poster

Robin a Mariana

 • USA

  Robin and Marian

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1976, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mirokukii
  ****

  Rozporuplný film, těžkopádný a plný nostalgie, ve kterém se tvůrci rozhodli k hodně odvážnému závěru, který nemusí být každému po chuti. Robin Hood se vrací, a chce už normálně žít, jen jestli už není příliš pozdě, přičemž ho válečné choutky né a né opustit. Výborné kostýmy a prostřední. Středověk zas na mě jednou dýchnul plnými doušky a předvedl se v plné kráse. Skvéle obsazení se spoustou sympatických, dobře zahraných, postav.(26.11.2012)

 • Ramirez85
  ****

  Těžký oříšek jak tohle ohodnotit... Pokud byl záměr tvůrců, aby film celkově vyzněl tak jako unaveně a smířlivě, tak se jim to povedlo, bohužel na úkor dynamičnosti a výpravy. Nadruhou stranu Sean Connery chytil roli Robina Hooda za správný konec, jeho legendární lučištník je zkrátka člověk, co už si to své odžil, ale žít v "důchodu" se mu s jeho náturou nelíbí ani náhodou. Ale co si budu nalhávat, nehrát v tom Audrey Hepburn, moji pozornost si to najde jen ztěží. Takže 4*, ta čtvrtá je za Audrey... a ta třetí taky.(16.3.2014)

 • Morholt
  **

  On nápad, že se Robin na svojí zbojnickou kariéru vrhne až v důchodovém věku, zase není tak špatný. Pokud by tedy film zůstal v rámci dobrodružné komedie. To se ale nestalo, byť náznaky tu byly. Jenže už sám začátek a to, co se dělo před Chalusem a jakým způsobem přišel Richard ke svému šípu, to všechno bylo dost podivné. A podobným stylem to pokračovalo. Výsledkem je, že film není ani rybou a ani rakem. Jen nijakou nudou s občasnými světlými záblesky. Herecky, ač člověk při pohledu na obsazení jásá, to také není žádná sláva. Ani jeden z herců se nepřetrhl a tak za pozornost stojí jen Robert Shaw a zamrzí, že nedostal více prostoru Ian Holm v roli krále Jana. Robin a Mariana sice nejsou nejhorším hoodovským filmem, ale rozhodně nejpodivnějším. 30%(1.12.2014)

 • Snorlax
  *

  Chudák Robin Hood dostal od Američanů pěkně na zadnici. Kdo se nechá zlákat obsazením, bude trpce zklamán. Herci totiž nemají co hrát a tak před kamerou pobíhá rozvrkočený Connery a Hepburnová coby jeptiška nebo zabíraná hodně zdálky. Z čehož vyplývá, že si ani jedna část divácké obce nespraví oko, když už bude mít otrávený večer z ubohosti tohoto snímku.(21.4.2017)

 • Mrkvič
  ***

  Zajímavý dovětek jedné legendy. Sean Connery je jako stárnoucí Robin Hood kouzelný. Celý film je takový lehce braný s nadsázkou, až pak působí až nepatřičně, když někomu Robin podřízne mečem krk. Až konec se začne zvrhávat do pořádného epického finále, aby skončil zase tak zajímavě (divně) s lehkým úsměvem na tváři.(22.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace