Plusy: zachováno pojetí „pacient nerovná se jenom pacient“, šokantně vynikající Tereza Voříšková, nepřítomnost Geislerové, s několika výjimkami o poznání lepší vedlejšáci. Mínusy: výrazný příklon k telenovelovitému melodramatu a v minimálně třech případech hrubě utnutý konec bez faktického nebo emocionálního vyvrcholení. De facto stejných 70% jako posledně, pro zachování vesmírné rovnováhy nižší hodnocení.(1.1.2014)

,,VY MÁTE PROBLÉM A TEN PROBLÉM SE SPOLU MŮŽEME POKUSIT NAJÍT…“ /// Pocity z ,,dvojky“ rozpačitý. Těšil jsem se na úterky (rozvod a dítě jako nástroj), středy (holka s problémy většími než rakovina) a čtvrtky (podnikatel, beroucí život jako boj o přežití). Tady byl perfektní casting a životy, do kterejch čučet mě bavilo. Plno neschopnosti komunikace, beznaděj, emoce. Pondělky a pátky byly slabota. Hrabou se tady v Markově životě, von se chová jako jeho pacienti – vlastně dost často mi připadá jako kretén. Takže slabší než ,,jednička“, možná i proto, že se jedná veskrze o pesimistickou terapii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na Izraelskej originál BeTipul čumět nebudu. 2.) Nevím, jestli je horší bejt pod vlivem úplňku, nebo otce (matky). 3.) Přemejšlím, jestli člověk fakt přitahuje, to co vyzařuje. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(7.1.2014)

No, 1. díl mě trošku vyděsil, Tereza Brodská chrlící ze sebe slova, takovým způsobem, že to na mě působilo jako by to jenom četla, ne hrála, tak to mě moc nepřesvědčilo teda, ALE hned 2. díl je úplně někde jinde a 3. díl s Terezou Voříškovou, který sem právě dokoukal, mi popravdě docela vyrazil dech. Uvidíme jak to bude dál.................................................... No tak mám za sebou asi tak 15 dílů, je to určitě kvalitativně výš než 1. řada, ale zároveň hrozně nevyrovnaný. Největší průser je u mě Tereza Brodská, už v 1. epizodě mi lezla na nervy a ani v druhý tomu nebylo jinak. Jako nezlobte se na mě, ale to co ona tam předvádí se podle mě nedá říkat herectví, to mohli dát papír s textem nějaký cizí ženský na ulici a dopadlo by to stejně. Ale je potřeba dodat, že když tam ze sebe nechrlí ty nazpaměť naučený právnický pindy, pak je to o poznání lepší. Toť vše k její postavě. Pak jsou na řadě Neumannovy, to už mě přijde zajímavější, sem tam to působí trochu nevěrohodně, nebo tak nepřirozeně, ale jinak celkem ok. Kateřina Winterová je mi ale hrozně nesympatická a vždy když jí kamera zabírá tak bych jí dal dělo. Pak Viola, tady neni co řešit Tereza Voříšková je naprosto excelentní! :) Díly s ní patří k tomu nejlepšímu, samozřejmě se to může ještě změnit mám dost dílů ještě před sebou, ale zatím její díly prostě nemají konkurenci. No jo jenže pak přijde na řadu další průser. Nebo asi možná ne, bude to asi dost subjektivní, ale Jiří Ornest na mě působí hrozně nepřesvědčivě, dle mýho hrozně přehrává. A celá ta jeho postava mi přijde na hlavu. Poslední je Dita, její díly mě celkem bavily už v 1. sérii a tady tomu není jinak, akorát s tím rozdílem, že Kamila Magálová si tam rozjede trochu Slovenský sféry, což nevidim jako problém. Karel Roden odvádí stejně dobrej výkon jako v Terapii 1 a celý tenhle projekt posouvá mnohem výš. Je taky dost možný, že bez Rodena bych o tenhle seriál ztratil zájem.(18.11.2013)

Druhá řada nedosahovala kvalit první z jednoho důvodu a tou byly postavy. Hlavní postavy mě přisli ploché, málo propracované, tedy až na jednu..Violu. Nicméně nejedná se o žádný průser, protože herci vše podrželi a Karel je spolehlivej v každý scéně a dialogy. Nejvíc jsem si užíval scény Marka s Violou, tady předvedli Krael s Terezkou absolutní herectví a scéna, kdy se Terka psychicky složí a následně jí Karel nabídne pomoc je jedna z nejsilnějších seriálových scén vůbec. Mistrovsky odehráno.(2.4.2016)

• Arkanoid

Oproti prvej sérii nachystali scenáristi terapeutovi bandu tvrdohlavcov ako pacientov. Kým v prvej sérii postavy prechádzali vývojom, uvedomovali si veci, ktoré sú v nich zakorenené a musia im čeliť, tu sa dookola omieľajú aj zbytočné dialógy o tom istom bez výraznejšieho posunu. Rovnako ani súkromný život Mareka Poštu nie je tak zaujímavý ako v prvej sérii, chýba tomu sexuálne napätie aj väčšia kríza. Z krízy stredného veku tu ostali len odrobinky.(22.4.2019)