Film nabízí spoustu humorných situací. Konfrontace mimozemšťanů s lidmy, kteří musí být asi hodně technicky vyspělí a chytří, když se k nám na planetu dokázali dopravit, zároveň ale nechápou skoro nic. Hezky a mile pospané jak tu vlastně žijeme. Pokud návštěva z jiné planety vypadá jako dvojice Satinský-Lasica, tak to jsem uplně v klidu. "Zatraceně zkurvená práce".(4.6.2012)

Kúzelná sci-fi komédia, ktorá nás pranieruje aj dnes, takmer po tridsiatich rokoch od vzniku filmu (komentár pridaný v júli 2011). Ak budeme pokračovať takto ďalej a zo Zeme spravíme jedno veľké smetisko (ktorým už de facto je), tak potom nám už naozaj zostanú len oči pre plač a možno jedna krištáľová studnička. A možno nás naozaj navštívi podivná dvojica odniekiaľ zo zapadnutého kúta vesmíru a budeme pre nich študijný materiál na výstrahu.(5.6.2011)

Ať si říká kdo chce co chce, tento film patří ke klenotům české/československé kinematografie. Dvojice pánů Lasica a Satinský alias obludy v komedii provázané "Máme na vás jednu otázku,...", "Jsem křišťálová studánka,...", "Na Zemi žijí lidé...", "Neměl byste pro nás nějakou zasranou zkurvenou práci?" a dalšími humornými scénkami pod taktovkou pana Lipského. A jak napsal Iggy, pozornější si zde všimnou třešničky pro obdivovatele Járy Cimrmana.(18.12.2007)

Za Doktorem Jánským přijede nečekaná návštěva. Kdo by také čekal za dveřmi dva mile se tvářící mimozemšťany s hromadou dotazníků v aktovce. Tato dvě individua zděšeně poznávají pozemský život a na svou rodnou planetu posílají agentem Jiránkem šifrované animované zprávy. Podaří se jim dokonce využít mezery na trhu práce a získat zatracenou zkurvenou práci. Při ní zjišťují, že lopata ani krumpáč nemají spouštěcí tlačítko, nejsou ani řízeny centrálně, nýbrž fungují na manuální pohon. Socialistickou prací nadšení mimozemšťané během chvíle vykopou jámu o rozměrech Panamského průplavu, ale přesto život na zemi a zejména rozmnožovací akt je pro ně stále nepochopitelný.(16.6.2009)

„Zprávy z planety Země: Planetu ve skutečnosti ovládá tvor, který se pohybuje na čtyřech kolech. Nazývá se automobil. Je nejpočetnějším tvorem na planetě. Automobil je hlučný, pohodlný a vydává intenzivní zápach. Lidé přesto žijí s tímto tvorem v dokonalé symbióze – odstraňují mu z cesty různé překážky ( jako například stromy ) a budují pro něj stavby nazvané dálnice“ Tak to je pecka - nejenže se jedná o nadčasový snímek s ekologickým podtextem, ale navíc, když jsem viděla zakázaný francouzský film Nádherná zelená, tak jsem měla dojem, že tady někdo udělal celkem slušnou kopii.(24.8.2014)