Zo začiatku originálne, typický L+S humor prenesený z divadla do filmu. Kopa absurdných situácií, zabáva pre všetky vekové kategórie, pobavili sme sa hlavne na automatoch vydávajúcich všetko možné. S prechodom filmu na vážnu tému sa to pokazilo a pri najvyššej forme inteligencie, teda vedeckom sympóziu, už nebolo čo pozerať.(27.4.2013)

• Jaromír

Komedie to není, co to tedy je? Varování o tom, kam lidstvo směřuje šlo natočit určitě jinak a srandovněji. I když věřím, že za komunismu (kdy šlo jít i za pouhý náznak do kriminálu) muselo jít o odvážný kousek. Křišťálová studánka byla ale perfektní :), to je pravda :) Za studánku, scénu v samoobsluze a celkové poselství dávám dva body. Jako celek, se mi ale film nelíbil.(22.7.2008)

99% slovenských komiků si představuje humor tak, že postavě je třeba v první řadě odoperovat mozek, následně ji vybavit libovolnou vadou řeči a orazítkovat "Maďar" nebo "Záhorák". Nezbytnými rekvizitami jsou valaška, láhev borovičky a jadrná mluva. Takový humor to nemá snadné, jako nic, co se snaží prodrat k divákovu srdci hýžděmi. Pánové Lasica a Satinský byli z jiného těsta. I oni ze sebe programově dělali pitomce, ale pitomce vybavené určitým vzděláním. Byli rozkošně vtipní tím, jak si každou systémem vštípenou informaci nebo znalost vyložili zcela po svém. Takže nápad, aby právě oni hráli naivní UFOny, chodili a glosovali rutinované lidské úkony, byl ohromný. Neumím si představit lepší protagonisty. Jiná věc ale je, že Srdečný pozdrav ze zeměkoule je zbytečně překombinovaný. Chvílemi připomíná jevištní dialogy L+S, často je jiránkovskou lamentací nad stavem světa, na jednom místě se dokonce improvizuje (L+S se ptají lidí z ulice, jak by reagovali na návštěvu mimozemských civilizací), v poslední třetině je to divoká crazy... No, Oldřich Lipský natočil i vyrovnanější filmy, ale ani na tento by se nemuselo zapomenout. 60%(12.1.2007)

V hodnocení filmů jsem došel k číslu 1978. Proč je toto číslo důležité bude drobné tajemství. Byl jsem zvědavý na jaký film toto číslo vyjde. A vyšla náhoda a symbolika, protože v několika zaběrech se objevuje panelový dům, ve kterém jsem prožil část dětství. Navíc ukazuje jak zdejší sidliště vypadalo, i když někdy zkresleně, tak velká skládka tu nikdy nebyla i když ten kopec co hrál skládku vznikl navážkou ze základů panelových domů. A proč 5 hvězd protože Lasica a Satinský jsou výborná komedialní dvojce jako Laurel a Hardy, Voskovec a Werich, Pegg a Frost atd. Navíc ta lokalní nostalgie.(30.9.2011)

'Prosím vás, neměl byste pro nás nějakou zkurvenou práci?' Brát to pouze jako komedii je chyba, i když se několikrát skutečně zasmějete. Ekologický podtext je tu zřetelný, ale co mi nejvíc utkvělo v paměti, byla "komercionalizace" přírody ("Jsem křišťálová studánka... Napijte se prosím!) a myslím, že by se tam dalo najít pár "špeků" navrch, které kupodivu utekly cenzúře.(5.2.2004)

• - Filmom sa inšpirovala Česká pojišťovna a natočila v podobnom žánri reklamný spot, v ktorom účinkovali aj predstavitelia hlavných rolí Milan Lasica (A) a Július Satinský (B). (Raccoon.city)

• - Natáčelo se na pražském sídlišti Jižní město v oblasti mezi Milíčovským vrchem, Milíčovským lesem, stanicemi metra Háje, dříve Kosmonautů, a Opatov, tehdy Družby. (Ampi)

• - Režisér Oldřich Lipský si pôvodnú podobu scenára presadiť nedokázal. Dramaturgovia na Barrandove mu ju tak zoškrtali, že z neho zostalo len akési leporelo anekdôt. (Raccoon.city)