Reklama

Reklama

Kimbiseo wae geureolkka

(seriál)
  • Jižní Korea 김비서가 왜 그럴까 (více)

Epizody(16)

Domýšlivý manažer, který má zdánlivě všechno, čelí zdrcující zprávě, když mu jeho schopná osobní asistentka oznámí, že končí. (Netflix)

Recenze (18)

Koral17 

všechny recenze uživatele

Priemerná romantická komédia s veľmi jednoduchým príbehom, založená na základných (a už dosť prežitých) klišé tohto žánru. V rámci prvej polovice seriálu som sa zasmiala a celkom dobre sa bavila, potom sa však často dostavila i nuda a niektoré momenty na hranici trápnosti. Z kaše priemeru ťahá tento seriál zo všetkých síl hlavne pán viceprezident, ktorý má nielen plno uchvacujúcich vlastností, ale hlavne zmysel pre situačný humor. Keď je na scéne, tak má človek pocit, že sa pozerá na nejaký iný, lepší seriál. Opäť to však platí predovšetkým pre prvú polovičku seriálu, potom začnú byť opakujúce sa machistické vtipy tejto postavy dosť otravné až obťažujúce. Je však vidieť, že Pak So-džun je talentovaný herec a snaží sa i v rámci zlého scenára udržať aspoň svoj herecký štandard. Z môjho hľadiska je hlavným problémom ústredná ženská hrdinka a to i po hereckej stránke, kde ani zďaleka nedosahuje kvalít hlavnej mužskej postavy. Pak Min-jong ako sekretárka Kim je síce veľmi schopná a pracovitá, ale ako žena na mňa pôsobila nudne a fádne, niekedy až nepríjemne prudérne (Napríklad situácia, keď jej milovaný muž povedal, že by s ňou chcel stráviť milostnú noc, tak ho okríkla, nech nie je vulgárny). Ale rozumiem, že musela zapadnúť do obvyklej a veľmi otravnej patriarchálnej šablóny milej, pokornej, trpezlivej, cudnej a oddanej ženy, svojim spôsobom svätice, ktorá je tak častá pre hlavné hrdinky romantických kórejských seriálov. Niekedy jej chudere ten nevycválaný viceprezident poriadne skákal po hlave a ona sa mierne bránila len vo chvíli, kedy už bola na pokraji síl. Škoda preškoda, že tento pár nie je vyrovnanejší! Bolo by skvelé, keby tvorcovia i hlavnú ženskú hrdinku zobrazili v uvoľnenejšej, sebavedomejšej a vtipnejšej rovine. ()

alisa.upir 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Určitě to není nejlepší K-drama, které jsem viděla - story line je dost přímočará a nekomplikovaná. Ale je to taky velmi roztomilý příběh, který zahřeje člověka na srdci (jak už to u korejské tvorby bývá). Secretary Kim je krásná a schopná, a pan viceprezident je pohledný, schopný a perfektní, LOL 😂 Dohromady je to fakt sranda. Byla paráda se na to koukat. ()

Reklama

mark.benford 

všechny recenze uživatele

Seriál sa nevyhol niektorým klasickým a už dosť obohraným dejovým klišé, avšak aj tak ho hodnotím plným počtom bodov, pretože niečo také milé som už dlho nevidela. Hlavní hrdinovia sú spolu rozkošní, a keďže mám ich predstaviteľov rada, tak som si ich interakcie užívala s búšiacim srdcom a stupídnym úsmevom na tvári. Seriál je romantická bomba s okorenená príjemným humorom, a to je presne to, čo som od neho chcela dostať. Heart Heart! ()

Roby 

všechny recenze uživatele

Tak konečně jsem se dokopal k slavnému seriálu sekretářce Kim a nejsem vůbec zklamaný. Seriál v podstatě naplnil vše co jsem od seriálu čekal a co jsem mohl leckde vyčíst na různých fórech či komentářích ať už tady na čsfd nebo i jinde. Romantika a zábava ve velkém, kde se páruje vše co má ruce a nohy, tak se dá velmi jasně a výstižně tento seriál okomentovat. Park Min-Young odehrála prostě to co měla, ale na druhou stranu na její postavě se skoro nic nedalo zkazit a vlastně ani předvést, takový nudný ničím zajímavý charakter jsem dlouho neviděl, takže tady moc není co opěvovat, za to Park Seo-Joon mě neuvěřitelně překvapil jak pojal svou postavu a velmi uvěřitelně se do ní doslova vžil. Navíc se mi jeho postava viceprezidenta v mnoha ohledech charakterově podobá, tak i možná proto jsem si v jeho postavě našel jistou oblibu. Jako taková nenáročná zábava na rozptýlení od všech těžkých dramat a akčních sérií, které nám Korejci v posledních letech cpou se nenáročný seriál o sekretářce Kim docela hodí. Bohatý princ a chudá kráska (princezna)... tenhle koncept funguje už dobré filmové a seriálové půl století, takže není moc o čem. Ještě bych asi vypíchnul tajemníka Yanga, který svými superschopnostmi a odvahou by měl dostat svůj vlastní seriál, bylo by to myslím fakt legrační story. Seriál bych hodnotil tak mezi 75-80%, takže zdejší hodnocení docela sedí. ()

Amalberga 

všechny recenze uživatele

Je pro mě hrozně těžké hodnotit, kdyby to šlo, dám 3-4 hvězdičky. Herecké obsazení bylo příjemné, musím zvlášť vypíchnout vedlejší role. Ústřední dvojice byla dobře sehraná, až na několik detailů. Lee Young Joon byl na můj vkus až příliš namyšlený a jeho neustálé narcistické obdivné ódy na sebe se rychle oposlouchaly. Mi So byla velmi příjemná a vyspělá a zodpovědná, rozhodně nešlo o typickou uřvanou slečinku, lépe jste se do ní vcítili, i když byla tak trochu ořezávátko. Vyloženě mi vadila zápletka s únosem, už jsem alergická na temnou traumatickou minulost, která dva hlavní hrdiny spojuje a většinou je absolutně nedůležitá. Jinak je tohle drama hezká oddychovka. ()

Galerie (376)

Zajímavosti (3)

  • Seriál byl v Jižní Korei i v zahraničí velmi úspěšný, na čemž měli velkou zásluhu hlavní hvězdy Park Seo-Joon a Park Min-yeong. Chemie mezi oběma herci byla tak přesvědčivá, že mnozí fanoušci opravdu uvěřili, že spolu mají vztah i mimo obrazovku, přičemž nikdo z tvůrců ani samotných herců netušili, do jakých obludných rozměrů se fámy rozrostou. Všechno začalo jedním článkem, který tvrdil, že oba dva spolu tajně chodí, avšak agentury obou herců a samotný Park Seo Joon označili toto tvrzení jako nepravdivé, což fanoušky v žádném případě nepřesvědčilo. Během několika měsíců se tato zpráva stala tak virální, že se začala všeobecně brát jako jasně potvrzená zpráva. Herečka Park Min-yeong, poskytla rozhovor, kde hodlala sdělit všem, jak se věci mají. Herečka uvedla, že neexistuje důkaz, který by potvrzoval jakýkoli vztah s hercem Park Seo-Joonem. Navíc všechny takzvané důkazy, které se objevili na internetu byly falešné a nezakládají se na pravdě. Když se herečka chystala na rozhovor, tak jí před odjezdem její máma řekla, ať ukáže jejich pasy s imigrační známkou, které jasně dokazují, že na dovolené u moře byly spolu a ne s Park Seo-Joonem, se kterým tam dle takzvaných „důkazů“ prý byla. Park Min-yeong na konci rozhovoru znova zopakovala, že nikdy s Park Seo-Joonem nechodila a nebude, přičemž fámy o jejich randění jsou nepravdivé a rozhodně se žádná svatba nepřipravuje. (Roby)
  • V rozhovoru z roku 2019 uvedla herečka Park Min-yeong, že postava sekretářky Kim Mi-So je její nejoblíbenější v její dosavadní kariéře. Dále uvedla, že se při hraní této postavy cítila pohodlně a navíc se jí samotné velmi podobá. (Roby)

Reklama

Reklama