Druhá řada nedosahovala kvalit první z jednoho důvodu a tou byly postavy. Hlavní postavy mě přisli ploché, málo propracované, tedy až na jednu..Violu. Nicméně nejedná se o žádný průser, protože herci vše podrželi a Karel je spolehlivej v každý scéně a dialogy. Nejvíc jsem si užíval scény Marka s Violou, tady předvedli Krael s Terezkou absolutní herectví a scéna, kdy se Terka psychicky složí a následně jí Karel nabídne pomoc je jedna z nejsilnějších seriálových scén vůbec. Mistrovsky odehráno.(2.4.2016)

Určitě né jednoduchá řada. Mohu s čistým svědomím říct, že 2.série je hodně temná a více emoční. Je těžká na zkouknutí (v tom nejlepším slova smyslu). Hodně jde ze všeho cítit, pojem smrti a smyslu sebevraždy. Přitlačilo se opravdu na pilu. A je to jenom dobře. Správným krokem je fakt, že obě série jsou jiné a liší se od sebe. To přidává na exkluzivitě. Formát je to výborný. Nejde mu, co vytknout. Terapie 1 a 2 se stali špičkou mezi seriály v tuzemsku. A není náhodou, že je to skrze HBO. Vždycky jsem rád, když po zkouknutí nějakého filmu či seriálu něco ve mně pořád je a musím na to stále myslet. Zde se mi to stává. Rezonujou ve mě myšlenky, pátrám po určitých smyslech, dostávám se do určitých typologických depresí. Je to skvělé, vynikající, vyjímečné. Byl bych moc rád, kdyby vznikla i III. řada.(27.7.2014)

Zatím zhlédnuto 16 dílů a musím se přidat k těm, kteří "dvojku" považují za lepší jedničky.Hlavně se mi líbí středy a čtvrtky,pátky mám rád díky autoanalýze samotného Marka Pošty :) Úterků se děsím ve smyslu toho, kam až jsou dva sobci ochotni zajít v zájmu sama sebe,ale neřešit vlastní dítě a jeho zájmy (mám dvě dcery a nedokážu si představit,že by byly rukojmí našeho manželského vztahu tímto způsobem).Pondělky s Terezou Brdodskou, alespoň dle mého názoru, jsou zcela jiné než zbytek seriálu, nějak mi tam nesedí. To se však může ještě změnit-uvidíme.Zatím celkově zcela jednoznačně za plný počet...(28.11.2013)

K Terapii jsem se dostal skrz HBO On Demand. První sérii jsem zkusil a pak jsem dva dny v kuse koukal. Stejně tak tomu je i druhá série, ke které se vracím poměrně dlouho po její premiéře. Byl jsem ale zvědavý, zdali mě opět dokáže chytnout stejně tak, jako první série. No a musím říct, že se jí to opět povedlo. Dokonce si myslím, že tahle série obsahuje ještě daleko lepší postavy než ta první. S přehledem to vyhrává Tereza Voříšková, u které ta její postava byla vysloveně na líbesbríf. To se nedá říct jinak. Nicméně i ostatní byli skvělí. Každý naprosto rozdílný, o to více každý další díl s nimi byl zajímavější. Mrzel mě snad jenom závěr, ostatně stejně tak jako v první sérii, kde se veškeré ty postavy náhle utnuly a aniž by bylo cokoliv řečeno, vše tak jak to začalo, také i náhle skončilo. Ono to ale o tom nejspíš i je. Lidé do života terapeuta jak příjdou, tak náhle zase odejdou aniž by řekli alespoň ahoj. Jenže v rámci seriálu je to hrozně těžký, protože stejně tak jako první série, i ta druhá to ukončila tak, že mi nezodpověděla celou řadu otázek. Vlastně jako život každého z nás, když vstoupí k někomu na návštěvu a pak zase náhle bez rozloučení odejde...I tak musím říct, že Terapie je jedinečný zážitek. Karel Roden nemusí mluvit, aby bylo jasno, co si o všem myslí. I to je důkaz toho, že je skvělý herec. Jakmile pak mluvit začne, je to jako kdybyste dostali nějaký dárek k narozeninám, který se nikdy neoposlouchá.(5.10.2014)

• honajz

Po zhlédnutí všech dílů si člověk řekne, proč na to vlastně koukal? Vždyť se nic nevyřešilo, v podstatě nikomu nepomohl, hlavně ne sám sobě. Navíc mi Roden jako psychoterapeut přijde hodně nevyrovnaný a občas i neprofesionální, když si klienty někdy pouští až moc k tělu. Navíc je to celé tak strašně vážně laděné, tak temně, až je to někdy směšné.(26.2.2014)