Robin a Mariana

Robin and Marian

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1976, 106 min

• Snorlax

Chudák Robin Hood dostal od Američanů pěkně na zadnici. Kdo se nechá zlákat obsazením, bude trpce zklamán. Herci totiž nemají co hrát a tak před kamerou pobíhá rozvrkočený Connery a Hepburnová coby jeptiška nebo zabíraná hodně zdálky. Z čehož vyplývá, že si ani jedna část divácké obce nespraví oko, když už bude mít otrávený večer z ubohosti tohoto snímku.(21.4.2017)

A já půjdu směle proti proudu!!! Námět je vážně skvělý, scénář docela taky, i když místy jsou ty dialogy trochu už odfláknuté, ale hlavně je to vtipný. A co víc, ta chemie mezi Connerym a Hepburnovou (která se vrátila na plátno po 9 letech!!!) je prostě boží. Asi patřím k těm, co se jim závěr líbil, neboť je to i vysvětleno, takže já s tím nemám ani nejmenší problém. 70%(16.9.2014)

• Morholt

On nápad, že se Robin na svojí zbojnickou kariéru vrhne až v důchodovém věku, zase není tak špatný. Pokud by tedy film zůstal v rámci dobrodružné komedie. To se ale nestalo, byť náznaky tu byly. Jenže už sám začátek a to, co se dělo před Chalusem a jakým způsobem přišel Richard ke svému šípu, to všechno bylo dost podivné. A podobným stylem to pokračovalo. Výsledkem je, že film není ani rybou a ani rakem. Jen nijakou nudou s občasnými světlými záblesky. Herecky, ač člověk při pohledu na obsazení jásá, to také není žádná sláva. Ani jeden z herců se nepřetrhl a tak za pozornost stojí jen Robert Shaw a zamrzí, že nedostal více prostoru Ian Holm v roli krále Jana. Robin a Mariana sice nejsou nejhorším hoodovským filmem, ale rozhodně nejpodivnějším. 30%(1.12.2014)

Rozporuplný film, těžkopádný a plný nostalgie, ve kterém se tvůrci rozhodli k hodně odvážnému závěru, který nemusí být každému po chuti. Robin Hood se vrací, a chce už normálně žít, jen jestli už není příliš pozdě, přičemž ho válečné choutky né a né opustit. Výborné kostýmy a prostřední. Středověk zas na mě jednou dýchnul plnými doušky a předvedl se v plné kráse. Skvéle obsazení se spoustou sympatických, dobře zahraných, postav.(26.11.2012)

Rozhodně je to osvěžující nápad představit oblíbeného a obehraného hrdinu poněkud jinak, ale chtělo by to ještě něco víc. Nějak to lépe zpracovat. Závěr mi nepřišel nejšťastnější, spíš byl nouzový. Jen dobrý nápad nestačí. I tak jsem se ale rád podíval a některé scény byly skutečně výborné. Celek ovšem za tři.(28.1.2011)

• - Původně byla role Robina Hooda nabídnuta Paulu Newmanovi. (Rocky62)

• - Scéna, kdy vůz sjede do řeky a převrátí se, nebyla plánovaná. Kamery ji ale zachytily a ve filmu zůstala. (Zdroj: Audrey Hepburn - Barry Paris) (Mirokukii)

• - Natáčení probíhalo na severu Španělska v okolí města Pamplona. (Zdroj: Audrey Hepburn - Barry Paris) (Mirokukii)