Geniální tandem slovenských komiků Lasici a Satinského, tomuto filmu dodává neskutečné kouzlo. Oba pánové mě neskutečně baví a v kombinaci s Jiřím Menzelem, který mi čím dál víc připadá jako takový český Woody Allen, je to prostě báječná podívaná. Ačkoli při filmu netrpím bolestmi břicha od samého smích, neboť je to spíš úsměvný film, jsou zde velice rozkošné nápady, například s automaty na jídlo, moderním lesem a pod. Dále velice oceňuji, sice kraťoučkou, ale velice neočekávanou a vtipnou vsuvku, kdy se odněkud zjeví Zdeněk Svěrák a hledá Járu Cimrmana. Prostě příjemná komedie, na kterou se ráda znovu podívám.(29.1.2014)

Velice poutavý a originální film. Zajímavé zhodnocení zeměkoule lidmi, kteří nejsou odsud. Na konci se mi líbilo shrnutí , kdy se těší domů a musí zde na planetě zůstat, protože se řítíme do záhuby. Na tento film jsem se díval, když mi bylo deset let a velmi mě zaujal. Pamatuji si, jak dva mimozemšťany dvě holky z uklízecí služby zatáhli do křoví, kde je znásilnili a pak rychle odjeli. Nezapomenutelné. Pan Satinský a Lasica předvedli něco, co zde ještě nebylo.(14.7.2008)

Dvojice mimozemšťanů navštíví Zemi, bez ptaní se ubytuje se u „naprosto průměrného, bezvýznamného člověka“ a domů posílá zprávy, v kterých prostě jen popisuje, co vidí. Takže vlastně seznam, jak je lidstvo padlý na hlavu. Z dnešního pohledu nijak extra objevné, ale rok 1982?! Už tenkrát si někdo všiml, jak hloupě se chováme, a my v tom pořád ještě pokračujem? Připomnělo mi to Thoreaua, kterej už před 160 lety psal o divným chování týhle civilizace – a ona v tom pokračuje dodnes, a ještě důkladnějc. ***-****(15.6.2012)

Na smetisku pristane mimozemská loď maskovaná za smetný kontajner a z neho vylezú dve rozkošne debilné kreatúry v oblekoch aby tu skúmali pozemský život. Návštevníci z kozmu spôsobujú chaos všade kam vkročia, chlastajú saponát a keď dostanú pracovný záchvat tak vykopú kanál, ale ukazuje sa že ľudia na zemi sú v skutočnosti omnoho väčší exoti ako párik naivných ufónov ktorí skúmajú či je čakan ovládaný na diaľku z centrály. Pretechnizovaný les s vypchatou kukajúcou veveričkou a medveďmi vo fronte na jedlo, alebo vedátorský pomätenci na medzinárodnom sympóziu o vesmíre jasne dokazujú že kto je skutočný mimoň. Alebo tá scéna keď santusák hodí do automatu gombíka a vyjde odtiaľ fľaša rumu priviazaná na reťazi, he-he. Lasica a Satinský sú v najlepšej forme a trieskajú úžasné sprostosti na čele so "zatracenou skurvenou robotou". Nádherná debilina, vždy som to žral.(5.6.2013)

I z dnešního pohledu dokonalá satira tehdejšího způsobu života, z něhož jsme si do současnosti přenesli snad jen to nejhorší. Plné vtipných a tragikomických, někdy spíše tragických postřehů o naší slavné civilizaci, a plné dokonalých hlášek (Jen nudle ne, Ukradli mi auto, Vesmír je zakřiven takto, My tady normálně zahýbáme, Jsem křišťálová studánka, napij se ze mne, Nemáte sirky, pane doktore?, Sedm miliard v prdeli...). Režisér Oldřich Lipský prostě uměl, dokázal těm filmům dát určitou nadsazenou atmosféru a udržel je koncepčně od začátku do konce. Například u jeho posledního filmu, který nedokončil, je velmi zřetelně poznat ta tlustá čára, kde Lipský skončil, a kde Podskalský nedokázal úspěšně navázat. Plus zde nesmíme zapomenout na dokonalé dokumentující Jiránkovy animace.(7.12.2014)