Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

Dlaha

Film pro náročné, žádná prvoúčelová bafačka. Po skončení jsem měl v hlavě nádherný guláš, který jsem si musel nejdřív poskládat. A to mě baví. Při promítání jsem se nejednou přistihl, jak na plátno zírám s otevřenou pusou. Všechny trailery a první cca půlhodina filmu nádherně mate. Veletoče a přemety, které film potom dělá jsou úžasné. A ještě k tomu ty strašlivé výjevy podpořené úžasně skličující hudbou. Lahůdka! Jen na to nechoďte s nikým, komu se nechce u filmu přemýšlet (takoví lidé mají zvláštní tendenci se v některých momentech smát). ()

Kesiak

Je pekné, že je to film pre náročnejšieho a trpezlivého diváka, ale to rozuzlenie, ktoré má prísť po dvojhodinovom čakaní je tak trochu podpriemerné. ()

Bozvav

To není horor, ale nudná sračka, s naprostou absencí děje, který by měl jakýkoliv smysl (na hlubším nebazíruji).Za mne 15% za asi dvě lekačky, kde se člověk probudil z deliria. ()

ink flo

V rámci žánru bez chyby....psychologický peklo první půlky nahradí doslovný peklo té druhé a na lekačku stačí jedno mlasknutí. A konec opravdu potěšil svou doslovností a vyzněním. ()

Aurus odpad!

Souhlasím s uživatelem Jaro.Krafcik. Tento film je docela nudný, utíkal strašně pomalu a skoro nic se tam nedělo. Původně jsem chtěl dát 2* neboli 3,5/10 ale ten konec to totálně zkazil. Příběh je docela dobrej, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela dobrá, atmosféru tento film má skoro nulovou, napětí je zde párkrát za film, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je dobrá. Jako cením nápad ale kdyby to měl v ruce někdo jiný tak by to bylo mnohem lepší. A taky nechápu to hodnocení 67%, tento film si zaslouží tak 5%. Za mě 0,5/10. Film který už nechci a nepotřebuji vidět znovu. ()

Folky

Je to jeden z nejlepších hororů posledních let. Vlastně ne, je to jeden z nejlepších hororů všech dob! Zapomeňte na krev, násilí, lekačky. Vlastně jsem se ani tolik nebál. Jsou to nervy! To je to správné slovo. Je to zatraceně nepříjemný zážitek. Nemá cenu rozebírat zápletku. Kdybych vám jí převyprávěl, moc by nezaujala. Ale buďte rádi, že víte málo. Kampaň neprozradila nic. Z traileru vyčtete první půlhodinu a uvidíte pár záběrů z druhé poloviny, ale nezjistíte o co přesně jde, ani kam se děj bude ubírat. Proto když v první třetině přišla naprosto nečekaná událost, následujících pět minut jsem se nemohl pohnout a po zbytek filmu jsem byl přimontovaný k sedadlu. A děj se stupňoval. Kousek po kousku, pomalým tempem. Od rodinného dramatu k psychologickému hororu, který nedá vydechnout. A když přišlo finále, opět jsem se nemohl hnout. Někteří si na něj stěžují. Mně tam sedlo dokonale. Jako ta nejlepší možnost, jak to mohlo dopadnout. Jako dokonalé rozuzlení. Děsivé dědictví rozhodně není pro každého. Vyžaduje pozornost a trpělivost. Postavy jednají jinak, než v obvyklých hororech. Zdařile se vyhýbá všem klišé a na konci do sebe vše dokonale zapadne. Film stojí na pomalé, ale naprosto brilantní režii a úžasných hereckých výkonech. V celém filmu jsou dohromady tak dvě lekačky a minimum krve. Ale oboje zakomponované jako nezbytná součást filmu. Divák zvyklý na filmy jako V zajetí démonů se bude nudit a nadávat, že to není rychlejší a nehraje se na efekt. Ale komu se líbilo například Osvícení bude nadšený. Pro někoho, kdo snese náročný horor a má slabou psychiku, může být film jako mlýnek na maso. Osobně jsem měl pocit, že se z toho budu vzpamatovávat ještě dva dny. Ne, tohle se opravdu nevidí každý den. ()

HH

Tak vydávat to za přelomový film v hororovém žánru je poměrně odvážné. Film to rozhodně není špatný, absence prvoplánových lekaček či brutálního násilí potěší. Pomohlo by zkrácení o cca 30 minut a méně hrané hysterie Toni Collette. Některé scény jí člověk prostě nemůže věřit... ()

Shredo

Začínajúca hviezdička, mladá 16 ročná slečinka s jedinečným výzorom nás svojou postavou uvádza do mierneho napätia a nepohodlnosti. Tým vykrýva úspešne pomalší nástup deja a po dlhšej dobe tu máme hororík, ktorý napriek dĺžke naozaj nenudí. Klasickú lakačku nečakajte, skôr prepracovaný príbeh, dialógy, postavy a atmošku. Postupom času sa všetko začína odkrývať, stupňovať... dokonalé. Až to dôjde do bodu, kedy sa v pozadí začne v podvedomí ukazovať absurdnosť, ktorá začne kaziť dojem, ktorý postupne kazí čím ďalej viac. Na záver absurdnosť priam kričí, a finálny dojem je ťažkým sklamaním. Treba avšak vyzdvihnúť, to dobré, čoho svedkami sme tu boli. Že aj x-krát opakovaný a podobný dej, dokáže zaujať výnimočným prístupom. Herecké performance manželského páru vrátane ich syna je jedno z najlepších v hororoch, aké som videl. Preto hodnotenie nepadá závratným spôsobom a nemožno ho zaradiť medzi žiadne Bééčko. ()

MikeeTheory

Neznám horor, který by v posledních letech dokázal to, co právě Hereditary. Film táhne především neuvěřitelně tísnivá atmosféra, a to bez sebemenší známky žánrového klišé (!), za to ale se značnou dávkou kontroverze, která rozhodně nebude každému po chuti. Nejodvážnější je podobně jako u Čarodějnice v samotném závěru, který byť už stojí na hranici s těžko pochopitelnou šíleností, otevírá nám, jestli ne úplně nové, tak při nejmenším dosud dostatečně filmově neprobádané téma. ()

fr3ak

Cože?! Tak peckovní horor a je na CSFD v červených číslech? To je zcela ojedinělý úkaz! I když si nedělám žádné iluzle. Zdejší "elita" ho co nevidět umlátí do modrého, ale to by ve výsledku vlastně bylo v pořádku, protože se tím potvrdí to co už tu píšu roky: Když na CSFD hledáte výborný horor, v žádném případě nehledejte podle hodnocení... ()

Wallis3 odpad!

Když jsem si zadal, že se chci podívat na nějaký horor, mezi prvníma mě vyjelo tohle a Tiché místo. Ten silencio plac jsem už do bahna odpadu poslal a tohle šmahem letí za ním. Malinkou chvilku jsem si pohrával, že by si Děsivý dědictví alespoň tu jednu hvězdu zasloužilo, to když se nebáli ukázat hlavu opravdu ošklibé Milly Shapiro, která se kochala z okna a přišla o svůj facelift, ale ne. První polovina nudná sračka a plno tupých pohledů (někde jsem se tu dočetl prej skvělých hereckých výkonů HAHAHA) a druhou polovinu, kde se konečně něco zacalo dít, zabilo plno tupých pohledů a sračkoidní rozuzlení. ()

xmy

Z trailerů jsem to čekal přeci jen o něco lepší, prospělo by jako v řadě jiných případů film zkrátit tak o půlhodinu. Jinak jde rozhodně o nadprůměrnou znepokojivou duchařinu, která v dnešní záplavě nekvalitních filmů stojí za zkouknutí. 3*+ ()

sadlokan

Mé duševní dědictví spočívalo v tom,že sem furt učumoval,kdy G.Byrne rozjede Peklo jak za nároďák a von si tady vystřih jenom vobyčejnýho vořežpruta. ()

Raziel_cz

Pěkně natočený brak. A dál, pokud do toho chcete jít na blind, raději nečtěte – vyložené spoilery sice vynechám, ale pro sichr. Když se hlavní hrdinka konečně přestane chovat jako afektovaná kráva (já chápu, že na to má nárok, ale koukat na to hodinu je fakt otravné), začne to být i zajímavé... ale v devadesáté minutě už jsem to stejně chtěl mít za sebou. Jako horor to na mě nefungovalo. O atmosféru a napětí se to sice většinou snaží úspěšně, ale scény, kterými má obojí vyvrcholit a které asi měly být znepokojivé (obě hlavičky, levitace), mi přišly spíš vtipné. A nazí geronti možná odrovnají americké publikum, ale Evropani budou v pohodě. Navíc, nejlepší charakter (Byrne) má minimální prostor, stěžejní zvrat je tam hozen skoro mimochodem v závěrečném monologu (no jo...) a logika je v pár momentech přinejlepším ohnutá. Takže bohužel – Hereditary nepřesvědčilo. Jít to naproti brakové premise, mohlo to být zábavné. Ale zábavné to není a ještě se to tváří jako něco víc. A co je nejhorší – lidi to tomu žerou. Mě hřejí u srdce vzpomínky na podobně kvalitně (a tím "podobně kvalitně" myslím "lépe") natočenou, ale všehovšudy podstatně originálnější a poutavější A Dark Song a žánrově poplatnější The Devil's Candy. ()

Rathalos

Prekliate dedicstvo je atmosfericka pecka roku 2018,zmes roznych zanrov,skvela praca po kazdej stranke,pri sledovani som mal viackrat zimomriavky po tele,mraziva,strasidelna zalezitost a urcite musim pochvalit Alexa Wolffa,ten jeho vykon bol excelentny...:-) ()

BOURQUE

Progresívny horor? Nie úplne. Postupné vybaľovanie príbehu nie je zlý, ale možno až príliš pomalé. U mňa takto natočený horor potrebuje ešte trošku výraznejšie vedľajšie postavy, ktorí dostanú väčší priestor. Každopádne je to jeden z málo lepších snímok z tohto žánru, čo som tento rok videl. T. Collette, ako herečka v hlavnej roli, tu prevalcuje každého. Daná rola mu sadla perfektne. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Majkak

První půlka dobrá, fajn šáhlá rodinka, pak se se to začalo rozjíždět ve smyslu vypustil jsem a nevím, jak to zastavit, a konec škoda mluvit. Bez pointy, cáklý závěr. Režisér neví, co by radši, zda horor sám o sobě, aniž by měl ambici sdělit jakékoliv poselství, anebo něco vyprávět o rodinných problémech. Hodnotila bych to daleko víc, kdyby to vcelku dávalo nějaký smysl. ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit