Lidé zde chodí pozpátku, koně skáčou přes překážky pozpátku, smrt se stává zrozením a naopak, při jídle vycházejí potraviny lidem z úst na talíř… Jen tak se může stát, že po dopadu se ostří gilotiny zvedne, odsouzencova hlava opět sedí na krku a odsouzenec – řezník Bedřich Frydrych obživne, neboli podle jeho vlastního komentáře „se za poněkud zvláštních okolností narodí“. Pozoruhodná na Happy endu ovšem zůstává hlavně základní myšlenka pracující s tím, že zpětným chodem se divák dopracuje ke zcela protikladnému vnímání původního významu: rozřezávaná manželka je „složena“, smrt se jeví jako zrození, pohřeb tchána jako „doručení“ v rakvi… Především se však tragický – a banální – příběh podváděného manžela-vraha mění v nevšední komedii s dobrým koncem. (KVIFF.TV)

franya69

Brilantně provedený a zajímavý nápad, nikoli však pro mně. Ani skvostné obsazení a tehdejší krása paní Obermaierové mě prostě k tomu aby mě to bavilo nepřesvědčily. Párkrát jsem se pousmál, ale k salvám smíchu jsem měl na míle daleko, prostě mi podobné projekty nesedí a tři hvězdy jsem dal spíš z úcty, jinak by to u mě bylo tak necelé dvě a půl, bohužel. ()

Miki68

Oldřich Lipský - nejnápaditější režisér českého filmu, plejáda skvěle hrajících hvězd od Menšíka po Záhorského, originální scénáristický nápad, suchý, téměř anglický humor- zcela neprávem zapomenutý film, který by se měl povinně promítat na filmových školách. ()

radek512

Pro mě donedávna neznámý film, který si získal mé srdce. V české kinematografii naprosto originální kousek za který se nemusíme stydět. Jedná se o jeden ze zapomenutých skvostů českého filmu. ()

cogi

Tak tohle mi vyrazilo dech, .. vůbec jsem netušila, že něco takové kdysi vzniklo v české kinematografii ...opravdu doporučuji .. například ... dojde domů, kde zabil ženu (manželka je po částech v kufru), všude nepořádek ze zabíjení a Menšík (hlavní protagonista) prohlásí :"Uklízet do nebudu, na co mám ženu" a začne ji skládát po částech a manželka ožije :-D .. a podobných scén je film plný ()

JimiH

Geniální experiment, za kterým stojí dvojka pánů s velkou fantazií. Škoda, že v záplavě jiných šedesátkových filmů se na něj zapomíná, přitom svou vtipností a vynalézavostí zastiňuje většinu jiných, daleko známějších komedií. ()

mi-ib

"Běda, ona měla život jako kočka. Byla by snad strávila i žací stroj." Určitě jeden z nejoriginálnějších českých filmů, který jsem měl možnost vidět. Takové Memento počesku. Kdo tohle vymyslel, to musel být genius. Navíc se zde snoubí originálnost s vtipností. ()

Iriquindae

Wau, po dlouhé době opět český film, na který dlouho nezapomenu. Velmi originální způsob vyprávění, kam se hrabe nějaké Nolenovo Memento. Bez komentáře, který celý děj provází a úplně ho přetváří, si film ani neumím představit. Prostě skvělá záležitost dovedená k dokonalosti. ()

Biopler

Príbeh je obyčajný a aj nezaujímavý a preto ho mohol oživiť len experiment rozprávania príbehu odzadu. Vtip je navodený ozaj len vďaka spiatočným odpovediam a otázkam. Ináč sóda. ()

Kubeska

Nevím proč, ale strašně mi to připomínalo atmosféru jiného českého filmu - Případ pro začínajícího kata. Ve filmu je spoustu promyšlených nápadů, které tvoří až groteskně morbidní celek. Pan Menšík byl herecký národní poklad a Oldřich Lipský mistr komedie. ()

GlamourCat

Zde není co vytknout. Nic se neděje jen tak. Všechno je v detailech dokonalé. O určitém "poselství" (dá-li se to tak říct) skrytým za celým tím experimentem ani nemluvím! Skvělé. ()

horovska

Hezky vymyšlená hříčka, ale slušela by jí nepoměrně kratší stopáž. Po silném začátku už se poněkud vaří z vody a docela jsem se nudila. Myslím ale, že to je především film, který by měl člověk sledovat v kině či v partě, ne sám. ()

Stíba

Geniální záležitost, která srší vtipem a originalitou. Tolik skvělých pasáží na sedmdesáti minutách, úžasně komické záběry i otočené konverzace... zlatá šedesátá nebyla jen o skvlěých dramatech a Happy end je toho zářným příkladem. ()

Mara97

Ještě mnohem lepší než Nolanovo Memento! Skvělá myšlenka, geniální repliky, že to dává smysl i právě pozpátku, humor je skvělý. Asi ještě nějakou půlhodinu po skončení "začátku" filmu jsem měl problém pobrat normální chronologické příběhy, protože jsem nejdříve čekal důsledek, až poté příčinu - což ukazuje, že si lze v narativních příbězích zvyknout opravdu na vše. Zapomenutý a poměrně neznámý film, přitom to je naprostý klenot československé filmografie. ()

elessar04

Nikdy jsem neviděl film, který vypráví dva naprosto rozdílné příběhy navzájem. Figury do sebe zapadaly i pozpátku, což bylo neskutečně vtipné. Úžasný příběh, skvělé efekty a střih. Možná jeden z nejoriginálnějších filmů, co byl kdy natočen. Škoda, že spousta lidí o tomto filmu nikdy neslyšela. ()

GIK odpad!

Ještě, že to má jen 72 minut. Jen díky tomu jsem to dokoukal. Vyndávání jídla z úst. To je laskominka. Vypadá to jak zvracení. Musel jsem se dívat jinam. Mluvení, chození, pouštění nahrávek pozpátku. Natočeno podle Law of Reversal známého satanisty Alaistera Crowleyho. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám