55%.(26.12.2010)

 • Anderton
  ***

  Krimhildina pomsta je neprekvapivo o tom, ako sa chce niekto pomstiť za smrť blízkeho človeka jeho vrahovi. O tom, že ak táto nenávisť mu prerastie cez hlavu, je zrazu zle. Bohužiaľ ale o ničom inom tento film na rozdiel od dejovo bohatšieho prvého filmu nie je. A tak stopáž výrazne predlžujú dlhé zábery, ktoré majú vyvolávať určitú emóciu, avšak po čase skôr nudia. Výpravná bitka prichádza až na záver, dovtedy stále dokola počúvame Krimhildu, že sa chce pomstiť. Chápem, že som ovplyvnený rôznymi revenge klišé, ktoré vznikli dávno po Nibelungoch, avšak nič s tým neurobím. Výprava znova parádna, osová súmernosť rovnako precízna, ako v prvom dieli. Mám pocit, že ak by Lang trochu viac popremýšľal v strižni, mohol vzniknúť geniálny a hlavne dejovo svižný film nemeckého expresiomizmu. Mabuseovi rozdelenie do dvoch dielov svedčalo viac. Ale aj tak spokojnosť. 70%.(7.3.2014)

 • Ajantis
  ****

  Dovršení zkázy rodu Nibelungů - nejdříve v srdcích, poté na bojišti. Otec zabije syna, příbuzný příbuzného... protože germánská věrnost je nezdolná a nenávist věčná. Ale nejen mezi nimi propukne zmar, pohled na kdysi mocného Atillu, jak zhroucený sedí na svém trůně, v náručí mrtvolu syna, je nezapomenutelný. Výprava je podobně velkolepá jako v Siegfridovi, našlo se tu pro ni ale ještě větší využití - úžasné kostýmy, masky a výborně zrežírované davové scény. Přibylo více akce a naopak stereotyp, jenž mi znechutil druhou polovinu Siegfrida, už doznívá pouze v úvodní půlhodině. Takhle nějak jsem si Nibelungy představoval - epické, vizuálně fascinující, temné. Silné ****.(27.6.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace