Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

LEATHERFAC

Dědictví aneb kurvahošigutentag v hororové verzi. Takže články na netu typu: nejlepší horory roku... rozhodně nečíst. Nevím jestli se s tím nadpisem nesekli, protože po poctivým shlédnutí Tichýho plácku, Rituálu a teď Dědictví, mám pocit, že to měly bejt nejdebilnější horory roku 18. Bohužel pravý význam slova Děsivé v názvu filmu mi došel až o dvě hodiny později než měl - tedy u závěrečných titulků... ()

Ondra16

Úžasně natočený atmosferický horor s kupou nápadů a skutečně děsivých obrazů. Celá pointa ale film trochu shazuje a nechává diváka ne úplně uspokojeného. Každopádně těch 126 minut nelitujete. ()

WathanajX

Tenhle horor vypadal na další úchylnou a divnou rodinku se šílenou minulostí. Skoro jako Takoví jsme a to bylo celkem překvapení. Téma se mi líbilo a upřímně jsem se i docela těšila. Klady: Rozhodně můžu říct, že i přes tu hromadu všech možných i nemožných hororů, co jsem viděla jsem byla překvapená, jak byl tento film dá se říci skutečně "netradiční" a velmi originální a to ve všech směrech. Z té rodinky jsem byla šíleně zhnusená ale vlastně mi to tak sedlo. Líbilo se mi i to psycho a z té scény u stropu jsem málem měla noční můry. Horor to skutečně byl! Zápory: Za mě bohužel ten konec… Já se omlouvám ale já to prostě nepochopila. Čekala jsem toho spoustu, že mi například překvapením spadne brada. No ale spíš jsem ke konci nahodila pohled s - bohužel to jinak popsat nejde - naprostým WTF výrazem. Což se mi mimo závěru během filmu bohužel stávalo častěji, než by se mi líbilo. Kromě hlavní mužské postavy jsem ale také nebyla kdovíjak nadšená z ostatních hereček, což u mě dojem z filmu ještě více srazilo. Škoda… Hodnocení: 50 % / 5 z 10 – Rozhodně jen pro fandy tohoto typu hororů. Mě to rozhodně jednou stačilo až, až… (29.) ()

borec999

Ešte dvadsať minút do konca som si v kine hovoril, že to bude jasných 5* a asi najlepší horor roku. Potom však prišiel klasický uletený festivalový záver, pri ktorom som sa viac smial než bál a výsledný dojem sa  pokazil. S odstupom času a druhým pozretím je však jasné, že Hereditary to zásadne neuškodilo a že prvotina Ariho Astera je už teraz (5 rokov po premiére) citovaná ako budúca klasika. A musím povedať, že právom. Má totiž neobyčajný a nepredvídateľný príbeh, výbornú znepokojivú atmosféru ťahajúcu sa celým filmom, krásne zábery (Pogorzelskeho kamera), dokáže nepríjemne prekvapiť, no a najmä: vo vyhrotených scénach dokáže vyvolať taký psychologický teror, ktorý pocítite len pri málo filmoch. Obrovskú zásluhu majú na tom aj herci. Toni Collette ako zdrvená matka podáva jeden zo svojich najpamätnejších výkonov kariéry, ale vhodne ju dopĺňajú aj vedľajšie postavy: veterán Gabriel Byrne, či nováčikovia Alex Wolff a nový hororový objav Milly Shapiro. Čo ešte na Hereditary musím oceniť je jeho komplexnosť. Pri druhom pozretí, keď už máte nejaké tie znalosti si všimnete maličkosti a detaily, ktoré pri prvom pozretí jednoducho nestíhate vstrebať a ktoré veľmi kvalitne dopĺňajú celkový príbeh a jeho vyznenie. Za mňa teda celkovo najsilnejšie možné 4* (záver ma vyššie nepustí) a jeden z mála artovejších hororov, ktorého kvality nepopieram. 85% ()

Retik

Hereditary rozhodně není typický horor, kde by se hrálo na laciné lekačky. Je to spíše psychologická hra, která bravurně pracuje s kamerou a detaily, a nenechá vás vydechnout po celé dvě hodiny stopáže. Více v mé videorecenzi ()

kukuuuc10

65% Kino. Pomalu se rozvíjející, místy děsivý, místy trapný až směšný, "zajímavě" sestříhaný film. Za plusy považuji pomaličku rozjíždějící tempo, vymazlenou kameru a vcelku smyslný příběh. Nicméně několik scén byly opravdu absurdní a spíš na zasmání. Když už se k něčemu schylovalo, střih, dobré ráno!? WTF? Nevím, jestli doporučit nebo odradit... Pro fanouška hororu může být dobrá čárka v seznamu. ()

Přemek

Já vím, že vzhledem ke skoro dvěma hodinám filmu jsou ty dvě hvězdičky nespravedlivé. Ty jsou za tu poslední čtvrthodinu, kdy scénárista a režisér překlopil atmosféricky dokonalý psychothriller do té nejobyčejnější satanistické hovadnosti, doslovné, jakoby měl do kina přijít hroch. ()

Corpsegrinder

Bylo to dobrý. Perfektní ne, ale ve srovnání s tim co vychází bez váhání nadprůměr jak hovado. Herecky pravděpodobně jeden z nejsilnějších hororů, obzvlášt postava Toni Collette tu jde oscarově do sraček. Ten film je totálně nepředvídatelnej (možná trošku ke konci) a ta nevyzpytatelnost se dost projevuje na divákovi jelikož jsem nevěděl co čekat v další minutě, taky díky tomu že se film hned v první půlhodině vytasí s celkem nečekaným zvratem v ději. Subžánrově skoro nezařaditelný, ale dobrý a hlavně zajímavý. Soundtrack dělá půl strašící práce, i tak se najde jedna dvě lekačky, žádný laciný ovšem, a musel jsem se sám sobě smát jaký kraviny jsem se lekl. Škoda tý malý holky, na to že ve filmu hrála dost dobře a marketingová kampaň je založená na jejím ksichtě tak se ve filmu ukázala sotva na 30 minut. ()

kery-

Přijde mi, že každý rok se v databázi vyhypuje nějaká šílená sračka do takových výšin, jen aby si tu ti rádoby znalci a hororoví onanisti pak honili péro nad tim, jak tomu rozumí a jak si pošmákli. Vždyť tohle je kinosračka roku. Aby film fungoval, musel by mít minimálně o 40 minut méně. Jediné, co se dá pochválit, je hudba a místy originální kamera, které je ale tak žalostně málo, že to působí spíše jen jako výsledek série tripů režiséra, ve které si řekl "kurva, tohle by mohlo bejt hustý, to tam dám"; ostatně stejně jako u všeho. Prostě ne, ne a ještě jednou ne. Stejně jako mě tenhle film nasral do duše, tak já seru na to hodnocení. Už se těšim, až to spadne do modrýho a každý začne zběsile sundavat o 2 hvězdy. (pozn. nyní 71%) ()

aquiver

Pomalé a znepokojivé, kamerové jízdy a hudba dokonce umí vyvolat husí kůži, fungují i hrátky s diváckým očekáváním. Škoda, že se v poslední části sejde z tajemného dramatu do samoúčelné lacinější části. Nad logikou postav navíc zůstává rozum stát, což mi dost vadilo. Takový nedoceněný, podobně laděný film Personal Shopper na mě udělal rozhodně lepší dojem. 65 % ()

Junglista

Konečně horor, kterej děsí POUZE atmosférou. Skvěle vystavěnej, ke konci už napětím skoro nedejcháte, jenže ten konec to bohužel strašlivě zazdil... buď měl bejt natočenej jinak nebo tam nebejt vůbec. Měl bych pak větší chuť o tom přemejšlet. Díky konci už není o čem. ()

Gogo333

Ze začátku pomalejší tempo, ale po jízdě v autě se silným WTF momentem se to docela slušně rozjede. Toni Collette je výborná. Atmosféra filmu se mi líbila a celkově mě to bavilo. Za mě spokojenost. ()

HonzysKISS

Na dnešní dobu je tohle konečně výborný horor, který se opravdu jako horor chová. Nic jsem od toho neočekával, protože když dneska něco takového vyjde, tak je to spíš komedie. Ovšem tohle je opravdu psycho. Tady jsem měl dokonce v jedné scéně opravdu tu správnou strašidelnou husí kůži. Což se mi u takového žánru sakra dlouho nestalo. Atmosféru to má tak dokonalou, že jsem se málem lekl i při zavření dveří (a to tam lekačky skoro nejsou). Některé výkony a pohledy herců byly skutečně uvěřitelné. Nejde to ani pořádně popsat, tohle prostě musíte vidět sami. Škoda, že tu atmosféru rušila občas otravná hudba. Ta to vážně chvílemi kazila. Co nejvíc nechápu, proč je ten jejich syn jako Ind (nebo kdo)?! To u mě docela kleslo. Většinou moc neřeším nelogické věci, ale tady když nějaká byla, tak si opravdu řeknete „co to je za blbost?“. Mluvím hlavně o tom jízdě autem, to se jako jak vyřešilo… Pro někoho to může mít docela pomalé tempo, ale to mi třeba nevadilo. Naopak vytvářelo to ještě větší psycho. Nejsem moc spokojený se závěrem, čekal jsem jiný konec, tenhle mi přišel takový až zbytečně promyšlený. Každopádně tohle považuji určitě za jeden z nejlepších hororů dnešní doby. Na plný počet bych to sice neviděl, ale kdybych zavřel oči tak ano. ()

Hanys_

Asi tu sedí označení "artový horror". Je to takové dost depresivní (ten koníček Toni Collette byl krásně bizarní), nepomáhá si to lacinýma lekačkama a i přesto to pocuchat nervy rozhodně umí. Na druhou stranu se ta druhá půlka dost vleče a zjištění 50x viděné zápletky taky moc nepotěšilo. ()

Litvicek

Postupné budování napětí, překvapivý a zajímavý konec, výborný orchestr hereckých výkonů. Výborný horor, který překvapil a určitě si ho po nějaké době s chutí zase pustím. ()

bloodline

Horúci kandidát na prepadák roku 2018 až kým svetlo sveta neuzrel Robin Hood. Veľkým hendikepom je žánrové zaškatuľkovanie v kolónke horor. Tri štvrtiny filmu sa tu buduje atmosféra psycho thrilleru, ktorý napĺňa prvú polhodinku aj nadpriemerné kritéria. Potom niekto z produkcie zistil, že videl zopár ducharčín Jamesa Wana, a tak v rámci naplnenia kasičky obšťastnil posledných 30 minút prvotriednou lobotómiou. Amaterizmus, pri ktorom aj Sharknado schováva hlavu pod vankúš. ()

Krabak

Ani nedokážu popsat, jak mě ten uřvanej Ind iritoval. Následně ta ženská a následně skutečnost, že všichni 4ři hlavní herci stojí totálně za pendrek. To by mě vážně zajímalo, kdo tuto rodinku sestavil. Dva běloši porodí Inda, který ne aby natáhl brka, ale stane se nejákým Pokemon...Jedním z osmi. Tak to doufám, že nebude mít tahle blbost dalších 7 pokračování. --->35% ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit