Podle mě černý kůň české komedie. Vynikající dvojice Satinský - Lasica, ale i například Luděk Sobota ve svém posledním dobrém filmu dělají z filmu kvalitní zábavu. Ovšem ne tak kvalitní, aby tomu tak bylo po celou téměř stovku minut, poslední circa čtvrthodince docházel značně dech. I přesto jsem se bavil královsky, hlavně při prvním poznávání, během návštěvy samoobluhy, průzkumu veřejného mínění, ukradení auta, jeho následné nalezení atd. O nálepku "skvělé" si též řeklo hodně hlášek. Jednu z nich jsem zařadil na konec příspěvku. A nelze též nezmínit zajímavé poselství filmu. Nakonec dávám pět hvězd, není to sice tak skvělé, jako třeba Jáchym, Mareček atd., ale na 67 procent a modré označení to také není. "Maminko, maminečko, nudle ne, jenom nudle ne." Kdo viděl, pochopí.(3.12.2008)

Úsmevná sci-fi komédia s krásnym ústredným motívom, zopár vskutku podarenými a originálnymi nápadmi a vynikajúcou dvojicou Lasica+Satinský - táto dvojka proste nedokáže sklamať (páčili sa mi okrem iného aj tie jemné náznaky satiry, ako napríklad na "pokrokovú" architektúru týchto ľudí, vďaka ktorej všetky obydlia vyzerajú na vlas rovnako.. to som sa vážne schuti zasmial:-)), ozajstní majstri situačného humoru! Avšak do vôd (lepšieho) priemeru to podľa mňa "zhadzuje" akási dejová nevyrovnanosť, ktorú ostatne vo svojom komentári vcelku pekne vystihol Oskar. Kresby, ktoré film dopĺňali, boli síce spočiatku roztomilé, no priznám sa, ku koncu ma už tak trošku aj otravovali. To je však oproti tej spomínanej nevyrovnanosti iba taká malá "prkotina", ktorú pri hodnotení vôbec nemá zmysel brať do úvahy a ani som nebral. A hoci som zvažoval aj vyššie hodnotenie, nakoniec predsalen nie, možno nabudúce. A verím tomu, že nejaké nabudúce ešte určite bude, pretože film je to naozaj príjemný. 3/5(26.10.2014)

• Jaromír

Komedie to není, co to tedy je? Varování o tom, kam lidstvo směřuje šlo natočit určitě jinak a srandovněji. I když věřím, že za komunismu (kdy šlo jít i za pouhý náznak do kriminálu) muselo jít o odvážný kousek. Křišťálová studánka byla ale perfektní :), to je pravda :) Za studánku, scénu v samoobsluze a celkové poselství dávám dva body. Jako celek, se mi ale film nelíbil.(22.7.2008)

Nechápu, proč některým tento film nesedl. Myslím, že hodnotili jen tak po paměti a ne po opětovném podívání po letech. Já si taky nejdřív říkal, že to zase taková bomba nebyla, ale pouze než jsem díky "novinové edici" film opět shlédnul. A říkám, že to je rovnocený kus dalším, starším, povedeným českým komediím. Jasná "pětka". Tedy hvězd, když je to Sci-Fi.(12.8.2008)

Jiránkovy kreslené postavičky propojené s hraným filmem v parádní komedii. Pranýřuje nešvary tehdejší doby, ale zároveň je i docela nadčasová. Pohled na lidskou civilizaci očima návštěvníků z vesmíru je dobrý námět. Zvlášť když mimozešťané jsou duo Lasica Satinský. Ti jsou ve svých rolích zcela suverénní. Vynikající. 90%(17.12.2015)