Perfektna dvojka boli tito dvaja/Lasica so Satinskym/, bohuzial uz zije iba Lasica. Uznavam, ze Srdecne pozdravy ze zemekoule nemaju na zvysnu Lipskeho tvorbu /Zabil Jsem Einsteina, Jachyme, Marecku..../ ale ako oddychovka je to vyborny film, ktory mozem len odporucit. ´Film ma genialne hlasky - bude to cesky : "Pracovni den Lidi zacina radou typizovanych ukonu. Po vykonani predepsaneho poctu dopredu naucenych ukonu spechaji lide do prace. Praca je na planete Zem smyslem lidskeho zivota". Podla mna povinnost pre kazdeho, kto sa povazuje za znalca ceskoslovenskej kinemtagorafie. 89 %(27.1.2013)

'Prosím vás, neměl byste pro nás nějakou zkurvenou práci?' Brát to pouze jako komedii je chyba, i když se několikrát skutečně zasmějete. Ekologický podtext je tu zřetelný, ale co mi nejvíc utkvělo v paměti, byla "komercionalizace" přírody ("Jsem křišťálová studánka... Napijte se prosím!) a myslím, že by se tam dalo najít pár "špeků" navrch, které kupodivu utekly cenzúře.(5.2.2004)

• anura

Tento film řadím mezi nejméně povedené komedie Oldřicha Lipského. Tedy kromě Jiránkových animovaných pasáží, které jsou nosnou složkou filmu a převažují nad hranými. Tragikomická kritika lidské civilizace je však pro každou Jiránkovu animaci typická. Tomuto filmu chybí výtvarná kvalita zobrazeného prostředí a nadsázka v příběhu, prvky, s kterými Lipský vynikal ve filmech převážně ze 70. let. Přes mimozemské téma, které si režisér zvolil, se jedná pouze o konverzační záležitost s groteskními prvky, čili honička a předvídatelné nehody. Dvě hvězdičky přikládám k filmu pro herecké obsazení, respektive pro záznam komediálních schopností Lasici a Satinského a pro Cimrmanovské figurky. Toť vše.(24.10.2008)

• Biopler

Absolútne nevtipná komédia s čudným námetom. Taktiež s čudnými postavami, na čele so známou slovenskou dvojkou. Menzla ako herca vôbec nemusím. On je herecký mäkkýš. Len sa mi potvrdil môj názor vychádzajúci z výkonu vo filme Upír z Feratu. V pamäti zostane len najznámejšia hláška: "Jsem křišťálová studánka. Napijte se prosím."(12.2.2017)

Mimozemská civilizace nebyla nikdy tak prudce inteligentní a inteligentně vtipná. Takový styl humoru, s provokativním proti režimním nádechem v pozadí a sociální kritikou v popředí, si v minulosti mohli dovolit jen ostřílení bardi (československého) humoru, a to proslulá dvojice, Lasica/Satinský, opravdu byli. Ne náhodou si je do svého filmu vybral vynikající režisér Oldřich Lipský a podle svého vlastního scénáře jim svěřil "zodpovědné" úlohy mimozemských návštěvníků žasnoucích z nových poznatků o naší planetě. Jenže toho poznávání bylo v některých fázích až moc, aniž by se děj nějak výrazně hnul z místa. Jiří Menzel v roli fundovaného doktora tak nějak vyplnil to okolní dějové vzduchoprázdno, dvojice chytrých humoristů se postarala o pěknou porci hlášek k zasmání i zamyšlení, ale film jako takový nedospěl k tomu rozpětí, v němž filmová řeč bude mít navrch. To je jeden z mála filmů, ve kterém Lipský používá o něco více situačních gagů, než je u něj zvykem a jednoznačně to má navrch coby vyzrálá "two-men show", než jako plnohodnotná filmová komedie. O přidání kreslených pasáží Vladimíra Jiránka lze spekulovat, zda splnily svoji funkčnost anebo by se to bez nich obešlo. Mně nepřišly nijak vtipné. Bez Lasici a Satinského by se tenhle film rozhodně neobešel a nedovedu si v jejich rolích představit nikoho jiného. Jejich zastínění všeho okolního, bylo vlastně jen ku prospěchu věci, protože legendární režisér tentokrát svoje dílo nepovýšil na mimořádně zdařilé, a chtěl v něm obsáhnout víc, než bylo nezbytně nutné. Výsledek pak pozemštany neoslní. Kvalitní a originální humor proslavené dvojice však na planetě Zemi zůstal. Mé hodnocení: 60%(24.12.2013)

• - Ve filmové anketě "Jak by Jste reagovaly na návštěvu mimozemských civilizací" by "klidně, jakou na každou jinou návštěvu" reagoval sám spoluautor scénáře Vladimír Jiránek. (Ganglion)

• - Dr. Jánský (Jiří Menzel) si na procházce pohvizduje píseň „Krásný hled je na ten Boží svět“. Stejnou píseň si pak o několik měsíců později pohvizdovala pod režijním vedením Jiřího Menzela ve filmu Slavnosti sněženek (1983) také postava Jaromíra Hanzlíka. (Haniczka)

• - Režisér Oldřich Lipský musel dlho bojovať o obsadenie hlavných úloh hercami Milanom Lasicom (A) a Júliusom Satinským (B) nakoľko známa komická dvojica mala zákaz natáčania a aj po natočení filmu zákaz pokračoval. (Raccoon.city)