Temná tvář Brooklynu

• USA Motherless Brooklyn (více)

New York, rok 1950. Osamělý soukromý detektiv (Edward Norton) se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele (Bruce Willis). (Magic Box)

neo250

Bruce Willis na plagáte a v traileri. To ako ten chlap už hra len samé ceckove filmy alebo ho rovno Spoiler: odpratu po 10min, kde rovno skape? Marketing silny ale ten herec už nemá čo ponúknuť. Naopak Edward to zahral geniálne. Ale to je asi všetko. Zvyšok nudné a 2 a pol hodiny zbytočne. Pozrieť určite max len do pozadia. Za mňa slabota. 40% ()

papadoce

Noirovská detektívka, ktorú si pod svoje krídla aleže úplne zobral Edo Norton. Treba povedať, že réžia sa v zásade vydarila, produkcia najmä z pohľadu stvárnenia doby rokov päťdesiatych na výbornú a samotný výkon Eda si sám o sebe zaslúži dve veľké hviezdice. Je to vynikajúco zahraná krimi dráma o síce skorumpovanom, no nie až tak gangsterskom New Yorku. Nestratil sa žiadny herec, len čo je pravda. Navyše prvú hodinu som sa skutočne s chuťou smial nad stvárnením Tourettovho syndrómu samotným Edím. Bol proste fantastický. Za všetky scény vyhráva tá “zápalková” v nočnom bare 😂. No aj tak to pre mňa na štyri nestačilo. Asi tak v polovici zmizla šťava, celé sa to za tónov jazzu (ale hodil sa tam) tak nejako natiahlo a aj ten smiech už neprichádzal. Výborne zahrané, no niečo ….. veď viete proste niečo …… akoby chýbalo. Jedno pozretie ale stojí za to. A hlavne, paštéka, aztéka, kartotéka. Komár, somár, notár, chotár, Bailey. ()

0verseer

Dobre obsadená nuda. Motherless Brooklyn je jeden z tých filmov, pri ktorých sa už v niekedy polovici pristihnete pri tom, ako očami tlačíte hodinovú ručičku dopredu a dopozeráte ho len s veľkým sebapremahaním (ak sa naď teda ako ja vyberiete do kina a nemáte možnosť prepnúť na iný program). Tourettov syndróm hlavnej postavy a z neho prameniace bizarné situácie sú v podstate jediná zaujímavá vec, ktorý snímok ponúka. Niekoľko úsmevných momentov za temer dve a pol hodiny je však žalostne málo. Aj keď sa to poňatím snaží Norton podať v štýle Polańskeho kultu Chinatown, scenárovo výrazne zaostáva. Chýba drive a dobová atmosféra bez napätia tiež akosi vyprcháva do prázdna. Vidieť jedenkrát až bohate stačilo... ()

Joedas

Velká škoda. Moc jsem se na tohle totiž těšil, protože nějaká ta retro poctivá detektivka à la Chinatown by mi bodla. A dokonce si myslim, že přesně něco takovýho tam někde je, jen je to místama zastřený scenáristickou a inscenační neohrabaností. Sem tam Norton vykouzlí povedenej moment, kdy to do sebe zaklapne a ten film chvíli funguje, ve zbytku se to ale spíš rozpadá. Nakonec to teda neni takový fiasko, jaký naznačuje úvodní scéna (přes tu se mi povedlo dostat až napodruhý), přesto si při vší úctě k Edwardu Nortonovi myslim, že by potřeboval režijní řemeslo pilovat. O tom hereckym a o jeho čistejch úmyslech ale v žádnym případě nepochybuju. ()

Mamlas

Willis si odehrál své 2 minuty jako obvykle. Zbytek filmu je o detektivovi, který pátrá po korupci na Mestském úřadu. Sem tam dostane do držky, sem tam se to vleče, sem tam se tam vykecává s ženskou, občas dost dlouho, sem tam rasové téma, sem tam někdo hraje 10 minut na trubku a můžete to sledovat v celé délce. Nuda, dlouhé, pomalé, černé, nezajímavé. Uspokojí, nenadchne. (32%) ()

Plastík

Pajáda detektivka. Hodně oddychová, napínavá, a svižná. A hodně lidského aspektu, což bylo velice pozitivní. Fakt dobrý. ()

Nathaniell

Precizně zmáknutá detektivka jako ze staré školy. Lze něco vyčíst? Pokud jo, tak nevím co... Norton si naložil ohromné sousto, ale spořádal ho tak, že nic nezbylo... ... Chápu, že to není pro každého a pochopím i pokud dá někdo Odpad. Za mě je to ale... ... 5* ()

liquuid

Ja vim, ze bych nemel, ale obcas jsem se silene smal tem neovladatelnym hlodum. No co, do nebe asi nepujdu. Kazdopadne beru tento kousek spise jako zabavnou oddychovku ikdyz to komedie vubec neni. Bohuzel uz od pulky filmu vite, kam to miri a ze zadne prekvapko neprijde, coz je skoda. Hvezda za ty hlody, hvezda za dobove zpracovani, hvezda za ukazku vyssi politiky a moci, kterou nikdo neprolomi a nakonec pul hvezda za jazz. Za me 3,5 / 5. ()

Pete

Mám Nortona rád, a herecky si tady rozhodně ostudu neudělal, je výborný jako vždy, a to je potřeba vypíchnout. Ale co dalšího tu vlastně pochválit? Hudba příjemně jazzově bublá, na poválečnou výpravu se pěkně kouká, potěší i další kvalitní herci ve vedlejších roličkách. Film nabere asi třikrát velmi slušné tempo, které se bohužel vždy postupně rozplyne do ztracena. Navíc mě prostě tohle noirové prostředí "Čínské čtvrti" nebaví, a tunelářů máme i u nás dost, čímž chci říct, že po stránce příběhu je snímek fádní, a já se tak trochu nudil, nakonec 144 minut je moc i na daleko bohatší látky. Kromě Nortonova "If!" si na nic jiného za týden asi nevzpomenu, a tak to na tu čtvrtou hvězdu tentokrát těsně nebude. ()

Gamekeeper77

Vinikajicí Norton herec v sice výborně atmosférický, bluesově našláplý, ale jinak příběhově nijak zajímavý kriminálce sice slušnýho Nortona režiséra, ale už ne tak dobrýho Nortona scénáristy. 65%. ()

Hovadin

Nechápu tak malé hodnocení u tohohle filmu. Už jen za Edwardův výkon musí prostě přijít 5*. Nevím jak ostatní, ale já mu toho Tourettea věřil a to jsem viděl film pouze s dabingem (který je ovšem také skvělý). ()

Tominni

Motherless Brooklyn v tempu Noir funguje dobře, Nortonovi vyprávění jde na jedničku, to, že ho podporuju výborným hereckým výkonem postavy s Tourettovým syndromem, překvapení není. Motherless Brooklyn se mně líbil a asi se ještě znovu podívám. ()

MirkaP

No to jsme to dopracovali, Bruce Willis umírá v první čtvrthodině filmu ... Ale to nevadí, Edward Norton si to pěkně zabral za něj. Asi úplně nejspokojenější jsem byla se scénářem,pěkně se to smotávalo dohromady a fakt jsem si to užila. ()

Emílio

Film bol asi tak o 20 minút dlhší, nebolo tam nič nového, minimálne dve odhalenia z asi troch viete už od začiatku, ale zas na druhú stranu to malo celkom slušnú dobovú atmosféru a dobrých hercov. Príjemný džezík doplnený občasným marlowovským monológom odkazoval na slávneho kolegu, čo na mňa funguje, takže pre mňa pohodové tri. V kine som si odpočinul. ()

solisoli

Melancholická dráma nie práve najpresvedčivejšou témou, síce slušne rozpracovanou. Príliš naťahovaný dej v dobrom dobrým obsadení, čo bolo poznať hlavne u skvelého Eduarda Nortona, ktorý to skvele ťahal. Veľmi to štýlom pripomínalo 80-té roky, čarovných klasík s precitlivenou trubkou, v sprievode úžasného Jazzu, len tomu chýbal nekomplikovanejší, ale pôsobivejší dej viac do hĺbky duše, v podobe pravej klasiky, ako je neochvejne, Čínska štvrť. ()

Mikecat

Zamotaná mafiánska hra vlády mesta a pošťukaný detektív Norton spolu s čiernou Gugu sa snažia zachrániť domovy obyčajných ľudí pred veľkou hrou mocných. Bruce si zahrá iba chvíľu, zato Norton výborný, ako pomaly postupne spriada s gugu nitky podsvetia do výsledného celkoveho obrazu. ws ()