• Nový Zéland

Krimi / Drama / Historický / Thriller

Austrálie, 2018, 125 min

po spoustě áčkových zklamání přichází celkem odnikud kousek který většinu z nich strčí do kapsy.Hotel Mumbai se snaží jít cestou jakou chodí Paul Greengrass a velmi často se mu to opravdu daří.Atmosféra by se dala krájet a i když i tady by se našly chyby,jde z 80% stopáže o intenzivní a sakra nepříjemnou podívanou.Nejsmutnější na tom všem je,že aby podobný kousek vznikl se takové zvěrstvo muselo opravdu stát (platí i třeba o Bloody Sunday,United 93 atd atd).Hezky to taky ukazuje,že sice Aláh je mocný (nebo kterýkoliv jiný bůh),ale peníze jsou vždycky mocnější...80%(16.6.2019)

Přesně tohle je můj filmový džem. Jen je škoda, že se takové svinstvo musí stát v reálném světě, aby dalo základ tak kulervoucímu thrilleru. Ať se mi někdo diví, že jsem ateista, když náboženství už po staletí způsobuje tyhle nešťastné okamžiky. Každým takovýmhle zážitkem se přesvědčuju v tom, že bych mile rád zprovodil ze světa samotný islám. Nesmyslnou víru, která způsobuje tragédie jako právě události 26. listopadu 2008 v Bombaji.(7.6.2019)

„Rozhlédněte se, bratři. Podívejte se na to všechno, co ukradli vašim otcům, vašim dědům. Vzpomeňte si na váš trénink. Nepoutejte na sebe pozornost. Nemějte zpoždění. Načasování je klíčové. Nejdřív začněte s nádražím. Všechny ostatní cíle do 30 minut. Nezapomeňte, bude vás sledovat celý svět.“ A všichni se opravdu dívali a prakticky nemohli nic dělat. A tak se museli najít neznámí hrdinové, ti beze zbraně...Hotel Mumbai je více než intenzivní emocionální masáž, která sází i na autenticitu a syrovost. Žádný člen personálu či host nepopadne samopal a teroristy nevyřídí. Mít alespoň nějakou šanci na přežití znamená nebýt viděn ani slyšen, protože i malá nepozornost může být osudná. Díky tomu film nabízí atmosféru strachu, opravdu spoustu napínavých scén (namátkou třeba šatník, výtah, vyvolávání hostů atd.) a divák může přemýšlet nad tím, co by asi dělal v kůži přepadených on (jen jsem nepochopil, proč nikoho nenapadlo si kvůli hluku sundat boty hned). Australané se opravdu ukázali, výborná podívaná za silné 4*.(23.6.2019)

Nečakane emotívne silné a thrillerovo napínavé. Nechcem sa k pointe a k obsahu filmu príliš vyjadrovať, pretože sa mi otvára nožík vo vrecku, náhodou by som dostal nejakú nálepku a o tú ja nestojím. Pravda však je, že v mene náboženstva sa páchajú tie najväčšie zverstvá. Predstave si, že si zájdete na exotickú dovolenku do Indie a už sa viac nevrátite, a to vďaka pár pošahancom čo to majú v hlave riadne popletené. A tie indické obranné a silové zložky.... no čo ja viem, jedna veľká bieda. A vraj štvrtá najväčšia armáda na svete. V každom prípade tento snímok za pozretie rozhodne stojí. Silný nadpriemer. 85/100(13.6.2019)

Jedno z největších filmových překvapení tohoto roku. Hotel Mumbai v sobě totiž dokonale snoubí strohé autentické záběry společně s těmi filmovými, jež jsou navíc vyšperkovány vtahující kamerou a bravurně lícujícím soundtrackem. Režisér Anthony Maras zde rovněž skvěle vybudoval onu atmosféru beznadějného a bezbranného zoufalství, kdy do luxusního hotelu Taj přijdou teroristé s AK-47 a promění poklidný hotel i s jeho aurou v naprostá jatka. Hotel Mumbai se vyjma těchto atributů může také pochlubit i mrazivě civilními hereckými výkony, které působivě dotváří celkový dojem z celého snímku. Co tedy dodat na závěr? Je vážně velmi dobře, když se o těchto chmurných událostech roku 2008 dozví alespoň touto formou co nejvíce lidí. A ještě lepší je, že se tak děje v naprosto perfektně střiženém dramatu, který ve mně bude rezonovat ještě hodně dlouho. Výborná práce! „Terrorists have laid siege to the landmark Taj. With as many as a thousand guests and over five hundred staff trapped inside.“ (15.6.2019)