Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek inspirovaný vlastní životní zkušeností filmové tvůrkyně Jennifer Fox, je sondou do paměti jedné ženy, která je nucena přehodnotit svůj první sexuální vztah. Zcestovalá novinářka a profesorka Jennifer žije se svým přítelem závidění hodný život v New Yorku. Dokud však její matka neobjeví příběh, který Jennifer napsala v sedmé třídě, a v němž líčí svůj “zvláštní” vztah se dvěma dospělými trenéry. Při čtení zažloutlých stránek “Příběhu” si Jennifer uvědomí, že zašifrované detaily, které sepsala před čtyřiceti lety, tak docela neodpovídají jejím vzpomínkám. Hluboce otřesená Jennifer je přesto odhodlána sladit svou verzi událostí s pravdou a rozhodne se oba trenéry vyhledat. Po návratu na koňskou farmu v Karolíně, kde se toho tolik odehrálo, se probudí Jenniferino neohrabané, ale houževnaté třináctileté já, a láskyplné příběhy, které si celá desetiletí namlouvala, se začnou rozplývat. (HBO Europe)

(více)

Recenze (47)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Specificky odvyprávěné. Nejde jen o prosté střídání časových linií, ale i o to, co si Jennifer pamatuje a co se skutečně stalo. Do toho jsou přimíchány promluvy do kamery i třeba dialogy mezi starším a mladším já hlavní hrdinky. Docela chápu, že to na někoho působí zmateně, ale mě to připadalo jako neskutečně kompaktní celek, ve kterém má každý záběr své místo. Příběh sám je stejně silný, jako nechutný a postelové scény působí otřesně, byť nejsou natočené tak, aby diváky prvoplánově šokovaly. Ale o to je jejich dopad větší. Výhrady nemám ani k hercům. Šel jsem do toho s despektem, ale o to příjemněji jsem překvapen. 85% ()

juta 

všechny recenze uživatele

Film je podle skutečné události přímo od paní režisérky, takže nám krásně ukázala, jak probíhalo její dětství a jsem rád, že se nebála nám ukázat i takové detaily, které by jiní nikdy neměli odvahu ukázat, protože to pro běžného diváka opravdu není. Jinak je to dost zvláštně pojaté a sestříhané a není to divákovi úplně dobře předneseno. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak tu bol doslova splnené zadanie s názvom psychologická dráma. Subjektívne spomienky verzus realita, prítomnosť verzus minulosť, detstvo verzus dospelosť. A to niekedy všetko aj v jednej scéne. Veľmi osobný príbeh, kde sa tvorkyňa scenára aj režisérka filmu snažila byť čo najviac osobná a nemalo teda zmysel príbeh prispôsobovať nejakej väčšej skupine divákov, aby bol viac pochopiteľný. Vtedy by totiž stratil celú svoju zaujímavosť a takto môžeme The Tale označiť bez výčitiek svedomia ako artový kúsok. Kontroverzné prijatie je tak vlastne komplimentom. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Laura Dern v příběhu, který si hraje na příběh s velkým P. A on si vlastně ani hrát nemusí, protože se onen film opravdu tak jmenuje. Zároveň ale vypráví ne úplně snadný příběh o tom, jak je občas snadné zapudit myšlenky z minulosti, kterým buď nerozumíte a nebo jim rozumět nechcete. Výborné po herecké stránce, trošku únavnější ve středu filmu, ale se závěrem, který diváka posadí do křesla a když budete opravdu hodní, tak Vám dá třeba minutu na rozdýchání. ()

leila22 

všechny recenze uživatele

Novinárka a profesorka Jennifer (Laura Dern) žije so svojim snúbencom v New Yorku, keď jej doposiaľ takmer ideálny život, nabúra telefonát jej mamy. Tá s hrôzou objavila jej poznámky zo základnej školy (siedmej triedy), ktoré v jemných šifrách opisujú priebeh Jenniferinho dospievania. A to nebolo celkom také, ako si ho aktuálne pamätá... Je až neuveriteľné, ako dokáže ľudský mozog vytesniť spomienky, ktoré nám nie sú úplne pochuti alebo sú natoľko bolestivé, že je nutné ich hlboko zamraziť, aby sme boli schopní ďalej plnohodnotne žiť. Aj keď možno v úplnom sebaklame... Opäť veľmi dôležitá téma, skvelá Laura Dern a film, ktorý si zaslúži pohybovať sa v červených číslach. Svojim netradičným štýlom vyrozprávania príbehu je však ťažšie uchopiteľný, čo pravdepodobne neprijal každý divák úplne pozitívne. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v Shreveportu (Lousiana) a Los Angeles (Kalifornie). (Stoka)
  • Tento film je založen na vlastní zkušenosti spisovatelky a režisérky Jennifer Foxa. (Stoka)
  • Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)

Reklama

Reklama