Reklama

Reklama

Poslední království - Série 5

(série)
Drama / Historický / Akční
Velká Británie, 2022, 9 h 9 min (Minutáž: 53–57 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Dlouhá léta vládl v Anglii křehký mír, ale Uhtred cítí, že za rohem číhají velké nesnáze. A jeho předtucha se brzy vyplní. (Netflix)

Recenze (34)

Helo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Destiny is all!  Původně jsem chtěl dát odpad, protože je to strašně zpátečnickej seriál a v celých deseti dílech týhle série jsou jen 3 černoši, z toho 2 na straně záporáků a jeden tak napůl, přičemž na ostatní menšiny se nedostalo vůbec a já nechápu, jak si to Netflix v roce 2022 mohl vůbec dovolit! Jo a taky je tahle série strašně misogynní, protože tu ženská přizná, že je slabší než chlap! Styď se Netflixe! Jenomže Destiny is zkrátka all! ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

A je to. Neomarxistická inkluzní LGBT+DDPPP televize demagogicky i obsahově dokurvila po čtyřech parádních sezónách i jeden z nejlepších serošů posledních let a ostentativně si vytřela prdel skvostným dílem jednoho z nejlepších současných spisovatelů historických románů - Bernýho Dobrozrnáče. Ten, chudák, zjevně podepsal smlouvu v dobách, kdy byl svět ještě dvojpohlavní a kanály bolševicky nemanipulativní, aby v roce 2022 zjistil, že vlastně napsal utahanou multikulti hysterickou telenovelu o rakovině prsu s pateticky ukňouraným homokládem Uthredem Sanavauthredem, jehož se, zjevně marně, snažil knižně popisovat jako drsného, cynického Sanavabiče a mámtovpičistu. Také se v knihách vždy pedantsky pokoušel o co nejvěrnější vykreslování prokazatelných historických reálií a postav Anglie přelomu 9. a 10. století, mezi které zasadil svého fiktivního hrdinu, takže si myslím, že když teď uviděl afrosaskou šlechtu i ve Skotsku, mezi kterou naprosto přirozeně, a aniž by se kdokoliv zděsil stvůr pekelných, pobíhají negrokněží, nejprve praštil hlavou do zdi, pak hořce zaplakal nad svými rasistickými historickými předsudky, načež dozajista od srdce zajásal nad tou skvostnou inkluzí, aby ho kancelační kulturisté ještě nechali něco vydat a nedopadl jako Rohlíková se svou naprosto odpornou a společensky patologickou teorií, že co menstruuje, v žádném případě nemůže mít pestík, kloaku nebo dokonce čuráka! Svině jedna transkofobní. Tudíž tu máme další zrůdně podprahové překrucování za účelem výchovy nastupující sluníčkářské degenerace do nových demagogických světopořádků probuzeného stáda, a já se opravdu děsím, jak tu ti nevzdělaní, ignorantští a nevkusní pičusové pro formu nevidí obsah a opět si pochvalují, jak je manipulativní kokotporát účelově pase, přičemž plive na jejich kulturu i historii. ()

Reklama

radekgfx

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pátá, nejhorší série Posledního království a ultimátní voda na mlýn všem kritikům netflixovské seriálové výrobní linky. Ona většina epizod 5. řády totiž dává smysl opravdu jenom, pokud je má člověk puštěné jako kulisu někde v pozadí při krájení brambor a pozornost jim věnuje jenom, když se očividně zrovna něco děje. Seriál absolutně rezignoval na nějaké uvěřitelné dějové oblouky nebo nedej bože logické chování postav – zbyly pouze deus ex machina momenty a scénáristický alibismus. Otec Pyrlig cestuje s Bridou. Otec Pyrlig se od pocestného dozví nějaké pro děj seriálu stěžejní informace. Otec Pyrling nemá žádný důvod je Bridě nesdělit. Otec Pyrlig je ale Bridě nesdělí, jelikož scénář potřebuje, aby se Brida naštvala, že ji je otec Pyrlig nesdělil. A tak je to v této sérii se vším. Zbývá se jenom zabývat otázkou, zdali je to kvůli tvůrčí nemohoucnosti, nebo naopak vědomí tvůrců, že mediánový netflixovský divák tohle buď nedokáže rozlišit, nebo – v tom lepším případě – že u seriálu bude nejspíše stejně škrábat brambory, tak proč se snažit. ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„NÁSLEDUJTE MĚ A MÁTE SLOVO SASA I DÁNA…“   Není nic drsnějšího, než rodinný vztahy! Jako vždycky parádní vyprávění, takže nezbejvá než doufat, že někdo dostane odvahu zpracovat další Cornwellovy knihy   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sérii „Saské kroniky“, kterou v letech 2004 – 2020 napsal Bernard Cornwell, neznám. 2.) Chci se stát králem!  ///  Thx za titule „Eva Dostálová“.              PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Patos, úsměvy a duha zvítězily nad realitou, historií a kvalitním scénářem. Tenhle seriál, a nejen on ukazuje na rozdíly ve výrobě, tvorbě, castingu a snaze realisticky vyobrazit historii. V roce 2015 jsme tu měli ještě jakous takous svobodu v podávání reality, po roce 2020 je zjevně fuč, takže pojedeme v dezinformacích i v rámci naší vlastní historie. Jupí! Doufám, že se nedožiju dne, kdy se mě dítě a nebo vnouče zeptá, jestli náhodou nebyl Karel IV. černoch. Musím ale říci, že Netflux ty "fialový krávy" prodává v celku dobře. ()

Galerie (978)

Reklama

Reklama