Trojí život (TV film)

Komedie

Česko, 2018, 80 min

V rámci svého žánru něco jako "francouzské letní komedie" mi to přišlo slušné, herecké obsazení se mi jeví také dobré. Jen si myslím, že některé scény by si zasloužilo pečlivěji dotáhnout, a chvílemi se příliš tlačilo na pilu. A možná vedle humoru "francouzských letních bláznivin" chtělo to také trochu prostřídat a zpestřit českým humorem a českým "lyrismem"(jako kdysi kupříkladu to dělali v "Jáchyme, hoď ho do stroje"), aby to líp drželo při sobě, takhle moje divácká pozornost v druhé půlce filmu poněkud klesla.(16.4.2018)

Dlouho jsem se bál propadáku, ale tato novinka se nakonec ukázala i celkem vtipnou. Nejvíce sice vtip táhl Hána, když film gradoval, přidaly se i hlavní postavy. Věřím, že na papíře vypadal příběh vtipně, ale tvůrcům se jej bohužel nepodařilo přetavit do komedie i na obrazovce. Často jsem měl pocit, že sleduji divadelní hru. Žádný zázrak, který bych si rád zopakoval.(15.4.2018)

Po dlouhé době český TV film, jehož scénář měl hlavu a patu a který z námětu vymáčkl celkem dost komických situací. To, že je většinou nevyužil, jak si zasloužily, je věc jiná. Film rychle odsýpal, herečky byly hezké (ovšem Sabina nám nějak přibrala, to nerad vidím), Jiří Hána zazářil, problém byl v představiteli hlavní role: Jan Plouhar podle mě na takové velké komické role nemá talent ani charisma.(16.4.2018)

Námět je sice x krát viděné klišé, ale v našich luzích a hájích zase ne tak často viděné. Občas je to sice přestřelené a herci občas nemístně přehrávají, ale v zásadě jsem neměl nic proti. Zasmál jsem se, na holky se dobře koukalo a potěšil i Plouhar v pro něj ne zrovna obvyklé komediální rovině. Za mě spokojenost a podle mě je to další ze zbytečně podhodnocených českých filmů. 70%(16.4.2018)

Řemeslně velmi solidně odvedená práce. Jasný styl držený po celou dobu filmu. Zápletka samozřejmě triviální, ale s prostorem pro hereckou nadsázku a vypointování situací. Bavilo mě sledovat, jak si scénář i režie hrají s drobnostmi, kterým postupně dávají pro děj zásadnější smysl. Po seriálu Kosmo opět excelentní Jiří Hána. Kdo si chtěl užít nenáročný nedělní večer s komedií, která má hlavu a patu, musel být spokojen.(16.4.2018)