Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Dlouhá léta vládl v Anglii křehký mír, ale Uhtred cítí, že za rohem číhají velké nesnáze. A jeho předtucha se brzy vyplní. (Netflix)

Recenze (38)

petikacka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak a zazvonil zvonec a Posledního království je konec. Je mi to líto, protože to byla parádní jízda s 5. sérkami a Uhtredem v hlavní roli. Přirostl mi k srdci a těžko se mi s ním loučí. Nejlépe to vystihl konec, přesně takhle se cítím taky. No život jde dál a pokud bohové budou chtít, třeba vznikne další sérka, motiv jsem tam viděla... I AM UHTRED, SON OF UHTRED. DESTINY IS ALL ! ....Za mě plná palba 100% ()

Cooller

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

konec mně nijak neuchvatil, podobně jako se v game of thrones snažili o zavěrečný twist za twistem, kterým jsem nijak zvašť neholdoval. Zde volí bohužel stejny směr. Hodnocení tomu měnit nebudu, jelikož konec v GOT byl vyrazně horší, ale the last kingdom se timhle v mojich očí staví do podobne urovně. ()

Reklama

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

A je to. Neomarxistická inkluzní LGBT+DDPPP televize demagogicky i obsahově dokurvila po čtyřech parádních sezónách i jeden z nejlepších serošů posledních let a ostentativně si vytřela prdel skvostným dílem jednoho z nejlepších současných spisovatelů historických románů - Bernýho Dobrozrnáče. Ten, chudák, zjevně podepsal smlouvu v dobách, kdy byl svět ještě dvojpohlavní a kanály bolševicky nemanipulativní, aby v roce 2022 zjistil, že vlastně napsal utahanou multikulti hysterickou telenovelu o rakovině prsu s pateticky ukňouraným homokládem Uthredem Sanavauthredem, jehož se, zjevně marně, snažil knižně popisovat jako drsného, cynického Sanavabiče a mámtovpičistu. Také se v knihách vždy pedantsky pokoušel o co nejvěrnější vykreslování prokazatelných historických reálií a postav Anglie přelomu 9. a 10. století, mezi které zasadil svého fiktivního hrdinu, takže si myslím, že když teď uviděl afrosaskou šlechtu i ve Skotsku, mezi kterou naprosto přirozeně, a aniž by se kdokoliv zděsil stvůr pekelných, pobíhají negrokněží, nejprve praštil hlavou do zdi, pak hořce zaplakal nad svými rasistickými historickými předsudky, načež dozajista od srdce zajásal nad tou skvostnou inkluzí, aby ho kancelační kulturisté ještě nechali něco vydat a nedopadl jako Rohlíková se svou naprosto odpornou a společensky patologickou teorií, že co menstruuje, v žádném případě nemůže mít pestík, kloaku nebo dokonce čuráka! Svině jedna transkofobní. Tudíž tu máme další zrůdně podprahové překrucování za účelem výchovy nastupující sluníčkářské degenerace do nových demagogických světopořádků probuzeného stáda, a já se opravdu děsím, jak tu ti nevzdělaní, ignorantští a nevkusní pičusové pro formu nevidí obsah a opět si pochvalují, jak je manipulativní kokotporát účelově pase, přičemž plive na jejich kulturu i historii. ()

Kopi1 

všechny recenze uživatele

Tak a je dokonáno, Uthredova cesta ušla celý kruh od první série a konečně získal to, co chtěl, i když za velkou cenu. První třetina poslední sezony skvělá, poté se to dost rozkouskovalo a několik dílů, všichni jezdili přes celou zem sem a tam, což se mi moc nezamlouvalo. Také tu bylo několik klišé a občas už se mi pletla jména, jak je mají všichni podobné, ale to je třeba jenom u mě. Poslední tři díly, od přemlouvání Eduarda, ale zase byly parádní a loučení na konci bylo hezké a těžké zároveň. U Last Kingdom tomu bylo naopak jak u Vikingů, zde kvalita s každou sérií rostla nebo zůstala furt velmi vysoká, kdežto u Vikingů to s každou sérií klesalo (aspoň za mě). Myslím, že velkou část, tomu dává počet epizod, který je zde příjemnější, příběh je lépe odvyprávěn a napětí je s každým dílem mnohem větší a zajímavější. Na postavách mi zde také záleželo více, i když se s námi mnozí rozloučili v této sérii. Bridu jako postavu jsem ale neměl moc rád od začátku seriálu a její dějová linka mi tady přišla spíš otravná (jenom aby se tam něco dělo), jinak jsem snad neměl problém s nikým. Ze všech sérií mi v této přišlo, že to Uthreda vyždímalo emočně na maximum, všechno se zde pro něj hroutilo víc a víc s každým dílem a neměl na nic klid (usmát jsem ho viděl snad jenom jednou). Last Kingdom ve mě ale prostě zanechává něco, co jsem u Vikingů nenašel a co mě nutí se na něj koukat díl za dílem (vždyť jsem to sfouknul za 2 dny). Největší zásluhu na tom má právě Alexander Dreymon, který seriál táhne z velké části sám, dále parádní lokace, hudba, celkově produkce a bitvy dobré. Myslím, že celý seriál je podceňovaný mnohými a mělo by se mu dostat větší pozornosti. Last Kingdom je povinnost pro všechny, co mají rádi středověk a budu na něj vzpomínat pouze v dobrém. Celkově seriál hodnotím za lepší 4 hvězdy. ()

Sharpooter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední řada přišla na svět a je dle mého tou nejlepší. Příběh je stejně jako v předešlých sériích skvělý, avšak tady přišlo již očekávané vyvrcholení, které bylo úchvatné jak vzhledově, tak příběhově. Opravdu po zhlédnutí všech epizod mám chuť přečíst si předlohu, což se mi moc často u podobných snímků nestává. Poslední království bude mít mezi mými nejoblíbenějšími seriály navždy místo a jednoho dne tento skvost znova s úsměvem na tváři zhlédnu. Musím říci, že od první řady tento seriál prošel nesmírnou proměnou, hlavně co se kvality a rozpočtu týče. Postavy měli skvělé zakončení, spousta z nich prošla takovou proměnou, která se málokdy vidí. Velmi oceňuji i bitvy, které byly udělané asi nejlépe jak mohli a nádherně propojovaly příběh. Na této sérii není jediná věc, která by mi vadila. Četl jsem zde recenze, ve kterých uživatelé dávali špatná hodnocení jenom proto, že se v seriálu objevili černoši. Jasně, do Anglie na přelomu 9 a 10 století to určitě nepatří, ale v dnešní době jsem si na to tak nějak už zvykl a kdo ne tak ať jde koukat na Ordinaci! Určitě kvůli takové prkotině odpad dávat nebudu! Nejde přece o dokument. Všechny epizody jsem si užil a hlavně ta poslední, ta byla nesmírně, úžasně, skvostně, parádně nepopsatelně skvělá! Destiny is all!!! 10/10 ()

Galerie (978)

Reklama

Reklama