Trojí život (TV film)

Triple Life

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2018, 80 min

"To sis na to šukání nemoh' najít někoho aspoň s maturitou?" K osvědčenému schématu muž x dvě ženy nejde vymyslet nic super novýho, takže nelze očekávat hlubokou myšlenku nebo morální poselství, ale já jsem se nasmál moc. Jan Plouhar je sympaťák, ale taky kurevník, a zdařilé duo Vagnerová-Kubařová mu to v několika společných scénách dává solidně sežrat. Plus pointa jako víno. Plus poznatek - nepodceňujte alkohol a cizí tlusté děti s hackerskými sklony, ty vám fungující systém můžou pěkně rozložit.(3.3.2019)

Nenáročné, humorné, dobře herecký obsazené. Marek to s ženami umí ( i když i kosa padne na kámen), možná by v jeho případě připadala konverze k islámu či ortodoxnímu mormonismu. Pak by nemusel vytvářet partnerské troj a víceúhelníky. V symbolickém duelu Hany Vagnerové a Veroniky Kubařové u mne vyhrála Veronika Kubařová.(1.7.2019)

Když herec píše pro herce a umí to, obvykle to dobře dopadne. Tohle je ten případ. Opravdu vtipná komedie v americkém duchu držela zvolenou nadsázku až do úplného konce (nechápu, jak to někdo mohl brát vážně a pohoršovat se, že je zápletka nemorální) a herci ve svých rolích očividně cítili dobře. Režie invenční a suverénně bezchybná. Vzniklo svěží dílko, za který se žádný ze zúčastněných nemusí stydět. Možná by to dokonce sneslo i velké plátno – na rozdíl od mnoha neuvěřitelných srágor z posledních let (mluvím o českých „filmových komediích“).(16.4.2018)

Pokus o jakousi crazy komedii by to byl, ale výsledkem je něco, co vypadá jako ukřičená divadelní hra, u které se herci opravdu vyřádili ( přehrávání, grimasy na sto způsobů,...), ale v televizi to vypadá dost uměle a ne úplně vtipné. Myslel jsem, že dám slabší dve hvězdy, ale posledních 15 minut to zvedlo na tři. Klidně bych dal deset hvězd a nechal zvýšit koncesionářské poplatky na dvojnásobek, kdyby ve vrcholné scéně režisér svlíkl do naha ten dívčí dream team Vágnerová, Kubařová a Rojková, protože by to bylo logičtější k situaci," která má vypadat jako". Takže i ta vrcholná scéna nakonec vyzněla tak nějak uměle ( a puritánsky po americku). PS: Co to je zase za romantizaci vztahů s věkovým rozdílem 20+ ? Linka Rojková vs. Hána byla nejvíc zábavná ale těžko věřit, že by se dvacetiletá holka zamilovala do čtyřicetiletého poplety, který neřekne kloudnou větu.(16.4.2018)

Bigamista v nesnázích,chudák malý. Njn, chlapec to měl dost překombinované. Tak čemu se divil. Ukusoval z koláče a chtěl, aby ten koláč zůstal celý. Jedné mé známé nakecal podobný chlapík, že slouží na ponorce. To byla taky parádní jízda, ale po soudech. Jistě, že je tahle komedie přitažená za vlasy a klišoidní. Bavila jsem se a užívala si tu krásnou škodolibost. Bylo to svěží a vtipné. Ale, že si vybíral naprosto odlišné typy ženských.(16.4.2018)