Snímek inspirovaný vlastní životní zkušeností filmové tvůrkyně Jennifer Fox, je sondou do paměti jedné ženy, která je nucena přehodnotit svůj první sexuální vztah. Zcestovalá novinářka a profesorka Jennifer žije se svým přítelem závidění hodný život v New Yorku. Dokud však její matka neobjeví příběh, který Jennifer napsala v sedmé třídě, a v němž líčí svůj “zvláštní” vztah se dvěma dospělými trenéry. Při čtení zažloutlých stránek “Příběhu” si Jennifer uvědomí, že zašifrované detaily, které sepsala před čtyřiceti lety, tak docela neodpovídají jejím vzpomínkám. Hluboce otřesená Jennifer je přesto odhodlána sladit svou verzi událostí s pravdou a rozhodne se oba trenéry vyhledat. Po návratu na koňskou farmu v Karolíně, kde se toho tolik odehrálo, se probudí Jenniferino neohrabané, ale houževnaté třináctileté já, a láskyplné příběhy, které si celá desetiletí namlouvala, se začnou rozplývat. (HBO Europe)

Morholt

Specificky odvyprávěné. Nejde jen o prosté střídání časových linií, ale i o to, co si Jennifer pamatuje a co se skutečně stalo. Do toho jsou přimíchány promluvy do kamery i třeba dialogy mezi starším a mladším já hlavní hrdinky. Docela chápu, že to na někoho působí zmateně, ale mě to připadalo jako neskutečně kompaktní celek, ve kterém má každý záběr své místo. Příběh sám je stejně silný, jako nechutný a postelové scény působí otřesně, byť nejsou natočené tak, aby diváky prvoplánově šokovaly. Ale o to je jejich dopad větší. Výhrady nemám ani k hercům. Šel jsem do toho s despektem, ale o to příjemněji jsem překvapen. 85% ()

Anderton

Tak tu bol doslova splnené zadanie s názvom psychologická dráma. Subjektívne spomienky verzus realita, prítomnosť verzus minulosť, detstvo verzus dospelosť. A to niekedy všetko aj v jednej scéne. Veľmi osobný príbeh, kde sa tvorkyňa scenára aj režisérka filmu snažila byť čo najviac osobná a nemalo teda zmysel príbeh prispôsobovať nejakej väčšej skupine divákov, aby bol viac pochopiteľný. Vtedy by totiž stratil celú svoju zaujímavosť a takto môžeme The Tale označiť bez výčitiek svedomia ako artový kúsok. Kontroverzné prijatie je tak vlastne komplimentom. ()

Marsik

HBO GO - Uff, dosti náročný film na jedno shlédnutí. Přece jen téma pedofilie není to, čím by se člověk opakovaně chtěl zabývat, ba dokonce na to koukat jako na celovečerák. Laura Dern, kterou jsem v poslední době sledoval v seriálu Sedmilhářky, je velmi zajímavá herečka, v kladném slova smyslu. Shrnuto - The Tale není po filmařské stránce špatný snímek, ale nebudete ho chtít vidět více než jednou. Za mě 70% (with J.) ()

Malarkey

Laura Dern v příběhu, který si hraje na příběh s velkým P. A on si vlastně ani hrát nemusí, protože se onen film opravdu tak jmenuje. Zároveň ale vypráví ne úplně snadný příběh o tom, jak je občas snadné zapudit myšlenky z minulosti, kterým buď nerozumíte a nebo jim rozumět nechcete. Výborné po herecké stránce, trošku únavnější ve středu filmu, ale se závěrem, který diváka posadí do křesla a když budete opravdu hodní, tak Vám dá třeba minutu na rozdýchání. ()

juta

Film je podle skutečné události přímo od paní režisérky, takže nám krásně ukázala, jak probíhalo její dětství a jsem rád, že se nebála nám ukázat i takové detaily, které by jiní nikdy neměli odvahu ukázat, protože to pro běžného diváka opravdu není. Jinak je to dost zvláštně pojaté a sestříhané a není to divákovi úplně dobře předneseno. ()

• Tento film je založen na vlastní zkušenosti spisovatelky a režisérky Jennifer Foxa. (Stoka)
  • Natáčení probíhalo v Shreveportu (Lousiana) a Los Angeles (Kalifornie). (Stoka)
  • Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)