Fantazie

Nadčasové veledílo z dílny Walta Disneyho je báječnou směsí zvuku a obrazu, dnes navíc ve skvělé digitální úpravě! Na disku navíc naleznete objevné kometáře a zajímavé bonusy. Zážitek z filmu Fantazie tak pro vás dostane nový rozměr a generace diváků budou mít příležitost si tento hudební skvost užít jako nikdy dřív! Bez filmu Fantazie nemůže být žádná domácí kolekce Disneyho filmů úplná. Na vlastní oči spatříte hudbu, která ožije, na vlastní uši uslyšíte obrazy, které začnou zpívat, a srdce si tuto směs bude žádat znovu a znovu! (oficiální text distributora)

serioga

Nie je to film pre každého.Mňa osobne to nudilo k smrti.Vážna hudba ma nikdy neoslovila a neoslovil ma ani tento film.Nechápem ani jeho veľké hodnotenie.Proste nic moc. ()

bidja

Tak to budou asi první clipy na světě a ještě k tomu na vážnou hudbu. Úžasné slyšet oblíbeného Stravinského Svěcení jara doprovázeného obrazem od Disneye. Neuvěřitelný počin na tu dobu. ()

DaeGurth

Skvělá myšlenka a pokud máte to správné rozpoložení (a sluchátka), stojí to za to. Pokud chcete něco rychlého na večer, v průměrné kvalitě a na uchrlchaných reproduktorech notebooku, je to průměr, který poměrně rychle příjde o vaši plnou pozornost. ()

merigieren

ta hudba je taková uspávající, bez života, Animace ji sice věrně podkresluje, ale na to abych ji vydržel dýl jak 20 minut bych musel být asi zhulený. ()

inutihar

Animace i spojení s hudbou jsou opravdu špičkové, ale trochu to dle mého sráží nevyváženost jednotlivých příběhů, i otázka, zde pro jakého diváka je to určeno. ()

JimiH

Perfektní experiment... s výjimkou dinosauřího příběhu se všechny ostatní abstraktní obrazy i vyprávění povedly. Nádherná animace a hudba. A možná přijde i Mickey ;-) ()

woo-hoo-hoo

Epizóda "Svätenie jari" ako spojenie obrazu-zvuku (resp. skôr animácie-hudby) je otvorenou učebnicou s výkladom prof. Stravinského. W. Disney ako štúdio i umelec zmenili svet, čiže treba vidieť ;-) ()

Numas

Cosi víc než jen tradiční animace. Nabízené zvukové a obrazové vjemy jsou na úrovni opravdu vysoké. ()

studiobadguy

Máme tu třetí film od studia Disney a tentokrát to tak dobře nedopadlo, Ale nejdřív pozitiva. První věc kterou musím zmínit je (nečekaně) hudba. Hudba je naprosto výborná, hrají zde docela známé opery a je to super. Další věc kterou musím prostě zmínit je animace. Animace se v tomto filmu posunula zase dopředu a je to krása. Další skvělá věc je nápad jednotlivých příběhu které jsou opět super. A to je všechno pozitivní. Teď negativa. První velký problém je tempo. Tenhle film trvá 2 hodiny a strašně pomalu a nudně to ubíhá. Další věc je že film je strašně nudný. Ve filmu je plno naprosto zbytečných pasáží které kdyby se vystříhly, nic by se nestalo. Za mě 85% (4 hvězdy z 5). ()

tartan

Animák, ktorý sa vyhýba klasickému hodnoteniu, keďže to nie je klasický film, ale sled viacerých, navzájom nesúvisiacich scén, "ozvučených" známymi hudobnými dielami svetovej klasickej hudby. Jednotlivé scény sú veľmi rozdielne - od rozmarnej, inšpirovanej gréckymi mýtmi, kde poletujú pegasovia, poskakujú kentauri/ky a blesky metá Zeus, cez vtipnú, kde tancujú pštrosi, hrošice, sloni a krokodýli, až po vyslovene hororovú, ktorá zobrazuje pekelné muky (krásne ukončené zvonením kostolných zvonov), ktorá vzápätí plynule prechádza do takmer metafyzickej o putovaní duší do raja za zvukov Ave Maria. Rozhodne veľmi pôsobivé - aj vzhľadom k roku vzniku. ()

my38k

Spojení krásné hudby a obrazu, doprovázené výkladem je opravdu výjimečným dílem. Abstraktní obrazce Bachovy varhanní hudby, roztančená příroda u Čajkovského Louskáčka a počátky života na Zemi podbarvené Stravinského Svěcením jara, svým pojetím tak zpracováním rovny jejich hudebnímu doprovodu. Musorgského Noc na Lysé, s její ponurou atmosférou tvoří jednoznačně vrchol filmu a výtečně kontrastuje s Schubrtovým Ave Maria, které film zakončuje. Nebyl by to ale Disney, aby, do filmu nezapojil také něco amerického. Čarodějův učeň v podání povinného Mickey Mouse, se jak zpracováním tak obsahem nijak nelišil od statní infantilní tvorby tohoto studia. Naštěstí mě tahle sladkost připravila na kalorickou bombu spočívající v Beethovenově Pastorální symfonii, ve které se to hemží jednorožci, pegasy a narcistnímy kentaury, které přikrášlují tlustí andílci. Po tomhle úletu vyvedeném v teplých pastelových barvách, mě už hroši tančící balet v Pontichielliho Tanci hodin nemohly vyvést z míry. Naštěstí zde hraje prim hudba a ta je vždy skvělá, takže stačí na chvíli zavřít oči a představit si to po svém. ()

Gig

Jedním slovem, tedy třema: Malující kouzelná hudba nebo kouzlící hudbou kresba.... no prostě a jistě nádhera v obrazech. Just watch and relax... ()

PetraMishka

Poprvé jsem viděla Fantazii před pár lety a nelíbila se mi pro svou kýčovitost, použití barev a délku. Dnes mi ale od rána nebylo dobře a vzhledem k tomu, že tu není děj, jsem si to pustila znovu a nechala se unášet hudbou a barvami. Podstatnou změnou byla i přítomnost dabingu, kdy jsem konečně do detailu poznala úvod ke každé části, jako na divadle, a to přineslo větší pochopení toho, co vlastně vidím. Takže u Fantazie by člověk opravdu neměl moc přemýšlet, ale na chvilku vypnout a nechat se unášet skvělými nápady, kombinacemi a drobnými vtípky a lehkostí celého filmu. ()

Jandovka

Tak úplně nevím, co s tím. Myšlenka spojení animace s klasickou hudbou je geniální, o tom není debat. Nicméně tato myšlenka se objevuje už dříve (Silly Symphony), ve Fantazii to tedy není žádná novinka, pouze se jedná o ucelené dílo. Velice pozitivně hodnotím spojení Noci na Lysé hoře s Ave Marií. Za to klobouk dolů. Supr. Obecně mi ale Disneyovská animace nehorázně vadí. Jsem pro přiblížit klasiku dětem a ostatně i dospělým, ale animovat se dá i bez neuvěřitelného množství kýče, které téměř celou Fantazii provází. Takového kýče je snad i na Disney moc. Mám klasickou hudbu ráda a celý film mi dojem spíše kazil. Pamatuji si, že na škole se nám klasiku snažili přiblížit právě pomocí Fantazie. Nefungovalo to. Kýč totiž není ultimátní nástroj na děti. A ostatně nezájem učitele, který pustil film a odešel tomu taky moc nepomohl. Celkem tři hvězdičky, bohužel. A to pouze za nápad a pár opravdu hezkých scén. Fantazie na mě nefungovala ani jako na dítě, ani jako dospělého. Koho tedy vlastně má oslovit? ()

Tsuki003

Kouzelná podívaná. Vždycky bylo a bude nesnadné někomu vysvětlit, co se odehrává v mé hlavě, když slyším hudbu - a na žánru až tak nezáleží. Tenhle snímek se tomu dá aspoň připodobnit. Každopádně když pominu fakt, že jsem se dívala nadvakrát, je to kouzelné a ve své prostotě geniální. Mojí nejoblíbenější částí je Louskáček. ()

Radek273

Důležité je, nenechat se odradit počátečními minutami, které popravdě nejsou nic moc. Postupně se ale ke slovu dostává poctivá příběhová animace a to je teprve koncert. Vznik života, Čarodějův učeň,.. Paráda!!! ()

Izmo123

Ještě nikdy jsem neviděl něco takového v dnešní době a taky už možná nikdy neuvidíme, protože kdo by chtěl dělat něco takového k tomu ještě dokonce aby to ještě trvalo 2 hodiny, u filmu Sněhurka a Pinocchio byla skvělá animace ale tady máme největší vrchol 2D animace kterou kdy Disney udělal, akorát je škoda toho začátku kde je velice pomalé tempo ale co tomu filmu od začátku až dokonce funguje tak to je hudba, protože ta hudba je tady dokonale načasovaná k tomu ještě dokonce hodí k příběhům, protože když si člověk pustí hudbu tak by si mohl v hlavě představovat příběh který by mohl navazovat k té hudbě kterou právě poslouchá, u některých příběhů je občas hloubka u kterýho se občas člověk zamyslí, jinak hodnotím: Animace 10/10 Hudba 10/10 Příběh 8/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 9/10 ()