Česko hledá prezidenta

Tomáš Eder

Účinkují:

Karel Voříšek (moderátor), Miloš Zeman, Jiří Drahoš

Nettrass

Voříšek se mi jevil dokonale vychovaný, sice tam jednu chvíli poskakoval, ale neskákal na účastníky, ani je neolizoval. U diváků si tím jistý nejsem. Vrcholem Drahošova zmaru bylo téma BIS a zmínka o tom, že by premiérem nutně nejmenoval Babiše, ale vítěze parlamentních voleb. :-). ()

BMW12

Zeman zcela rozdrtil Drahoše, ten byl úplně v háji, nevěděl co má říkat, neuměl vyjádřit své názory, protože žádné nemá. Ví jenom o tom, co mu řeknou jeho poradci viz https://nejhorsi.cz/proxycache01-njhrs/26149252_1763994873906188_2847657205233090560_n.mp4 :-D . Za to Zeman působil suverénně, uvolněně, dokázal jasně říkat své názory a nechyběli ani vtipné vložky. Myslím, že občané jasně viděli, že v pátek a sobotu mají svůj hlas dát panu prezidentovi Zemanovi. :) ()

SOLOM.

Tak jsem se konečně dočkal toho, že jsem viděl Drahoše „naživo“ v konfrontaci se Zemanem. No a musel jsem se potutelně usmívat. Ani jeden z těchto pánů není žádná výhra na pozici presidenta republiky, nicméně se potvrdilo to, co jsem očekával. Drahoš je nevolitelný ocas, který lže stejně jako Zeman, ale co se týká slovní zásoby, politického přehledu, tvrdosti a pohotovosti s ním prohrál na plné čáře. Při objíždění republiky měl sice v zádech prachaté sponzory a své kamarády z pražské kavárny + nejrůznější našeptávače, ale když se ocitl tváří tvář skutečnému „nepříteli“, kterého pomlouval, kde se dalo – absolutně vyhořel. Zeman si z toho udělal show sám pro sebe a vyloženě se bavil, jak si Drahoš sám nabíhal na svou tupost…Bohužel realita je taková, že Češi moc na výběr nemají, ale raději Zemana, než pouhou loutku… ()

Necrotongue odpad!

Prima opět dokázala, že jede! Kam, to už je jiná věc, podle mě už tam dorazila před nějakým časem a teď už si jen hoví v teplých střevních produktech. V hledišti byla velmi silně cítit absence vuvuzel a celý pořad tak výrazně tratil na atmosféře, kterou se skvělé publikum snažilo po celou dobu vytvářet. Toto snažení kazil neschopný moderátor, který všem dorazivším buranům neustále připomínal, kolik nešťastníků je právě sleduje a já jsem se hrozil momentu, kdy je začne vyjmenovávat. Kandidáti mě ničím novým neohromili, Zeman jako vždy vedl vražednou palbu z předem připravených pozic, zatímco Drahoš byl přešťastný, když se mu podařilo sesumírovat smysluplnou větu. Pokud jsem dobře počítal, byl za hodinu úspěšný hned dvakrát. A teď si mám vybrat... ()

Tommassi3 odpad!

"To je ale úplně jiná kultura !!" Žalostně tragický formát, žalostně tragický moderátor i žalostní kandidáti.. Zaslouží si ovšem tenhle národ jiné, když se podobná šmíra může stát tak suverénně nejsledovanějším pořadem téhle Príma televize ?? ()

malylada

Tak toto byla naprostá pod úroveň. Produkce TV Prima naprosto dehonestovala tak důležitou debatu a vytvořila nedůstojné prostředí. Voříšek totálně propadl a ukázal, že by mohl vyfouknout cenu panu Soukupovi za nejhoršího moderátora všech dob. I tak k mému překvapení, jakým způsobem se pan Drahoš držel.......1/10 ()

zdepapepa

Tak taky okomentuji, protože pochybuji, že bych tohle ještě někdy potřeboval vidět. Diskuse je poměrně silné slovo, jelikož velkou část stopáže jsme strávil sledováním jásajících davů a Karla Voříška, kterak se je snaží uklidnit místo diskuse obou kandidátů. Clickbaitový název pořadu, který ale dobře vystihuje obsah - show pro diváky. Show, která byla žalostně krátká. Do hloubky se "diskuse" nikdy nedostala, moderátor vesele a často skákal od tématu k tématu jako králíček v zahradě s mrkvemi. Stojí za to se rozhlédnout i tady, kde lidé stejně jako ti tehdy naživo v sále dávají hlavně své sympatie a antipatie jednotlivým kandidátům místo zhodnocení pořadu. Jedna hvězdička minimálně za originální záběry do publika, kde bylo publikum rozděleno imaginární diagonálou a horní pravá polovina tleskala a levá spodní se mračila nebo naopak. Všechno ostatní však bylo ostudné - stačí se podívat na předloňské volby v USA a jak debaty vypadaly tam. Bohatě by stačil feed toho, co pouštěli za nimi - dvě kamery, každá na jednom z kandidátů. ()

ArsenalEagle odpad!

To, že Zeman zcela rozdrtil pana profesora, bylo víc než patrné. Bohužel, Prima tuto debatu naprosto nezvládla. Důvodů bylo více, největší pěstí však byli lidé v hledišti (pravděpodobně dobře zaplacení, protože nevěřím, že jsou všichni takoví vymaštěnci...), není přece možné, aby po každé sebe-blbější odpovědi následoval bouřlivý potlesk a atmosféra byla lepší jak na derby pražských "S". Druhým problémem byl Voříšek, který nedokázal publikum zklidnit a zkultivovat alespoň na řád primátů. Doufám, že další debata proběhne v klidu mezi 6 očima. ()

Pierre

Ani tak nechci hodnotit jak si vedli kandidáti jako spíš zpracování celého pořadu. A to bylo skutečně nešťastné. Komentátoři to v různých médiích docela trefně přirovnali k Superstar. Jako by už ani nešlo o politiku, ale o show s co nejvíc světýlky. Jinak Všichti ti lidi v públiku (ať už tam byli na podporu Drahoše nebo Zemana) skutečně předvedli vrchol buranství a chovali se jak v hospodě. Bučeli, řvali, skandovali a nesmyslně tleskali i když ani nebyl důvod. Byl to skoro takový výlet do dob Kotle. Akorát s méně temperamentním moderátem. Voříšek tam vlastně jenom stál a občas se snažil uklidnit jako učitel ve škole lidi v hledišti (marně.) Aby tam ale měl trochu i co na práci zatímco hlediště řvalo, Zeman obdivoval svou vtipnost a Drahoš se pokoušel něco říct, nabídla mu vždycky řežie ať vždycky řekne kolik lidí se právě kouká. Už skoro 2 miliony. Děkujeme pane Arašíde, jsme nadšení. Výběr témat byl jako když pejsek s kočičkou vaří dort. Důleřžitým tématům, které může prezident trochu ovlivnit jako jmenování premiéra se pořad věnoval jenom okrajově a naopak se dlouze řešil protikuřácký zákon (který je úplně v pase) a zdanění cíkevních restitucí. Věc o které je ostuda po roce 1989 ještě diskutovat. Navíc je výhradně v kompetenci vlády. Takže snad to bude ČT lepší. Hodnotím dvěma čistě jenom kvůli tomu, že mě tento pořad opět přesvědčil, že Zeman je kvůli svému buranství a zákeřnosti nevolitelný. ()

MajklCZsk odpad!

Přehlídka dekadentní trapnosti. Na jedné straně Zemanovi burani, na straně druhé Drahošovi intelektuálové. Tyhle dvě skupiny bouřící se proti sobě - zábava, avšak nedoporučuji popcorn. Během sledování se vám totiž bude chtít zvracet. ()

Helo

Prosím, do žánrů připsat slovo "komedie", protože jakkoli to bylo ze strany Primy nezvládnutý, nasmál jsem se docela dost. ()

stration odpad!

Formát této frašky byl příšerný. Kterýho vola napadlo tam posadit ty fanatiky do publika? A co tam vyváděl ten Voříšek? Nic. K výkonu obou kandidátů se vyjadřovat nebudu. De gustibus non est disputandum. :-) ()

L_O_U_S

Jako debata prezidentských kandidátů to mohlo dopadnout i hůř. Voříšek se pro tenhle pořad nenarodil, ale svou roli celkem zvládal. Debata nebyla dobře připravená, jak napsala řada lidí, otázky mohly být vybrány daleko lépe. Tohle byla spíš šou. Vůbec celá prezidentská kampaň je estráda neúměrná důležitosti toho, kdo bude prezidentský úřad vykonávat, jenže tady jde spíš o symbol a symbol může promlouvat velkou silou. Hodnotit výkony kandidátů tady nemá smysl, ale jestli chce Drahoš být Zemanovi rovnocenným soupeřem, měl by se přestat shovívavě usmívat a občas nějaký ten drtivý úder Zemanovi vrátit. Příležitostí k tomu měl dost, bohužel jich nevyužil. (1 226.) ()

Dont

Voříšek a celá Prima tohle absolutně nezvládli. Hraničilo to s diletantstvím... Neustálé přerušování ze strany publika, rádoby vtipný moderátor, zbytečné video vstupy, neschopnost usměrňovat diskuzi, řešení nepodstatných témat, naprosté nezvládnutí časové dotace pořadu, opakované chvástání vysokou sledovaností. Za mě nedůstojné prezidentského klání. ()

Linda.csfd

Příště prosím bez publika. To pokřikování a halekání bylo otravné a chyběla už jen rvačka jak po fotbalovém utkání. Opravdu se ti diváci chovali jako hovada. ()

OG_Swifty odpad!

Na politickou debatu dvou kandidatu na nejvyssi politicky post CR jsem se tesil hodne, uz jenom proto, ze o Drahosovi jsem do roku 2017 nikdy nic neslysel (a pokud ano, v pameti mi to neutkvelo),a tudiz mne velmi zajimalo, co bude mit na srdci a jak si povede proti Imperatorovi Zemakovi. Bohuzel namisto solidne vedene debaty jsem dostal (jiz nekym nize zmineny) estradni format bez sebemensi spetky slusnosti a vaznosti, ktere by si takova politicka debata zaslouzila. Ty lopaty, co tam hulakaly picoviny pri kazdym slovu Drahose nebo Zemana me neskutecne sraly. Moderator Vorisek absolutni nula. Nedokazal korigovat Zemana, ale ani ty lopaty. Ve finale jsem tedy hodinu sledoval one man show v podani Zemana, jehoz nekolika vtipum jsem se uprimne i zasmal (napr. odkazu na FEMEN). Totez se bohuzel neda rict o Voriskove humoru, ani Drahosove (ne)humoru. Snad druha debata na CT bude nekde jinde a zadna (slovy pana prezidenta) druha liga jako v pripade TV PRIMA. ()

stuntmanMIKE odpad!

Toz asi takto... napriek tomu, ze som sa vyborne bavil a uzival si jak Milous cvici toho zufaleho sasa, ktory pred celym narodom zo seba robil vola, tak budem hodnotit len samostatny program. No vyzera to tak, ze zase Prima chce byt americkejsia jak americania a zvolila format, ktory sme mohli vidiet pred volbami v US and A. Kym McDonnaldovska kultura veli urobit zo vsetkeho show, pretoze ta pologramotna banda primitivov by inak o volby vobec nemala zaujem, tak v nasich krajinach sa tato estrada minula ucinku. Bola otravna...nudna...a uberala uz tak kratky cas na debatu kandidatov. Publikum hlavne na strane Drahosa bolo az komicky trapne, kde Drahosa zahrnalo potleskom takmer po kazdej vete...a nie nutne mudrej alebo konzistentnej vete. Moderator sa snazil jaksi tuto situaciu zvladnut, no bolo vidno, ze je bezradny a rozmysla nad tym (ako zrejme aj cele vedenie Primy) ako ich media a ludia roznesu za takyto sunt. ()