V hodnocení filmů jsem došel k číslu 1978. Proč je toto číslo důležité bude drobné tajemství. Byl jsem zvědavý na jaký film toto číslo vyjde. A vyšla náhoda a symbolika, protože v několika zaběrech se objevuje panelový dům, ve kterém jsem prožil část dětství. Navíc ukazuje jak zdejší sidliště vypadalo, i když někdy zkresleně, tak velká skládka tu nikdy nebyla i když ten kopec co hrál skládku vznikl navážkou ze základů panelových domů. A proč 5 hvězd protože Lasica a Satinský jsou výborná komedialní dvojce jako Laurel a Hardy, Voskovec a Werich, Pegg a Frost atd. Navíc ta lokalní nostalgie.(30.9.2011)

• CANNIBAL

Komedie o přistání dvou přitroublých ufounů v plechovém kontejnéru (na místo talíře), na Zemi v podání Lasici a Satínského. V parodickém duchu a se skrytou utopickou propagandou, budování komunismu. Jak výstavba panelákových městských králíkáren je prý naprosto dokonalá. Jednu hvězdičku dávám jen za pěknou scénu s Luďkem Sobotou.(20.3.2012)

Za Doktorem Jánským přijede nečekaná návštěva. Kdo by také čekal za dveřmi dva mile se tvářící mimozemšťany s hromadou dotazníků v aktovce. Tato dvě individua zděšeně poznávají pozemský život a na svou rodnou planetu posílají agentem Jiránkem šifrované animované zprávy. Podaří se jim dokonce využít mezery na trhu práce a získat zatracenou zkurvenou práci. Při ní zjišťují, že lopata ani krumpáč nemají spouštěcí tlačítko, nejsou ani řízeny centrálně, nýbrž fungují na manuální pohon. Socialistickou prací nadšení mimozemšťané během chvíle vykopou jámu o rozměrech Panamského průplavu, ale přesto život na zemi a zejména rozmnožovací akt je pro ně stále nepochopitelný.(16.6.2009)

Češi. V co by se asi mělo proměnit UFO nad Českým nebem? V sud piva nebo popelnici. CITÁT - Kam nás to poslali?......... Klasická česká sci-fi s povedeným hereckým obsazením, psycho hudbou a celkem slušnými triky. Ale nemá to ten správný náboj jako běžné komedie té doby. CITÁT - Jste naprosto průměrný bezvýznamný člověk. Blahopřeji!!.......... Prostě průměr.(24.4.2014)

Nechápu, že tento film komouši nechali natočit. Já jsem tam našel né výsměch celé civilizaci, ale výsměch komunistické verbeši a jejímu režimu. Hláška z filmu OT: Jak byste se zachoval při návštěvě mimozemské civilizace? - ODP: Já se o politiku nezajímám, do práce chodím, okna zdobím, já chci mít klid. mluví za vše. Film jako takový bych hodnotil za 2 *, ale právě za toto "poselství mezi snímky" dávám 3*.(22.11.2008)

• - Ve filmu se na pár vteřin mihne herec Zdeněk Svěrák, který se ptá, kde by v budově našel doktora Cimrmana. Cimrman je fiktivní postava, kterou sám vytvořil s Ladislavem Smoljakem.  (Willy Kufalt)

• - Ve filmové anketě "Jak by Jste reagovaly na návštěvu mimozemských civilizací" by "klidně, jakou na každou jinou návštěvu" reagoval sám spoluautor scénáře Vladimír Jiránek. (Ganglion)

• - Keď Milan Lasica (A) dostal od režiséra Oldřicha Lipskeho telegram či si nechce zahrať vo filme mimozemšťana, ten odpovedal: "áno, lebo si tak už dlho pripadám". (Raccoon.city)