Kimbiseo wae geureolkka (TV seriál)

• Jižní Korea

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2018, 16x70 min

Joon-hwa Park

Eun-yeong Jeong

VAROVÁNÍ NA ZAČÁTEK: Jsem naprosto okouzlená, zamilovaná a absolutně nekritická. Aktuálně se nacházím v euforii a z očí mi zcela jistě létají srdíčka. KONEC VAROVÁNÍ. Tenhle seriál je neskutečná nálož romantiky. Je to totiž to jediné, o čem celé dílo je. Vyjma zápletky z dětství tu není žádná vedlejší linka, řeší se pouze milostné vztahy, a to v několika podobách, a s velkým humorem. Přestože se děj odehrává převážně v prostředí velké firmy, nečekejte žádné boje o křeslo, tady se nikdo zbytečně netrápí. A je to vážně osvěžující pocit. Chcete-li pohádku o tom, jak se egocentrický viceprezident zamiluje do holky z garsonky a obrátí pro ni svět vzhůru nohama, do toho. Tentokrát vás u toho nebudou rušit ani extrémně vtíraví a zatvrzelí rodiče, kteří určují dětem, jak bude vypadat jejich pracovní i milostný život. A neobjeví se žádný zlý strýček, který by měl pocit, že jeho syn povede firmu lépe. Tady je jasno hned od začátku. Láska a chemie jsou všude ve vzduchu, a je to to jediné, kolem čeho se všechno motá. Kdybych čistě teoreticky uměla psát a vymýšlet scénáře, takhle nějak bych to napsala. Za celou dobu nebyla minuta, kdy bych se nudila a naopak hodně bylo těch, kdy jsem se chichotala jako patnáctiletá poblázněná holka. Myslím, že si můj partner, který byl u několika mých záchvatů přítomen, pomalu začíná myslet, že jsem se zbláznila. Seon Joon a Min Yeong jsou vražedná kombinace. Miluju je spolu!(24.9.2018)

Je pro mě hrozně těžké hodnotit, kdyby to šlo, dám 3-4 hvězdičky. Herecké obsazení bylo příjemné, musím zvlášť vypíchnout vedlejší role. Ústřední dvojice byla dobře sehraná, až na několik detailů. Lee Young Joon byl na můj vkus až příliš namyšlený a jeho neustálé narcistické obdivné ódy na sebe se rychle oposlouchaly. Mi So byla velmi příjemná a vyspělá a zodpovědná, rozhodně nešlo o typickou uřvanou slečinku, lépe jste se do ní vcítili, i když byla tak trochu ořezávátko. Vyloženě mi vadila zápletka s únosem, už jsem alergická na temnou traumatickou minulost, která dva hlavní hrdiny spojuje a většinou je absolutně nedůležitá. Jinak je tohle drama hezká oddychovka.(27.1.2019)

What`s Wrong With Secretary Kim je čistokrevnou romantikou, která se kromě otázky únosu, soustředila jen a pouze na milostnou zápletku. I tak to ale stačilo, protože se příběh s elegancí sobě vlastní vyhnul všem těžkostem a strázním, které asijské romantiky tak často zatěžují. Příběh je tak plný jemného humoru a příjemné lásky. Hlavním i vedlejším postavám prostě nešlo nefandit. K tomu všemu se jednalo o jedno z mých oblíbených žánrových klišé (šéf a jeho sekretářka), tudíž za mě spokojenost a 3*. (7/10)(22.1.2019)

Vlastně úplně klasický korejský seriál, směska toho, co od toho fandové chtějí. Ústřední dvojka je krásná a jiskří to mezi ní. Máme tu i trauma. Zasmějeme se. Zaculíme, protože ústřední dvojka mezi sebou pěkně cvrliká, až z toho bolí zuby. Je to romanťárna, v podstatě to a asi to nechce být nic jiného. Mějte to rádi, užívejte si to, ceňte ve spokojenosti zuby nad roztomilostí ústředního páru. Zapomeňte na realitu. Na to je seriál dobrý. Bohužel jak to tak bývá u korejských seriálů, dochází jim častokrát ke konci šťáva. Nedokáží pořádně na konci vyvrcholit, případně vyvrcholí moc brzy a pak se v tom jen plácají. Jsou prostě jako sexuálně nezralý jedinec. Dobře pro ně, pořád mají kam jít.(6.11.2018)