Loving (festivalový název)

Loving

Loving

Životopisný / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 123 min

Bezesporu zatím nejslabší film Jeffa Nicholse, přesto je to stále mírně nadprůměrné drama z doby segregace v USA. Stále jsem čekal moment, kdy se, v kontextu dané tématiky celkem poklidný děj, zvrhne v Hořící Mississippi, ale takový moment nepřišel, čímž se mi tak trochu zdála neúměrně dlouhá stopáž, tempo filmu bylo totiž, jak je u filmů Nicholse zvykem, velmi pomalé a rozvláčné...(29.5.2017)

Zatím neviděné téma, rasismus zase s trošku jiného úhlu. Nebylo to špatné, jen mi moc nesedlo obsazení (hlavně Joel) a nemohla jsem si pomoct, občas jsem musela kroutit hlavou nad naivitou hlavních postav a nechápala jsem vůbec proč někdy reagují tak jako reagují. Taky mi bylo krapet nejasné, kde teda v druhé polovině filmu bydleli, měla jsem za to, že se vrátili do Virginie, ale pak mi přišlo, že ne? Občas mi to přišlo zbytečně zmatečné. 4*(14.3.2017)

Na to jakého tématu se film týká, je to celé vedeno v neskutečně poklidném duchu a po jejich přesunu na usedlost uprostřed ničeho už prakticky i neuvěřitelném. Ruth Negga byla sice fajn, ale pro mě byl mnohem lepší výkon Joela Edgertona, který ztvárnil postavu, která nemusela ani mluvit a přesto z něj vyzařovaly tisíce slov. Ale tím poklidným zpracováním, to nějak ztratilo na síle, dobovost byla fajn, ale atmosféra byla dost prchavá. I ta procítěnost, která se tím vším vine, je nevýrazná, spíše snová, než že by měla být nějak předána divákovi, nebo na něj nějak zapůsobit. Tedy od většiny postav krom postavy Richarda, ten jediný tohle naplnil v plném měřítku. Shannon bylo snad i zbytečně slavné jméno a tuhle cameo roli, ve které stejně nic nepředvedl. Film mi po většinu času přišel prostě takový pohodový, poklidný, koukatelný, ale na to, že ten příběh stojí za změnou ústavy USA, je to prostě slabě, nevýrazně podané.(10.10.2017)

Suhlas s Pomom. Je to fakt az prilis komorne. Cely ten konflikt riesia v pozadi pravnici, co by mi nevadilo. Mrzi ma ale, ze film nie je vyhrotenejsi, ked uz sa viac venuje ustrednym postavam. Cely cas to vyzera, ze ich situacia, ktorej musia celit prilis nerozhodila. Ona smutne pozera na jednu stranu a on na druhu a tak vyzera väcsina scen. Bodlo by viac rozhovorov medzi nimi o tom ako trpia, ze nemôzu byt tak dlho so svojimi pribuznymi, ze vôbec musia bojovat o svoju lasku atd. Pokial je jeden z paru introvert, tak to je v pohode, ale ak su takí obaja, tak to je z divackeho hladiska celkom nuda bez poriadnych emocii. Ale Joel Edgerton podal skvely vykon a nominaciu na Oscara by si skôr zasluzil on ako Ruth Negga. 6/10.(12.2.2017)

Loving - pribeh rasove smíseneho paru Mildred a Richarda Lovingovych bojujicich za svou lasku. Podle skutecnych udalosti, kdy sli za sve (v te dobe nezakonne) manzelstvi za katr ale nevzdali se. Krasna love story, krasne zahrana, silny pribeh, tak nejak nevtirave dojemny. A ani nepotrebovali Toma Hankse.(4.4.2017)