Reklama

Reklama

Robin a Mariana

  • USA Robin and Marian (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sean Connery a Audrey Hepburnová jako legendární milenci Robin Hood a Mariana, kteří se po dvaceti letech opět shledávají. Mariana, která se mezitím stala jeptiškou, zjišťuje, že k Robinovi po jeho návratu z křížové výpravy stále něco cítí. Během křížové výpravy, kde bojovali za krále Richarda Lví srdce (Richard Harris), Robin Hood (Sean Connery) a Malý John (Nicol Williamson) odmítnou splnit poslední bizarní příkaz šíleného despoty těsně předtím, než je náhodně zabit. Po návratu do Sherwoodského lesa je dvojice vřele přivítána svými "starými" přáteli, s kterými kdysi společně okrádali bohaté a pomáhali chudým. A nyní, pod krutovládou slabomyslného krále Johna, potřebuje lid Robina Hooda víc než kdy předtím. Ještě než se vydá bojovat za jejich zájmy, navštíví Robin svou bývalou lásku Marianu (Audrey Hepburnová), která se mezitím stala jeptiškou. Když král nařídí Robinovu starému nepříteli, bezskrupulóznímu šerifovi z Nottinghamu (Robert Shaw), aby odstranil duchovenstvo z venkova, zachrání Robin Marianu z jejího opatství a vzkřísí jejich dávnou lásku. Teď, když se připravuje na konečné zúčtování s šerifem, má Robin, jehož mládí je nenávratně pryč a tělo neúprosně stárne, konečně šanci dosáhnout slavného vítězství, o němž kdysi dávno snil. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Tak především rozhodně nejde klasické zpracování dobrodružství Robina Hooda, a pokud ho snad někdo čeká, neměl by se možná na Robina a Marianu raději vůbec dívat. Tento film je jakousi tragikomedií s parodickými motivy, určitou dávkou romantiky (není nějak přehnaná, ostatně prvního polibku se divák dočká až po hodině projekce) a velkou porcí nostalgie. Většinu stopáže jde především o ironizaci a demytizaci této tématiky a jejích postav, dost často se objeví nějaká kvalitní narážka či vtip, i když postupně film začne sázet na vážnější notu, přechází k trochu hořkému ukončení a ukazuje nám hlavní hrdiny v rovině rekapitulační, postupně se smiřující s tím, že už jsou opravdu staří a těch dobrodružství už bylo až dost. Hlavní dvojici jsem si opravdu užíval, a přestože nejde o žádnou fenomenální filmovou záležitost, jsem rád, že Audrey na nabídku hrát v tomto filmu kývla. Celkově to vidím na slabší 4*, škoda, že si film neudržel svůj původní tragikomický nádech spolu s nadhledem. „Všechny jsem odpoledne zabil, kromě toho staříka. Líbilo se mi jeho oko.“; „Bylo na té výpravě hodně žen?“ – „Spousty.“ – „Nic neříkej!“ – „Jak si přeješ.“ – „Kolik?“ – „Ale všechny vypadaly jako ty!“. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Chudák Robin Hood dostal od Američanů pěkně na zadnici. Kdo se nechá zlákat obsazením, bude trpce zklamán. Herci totiž nemají co hrát a tak před kamerou pobíhá rozvrkočený Connery a Hepburnová coby jeptiška nebo zabíraná hodně zdálky. Z čehož vyplývá, že si ani jedna část divácké obce nespraví oko, když už bude mít otrávený večer z ubohosti tohoto snímku. ()

Reklama

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Toto zpracování legendy o Robinu Hoodovi je poněkud odlišné od těch ostatních, které jsem měla to štěstí nebo smůlu (viď, Crowe) vidět, Robin tu ke svému osudu miláčka chudých přijde jako slepý k houslím a jak sám název vypovídá, příběh se zaobírá hlavně dvěma ústředními postavami. Ne že by to bylo špatně, jen si prostě musíte uvědomit, že to bude trochu jiná story, sic budete zklamáni. Já měla jasno již při prvním záběru na Marianu-Audrey, kdy jako abatyše v klášteře uslyší, že do dvora někdo přijíždí, praví "kruci" a pak se překřižuje.. Ze začátku mě to komické pojetí překvapilo, ale když jsem zjistila, že to natočil tvůrce legendárních mušketýrů, byla jsem doma a jediné, k čemu bych měla oprávněnou výtku, je to, že šerif z Nottinghamu nebyl vůbec proradný, slizký a mizerný padouch, jako ve všech ostatních verzích, ale že byl vylíčen jako velmi zdatný válečník a statečný muž, který se vůbec nezdráhá vyslovit uznání svému soupeři a ještě říct "Bůh nám oběma pomáhej, Robine". ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak neviem. Snímok nabitý od vrchu až po spodok zvučnými menami a pritom taká hrozná nuda. Pripomínalo mi to akýsi nesúrodý guláš avšak bez korenia a bez soli. Žiadna žánrová zložka tu nevynikala, či dráma alebo romantika, všetko sa tu utápalo v ťaživej šedi priemernosti a nudy. Čo sa týka komédie, miestami som mal síce dojem, že sa to snaží zachádzať až do akejsi karikatúrnej paródie s náznakmi čudnej satiry, ale aj to bolo bez väčšieho výsledku. A to nehovorím o tom, že svojrázny výklad tejto legendy ma časom začal skôr iritovať, aj keď zase na druhú stranu myšlienka zbojníčenia v dôchodkovom veku a nostalgické spomínanie na staré dobré časy, je minimálne zaujímavá. Len to by sa na to ale po dramatickej stránke muselo ísť úplne inak. Priemer iba protekčne. 50/100 ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Opravdu netuším, co tím chtěl režisér říci. Při pohledu na obsazení člověk zajásá, při sledování neuvěřitelně se vlekoucího filmu, který se není schopný rozhodnout, jestli je dramatem o lidech, válce a lásce, pozdní romancí, komedií nebo tragickým vyvrcholením legendy o Robinu Hoodovi, ho ten jásot postupně přejde. Takhle odbýt tak slibné téma, to se opravdu nedělá. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (6)

  • Nejprve skládál hudbu k filmu Michel Legrand. Jeho hudba však byla zamítnuta a nahrazena prací Johna Barryho. Původní track vydal Univerzal až v roce 2009 ve Francii. (Mirokukii)
  • Audrey Hepburn přijala roli Mariany i proto, aby udělala radost svým synům, kteří na ni naléhali, jelikož byl do role Robina Hooda obsazen Sean Connery, dřívější představitel Jamese Bonda, kterého byli fanoušky. (Mirokukii)

Reklama

Reklama