Příběh

(festivalový název)

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 2018, 114 min

• honajz2

Silné téma zpracované strašně nezáživně. Než jsem do toho Příběhu vžil, uběhla hodina a půl a do konce filmu to bylo tak 20 minut. Ta hodina a půl mě prostě nebavila a i když to filmařsky celkem ujde a Laura Dern opět hraje dobře (ale pravda už stárne, ale to s hereckým výkonem nic moc společného nemá), ale mě ten film prostě nebavil a nudil. Přitom to šlo zpracovat mnohem líp. 2*(13.4.2019)

• sedm.1

Ještě že nemá každý člověk tak nutkavou potřebu sdělovat celému světu svá traumata z dětství právě jako jistá Jennifer Fox, která sebe samu pasovala na „úžasnou“ spisovatelku a ještě „famóznější“ filmařku, díky čemuž je svět obohacen o „šokující“ životní tajemství jedné paní, která se domnívá, že si asi všichni sednou na prdel, když to vytroubí ven. Samotné téma je tedy ožehavé a pro zfilmování určitě dost silné, nicméně co se přímo příběhu, respektive zápletky týče, to není žádná strhující záležitost, spíš naopak. Její retrospektivní zpracování pak sice lze označit za oživující prvek, ale opakuji, ten příběh není vážně až tak silný a přesvědčivý, aby mě prostě bavil. Navíc vzhledem k onomu tématu měl film obsahovat mnohem více emočně vypjatějších, výraznějších a dramatičtějších situací, mě to přišlo celé až moc poklidné, nenaléhavé, bez jakékoliv kontroverze, o napětí pak nelze mluvit už vůbec. V závěru jsem pak očekával alespoň nějaké satisfakční finále, ale ani to nemělo prakticky žádné koule, takže já tuto podívanou nemohu označit za nikterak přesvědčivý filmový zážitek, spíš jen za dost obyčejný TV snímek, který si nezaslouží nějakou větší pozornost.(8.5.2019)

Tento „príbeh“ sa nesmie brať ľahkovážne. L. Dern veľmi dobrá ako jej mladšie „alteregá“. Občas nie úplne šťastne načasované striedanie snímok z minulosti a zo súčasnosti. Ale slečna Foxová! Ten záver takto a v takej forme ste fakt mysleli vážne? Osobné hodnotenie: 75% (***) (2.7.2018)

Laura Dern v příběhu, který si hraje na příběh s velkým P. A on si vlastně ani hrát nemusí, protože se onen film opravdu tak jmenuje. Zároveň ale vypráví ne úplně snadný příběh o tom, jak je občas snadné zapudit myšlenky z minulosti, kterým buď nerozumíte a nebo jim rozumět nechcete. Výborné po herecké stránce, trošku únavnější ve středu filmu, ale se závěrem, který diváka posadí do křesla a když budete opravdu hodní, tak Vám dá třeba minutu na rozdýchání.(4.9.2018)

Filmársky skôr 3* ale polhviezdička navyše ako obdiv Jennifer Fox, ktorá skrz hraný film čelí vlastným démonom a vyrovnáva sa so zmätkami ktorým má i po rokoch problém čeliť, pripustiť si ich k telu. "Majstrovská scenáristika 21.storočia" ako ju opísal Peter Konečný sa však nekoná. 3,5* (MFF Cinematik)(14.9.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)

• - Natáčení probíhalo v Shreveportu (Lousiana) a Los Angeles (Kalifornie). (Stoka)

• - Tento film je založen na vlastní zkušenosti spisovatelky a režisérky Jennifer Foxa. (Stoka)