Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

han.ci

Dvouhodinová nuda. Někde ve druhé půli se hlavní hrdina dozvídá, kdo ho prozradil, ale to je asi tak, spolu s Edwardem, vše zajímavé, co tenhle film nabízí. ()

Jaromír

Poučný film, ale na mě zase moc negativní. Navíc ta napůl vykradená hudba z Titanicu :), u které jsem se musel chtíc nechtíc smát. Ale konec stojí za to, ten opravdu vynahradí vše! ()

Mugs

Dlouho mě nic tak nedostalo. Všechno jsem prociťoval s ním. Perfektní scénář se silnými dialogy. Norton se pod vedením Leeho předvedl v nejlepším světle. Hlavně scéna na záchodě je naprosto geniální a každý by ji měl vidět! "Žvaní takhle, i když mu ho strkáte do huby?" ()

gicous

Dobří herci, sexy Rosario Dawson a podmanivá hudba, na 60% tak akorát. Celý příběh působil samolibě vykonstruovaným dojmem, v němž jsou na sebe jednotlivé scény navlečeny s mechanickou přesností. Potencionálně silné momenty (zrcadlová scéna, oslava, závěr) mi připadaly v kontextu celého příběhu samoúčelně, nadbytečně a až příliš okázale. Ač řemeslně dokonalé, nezanechaly na mě žádný dojem, stejně tak jako hlavní postava Montyho. 6/10 ()

Doutas

Loučení se svobodou ve svém nepříjemně doslovnějším významu. Nortonova hate speech před zrcadlem je fakt nezapomenutelná. Fuck this city and everyone in it! ()

Guran

Film je naprostá a nepochopitelná nuda. Po scéně, kdy Norton čučí do zrcadla a každou svou větu začíná slovním spojením "do hajzlu" jsem to vypnul a hodnotím velmi záporně. Nezáživný, nudný a nesmyslný film. Od Spikea Leeho jsem viděl jenom jeden dobrý film a to je Spojenec, který se opravdu poved, jinak jeho ostatní snímky co jsem viděl jsou kraviny. ()

Brano

Posledných 25 hodín, kedy hlavná postava ( Edward Norton) má nastúpiť do väzenia, kde si budem odpykávať trest za predaj drog. Posledné hodiny bude tráviť so svojimi najbližšími a so svojou priateľkou. Je to taká psychologická dráma, ktorá je bez akcii a napätia. Od tohto filmu môžete očakávať akurát tak nekonečne nudné dialógy. Rôzne retrospektívne pohľady na minulosť len rušili dojem z filmu. Taktiež väčšina scén, ako aj rozhovory jeho dvoch kamarátov boli úplne zbytočne. V deji nič neriešili a len zbytočne naťahovali už tak natiahnutú stopáž. Film maximálne tak na jedno pozretie. ()

Plastík

Emočně emociální snímek. Dokázal jsem se vcítit. Moc dobře natočené - Edward má pro tento typ filmů veliké pochopení. ()

adamix

Tento scenár je od Benioffa, čo pokazil HRU O TRÓNY? Pretože ten scenár s tými bohovskými dialógmi ako od Tarantina je proste úžasný. A práve tieto dialógy posúvajú žáner krimi drámy o level vyššie. Sú trefné a vtipné a zároveň dokážu byť úplne úprimné. Herci ich neodreptávajú od A po Z, oni nimi žijú a vďaka nim si ich obľúbite. Nič viac sa nedá dodať. Dojem si z toho musí každý urobiť sám ale aj tak nedokáže ten dobrý deep feeling opísať. Škoda len tej naivnej predstavy o tom, ako BY MALO vyzerať zavŕšenie, ale je to len hypotéza, ktorá sa nemusela naplniť. U mňa 4* a 80% - zatiaľ len po prvom pozretí. ()

JosefTomas

Film, který je ale pro opravdu vytříbené publikum. Pokud tedy nenajdete zalíbení v postavách a (pro mě naprosto úžasných) dialozích, tak budete jen nevěřícně hledět, co že je na tom tak super. Nejde o příběh, jde o atmosféru, dialogy a postavy. A přestože se může zdát, že se skoro nic nevyřešilo, tak se musíte dívat trochu z jiného úhlu. Jde o náročnější film a nesedne každému, ale komu ano, ten se bude tetelit blahem. ()

hynn3k

Tenhle film jsem žral, když mi bylo nějakých 13. Teď, když jsou ty čísla naopak, jsem se na něj po letech podíval znovu a pořád je to tam. Takhle stylovej film se jen tak nevidí. Ať už kamerou, střihem, vyprávěním. Ostatně všemi (právem) omílaná záchodová scéna tenhle styl krásně vystihuje. ()