poster

Beze stop

 • USA

  Leave No Trace

 • USA

  My Abandonment

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Nezanechať stopu

  (festivalový název)
 • Nový Zéland

  Leave No Trace

 • Austrálie

  Leave No Trace

 • Velká Británie

  Leave No Trace

Drama

USA, 2018, 119 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Peter Rock (kniha)

Střih:

Jane Rizzo

Scénografie:

Chad Keith

Kostýmy:

Erin Aldridge Orr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arsenal83
  ***

  Konzumná spoločnosť versus čistá život v súlade s prírodou. Čo ponúka skutočnú slobodu? Film svojou podstatou artovejší než všetky tie artové fekáloviny, aké môžeme vidieť od samozvaného umelca von Trier s radom zaostalých fanúšikov. Toto je film o nejakej vyššej polemike, má odkaz, myšlienku. Nie je pre každého, určite nie pre široké publikum, hoci formou nie je zložitý. Ovce ten filozofický presah nemusia pochopiť.(28.9.2018)

 • POMO
  ***

  Otec s dcerou se vyhýbají společnosti, snaží se žít v lesích atd. Je z jeho strany košér nezačlenit ji, nedat jí jiné než vlastní vzdělání? A jak dlouho jim pevné rodinné pouto, kde mají každý jen toho druhého, vydrží? Hezká vztahovka vnímající společnost z druhé strany ale nekritizující ani jeden z dvou světů. Téměř bez zdramatizování, v poklidném vypravěčském tempu. S menším počtem postav a bez barevnosti podobného Captain Fantastic. [Cannes](14.5.2018)

 • pepo
  ****

  Krasa. Aj bez explicitne rozohratych a zobrazenych konfliktov sa da natocit posobiva drama. Velmi citlive a civilne indiecko. Postavy som si zamiloval a chapal ich aj ked s ich pohladom na svet vobec nesuhlasim. Foster uz potrebuje poriadnu ulohu v kvalitnom velkofilme a tej dievcine prajem velku buducnost. Pekny priklad maleho velkeho filmu, ktory je zdanlivo o nicom a pritom o vsetkom. 9/10(10.3.2019)

 • Soweek
  ***

  Tak trochu vykrádačka Captain Fantastic s tím, že zde je téma vážnější. Režisérka ovšem nezvládá dramatickou část a Ben Foster místo vyvolání konfliktu celou dobu v sobě vše potlačuje, což mi přijde vyloženě škoda. Mladé překvapení v podání slečny McKenzie je ale výborné. Vypadá to, že se klube nová hvězdička.(11.10.2018)

 • bobstock
  ***

  Pro společnost je to bezdomovectví, vandalismus, porušování pravidel, týrání dítěte a já nevím, jak by to mohly úřady označit, ale pro hlavní protagonisty to je jejich vlastní výběr. Otci dítěte společnost více vzala než dala, a tak se rozhodl pro jiný způsob, který je dnes již prakticky nemožný. Konfrontace je nevyhnutelná, jak se píše v popisku, ale né ani tak se společností jako se sebou samotnými otce a dcery, která se jako přirozeně mladý a zvídavý člověk zajímá, co jí okolí může nabídnout a tam vzniká vztahový problém a možné odloučení. Společnost tak jak ji popisuje film je velice vstřícná, takže žádné velké drama nečekejte a ani začátek, kdy ještě naplno žijí osamoceni a skrývajíc se před hlídači rezervace mi nějaké více vzrušující situace nenabídlo, ale pokud máte rádi zelené lesy, užijete si mnoho krásně nasnímaných záběrů. 70%(15.10.2018)

 • - Písnička, která hraje v kostele, je „The Weight Of Your Glory“ od Jima Weavera. V 83. minutě hraje „Angel of Mercy“ od Davida Kauffmana & Erica Caboora. (Bioscop)

 • - Natáčelo se ve státě Oregon (USA). (Varan)

 • - Před českou premiérou proběhla premiéra na Karlovarském IFF 30. června 2018. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace