Reklama

Reklama

Kde se touláš, Bernadetto

  • USA Where'd You Go, Bernadette (více)

Inspirativní komedie Kde se touláš, Bernadetto, natočená na motivy úspěšného bestselleru, pojednává o milující mámě, kterou po letech zasvěcených rodině vábí znovu se otevřít své tvůrčí vášni. Bývalá architektka Bernadette Foxová (oscarová Cate Blanchettová) má zdánlivě vše – nádherný dům v Seattlu, úspěšného a oddaného manžela a úžasnou dospívající dceru, která se chystá nastoupit na internátní školu. Když však Bernadette náhle beze stopy zmizí, její znepokojená rodina se vydá vstříc vzrušujícímu dobrodružství ve snaze vypátrat, co se s matkou stalo. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Recenze (39)

johnn333 

všechny recenze uživatele

Fascinující bordel. Krachující Annapurna si na adaptaci populární knihy velikášsky najala ty největší jména, aniž by očividně kdokoliv z nich věděl, co má ve finále vzniknout. Blanchettka tak recykluje svoji Blue Jasmine v něčem, co začne jako satira na předměstský život (s nevyužitou Kristen Wiig), aby to zahnulo ke krimikomedii a skončilo u bizarního terapeutického tripu, který připomene zmatenější a hůř sestříhanou Divočinu. V ideálním světě by to asi chtělo vyprávět o překonávání tvůrčí krize, ale ve vztahu k hlavní postavě je to tak bezradné, že to na její popis musí použít youtube video. Každopádně doporučuju! ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohu jsem nečetla, Linklaterovy filmu mám vesměs ráda, takže i na Bernardettu jsem byla zvědavá, netuše, do čeho jdu. Výsledek mě příjemně překvapil, ačkoli zpočátku jsem si nebyla jistá, na co vlastně koukám. Obsazení výborné, nemyslím si, že by celý film odtáhla Cate, scénář místy totiž drhnul, ovšem v řadě scén byl vyloženě senzační. Sakumprdum se jedná o snímek, který musí divákovi sednout, nelze jej paušálně doporučovat. Já očekávání neměla a těší mě, že jsem to viděla. Přirovnání k Walteru Mittym v sukni je trefné. Milý film, ačkoliv řadě bodů absurdní, obdivuhodně lidský. ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Asi jsem od toho očekávala něco trošku jiného. Už podle traileru jsem si říkala, že to bude super komediální thriller o hledání ztracené matky/manželky, ale Bernadette se vůbec náhle neztratí, je to vlastně vcelku plánované. A od začátku jsem čekala a čekala, kdy najednou zmizí a ono nic. Nejen popisek, ale I trailer předvádějí něco jiného než nakonec divák uvidí. Na jednu stranu dobrá věc na druhou ani moc ne. Herecký výkon Cate je bezpochyb úžasný, bylo super vidět jí zase v jiné roli než obvykle. Ale přišlo mi to až moc upovídané, brala bych vice vtipných scén nebo hlášek a nebo alespoň trochu napětí. Přišlo mi to takové nijaké. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Where'd You Go, Bernadette" sa v jadre ukázalo byť celkom dobrou dramédiou. Richard Linklater tu dokonca prináša podľa mňa aj zaujímavejší film ako naposledy. Čo film podľa mňa dosť posúva dopredu je jeho herecké obsadenie. Cate Blanchett v hlavnej role funguje veľmi dobre. Cítim z nej asi všetko čo táto rola potrebovala. Jej trápenie, jej radosť a možno aj (istým spôsobom) zákernosť. Génius sa potrebuje vedieť realizovať. A pokiaľ to v sebe zatlačí, tak možno to môže zo začiatku fungovať, no dlhodobo to začne niečo v ňom zabíjať. A presne to sa stalo Bernadette. Páči sa mi aj jej dcéra, ktorú hrá Emma Nelson. Je inteligentná, skromná a je vidno, že svoju matku nadovšetko miluje. Uveril som jej každý moment. Billy Crudup je dobrý, Kristen Wiig vo svojej postave ukrýva viac, než by sme si mohli najprv myslieť. Film má celkom v pohode humor a dramatické momentky sú podľa mňa fuknčné. Moje problémy s filmom však súvisa trošku s niečim iným. Názov a rovnako aj trailer sa výrazne sústredia na Bernadettin útek. No tomu sa budeme venovať až v poslednej polhodine filmu. Inak sa viac venujeme jej rodinnému životu. A hoci to funguje dobre, čakal som, že sa k jej úteku posunieme skôr. Okrem toho sú tu niektoré scénky, ktoré pôsobia trošku nasilu. Ako situácia s asistentkou Manjulou. Ako Elgieho sekretárka, ktorá očividne by mala o šéfa záujem. Tie časti sme nepotrebovali. V jadre však tento film je drámou o hľadaní vlastnej identity a uvedomení si toho, čo sme kedysi prežívali. Myslím si, že stojí za pozornosť, som rád, že som ho videl, no nemôžem ho označiť za Linklaterov najlepší film. Ale uvidíme s čím príde nabudúce a rozhodne mu tu musím dať plusové body. Som spokojný. Hodnotenie: B ()

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Tých vrstiev, ktoré som v príbehu našiel...o osobitosti, odlišnosti, matka a dcéra vzťahu, o láske, pretože sme si ju zvolili, o vytrhnutí koreňov, nakoniec i o černiciach....a o geniálnej Cate, ktorá je, ako vždy, úplne iná a opäť dokonale krásna. * * * * * je veľa, veľa, ale nevedel som odtrhnúť oči. Nie je to film dokonalý, ani náhodou, ale má dokonalé okamihy. A tá architektúra, wow. A samozrejme energia CB s filmovou dcérou, Emmou Nelson, je výnimočná.....POPULARITY IS OVERRATED...WE ALL KNOW... ()

Galerie (90)

Zajímavosti (3)

  • Film měl mít premiéru v kinech již v březnu 2019, ale byl odložen až na srpen 2019. (Kiki_Hiddles)
  • Mark Allen z ABC TV, označil film jako „a masterpiece“, v češtině jako „mistrovské dílo“. (Kiki_Hiddles)
  • V Grónsku, kde se natáčelo, řádil hurikán po dobu 36 hodin – štábu se nechtělo čekat a hurikán natočili a dokonce jej obsadily do filmu. (Stoka)

Reklama

Reklama