Podfukářky

• USA The Hustle (více)

Svět je plný bohatých, zkažených a sebejistých mužů A přesně takové milují hrdinky komedie Podfukářky. Okouzlující Angličance Josephine (Anne Hathaway) a trošku neohrabané Američance Penny (Rebel Wilson) totiž nejde o lásku, ale jen a jen o peníze... hodně peněz. Tyto dvě podvodnice jsou jasným důkazem, že ženské pokolení nelze podceňovat v žádném povolání. Dokonalá profesionálka se po náhodném setkání ve vlaku podujme zasvětit nadšenou amatérku do tajů svádění a okrádání mužů. S vypětím všech sil a po sérii neuvěřitelných zážitků se Josephine podaří z Penny vykřesat kolegyni na úrovni, sice trošku nekonvenční, ale zato s obrovským potenciálem. A najednou se ze žákyně stává vážná konkurentka. Která z nich bude nakonec úspěšnější? (Forum Film CZ)

JerryPilsen

No mělo to na víc.Ale nakonec to přece jenom ušlo. Žádná nuda a semtam fórek. Ta tlusťoška mi je ale krajně nesympatická. ()

RedRose991

Dalo sa zasmiať, myšlienka dobrá, ale bolo to príliš nasilu, chvíľami niektoré veci veľmi prehnané, dej jemne dopletený... Škoda, malo to väčší potenciál. ()

LenaSovi

Na pohodičku :) Dobré herecké obsazení a příjemně koukatelný. Mně se teda do vkusu trefila :) mám ráda tyhle americký srandy :) ()

McGuffin

Podfukářky, The Hustle je dvojice pěkně vykutálených dam, míní Stanley Shapiro, Paul Henning, Dale Launer a Jac Schaeffer ve scénáři k tomuto filmu o podvodech jako obživě. Ať už před diváky a hrdinky postaví jakýkoliv úkol, je to podvod. Objeví se chlap, je to podvod, objeví se žena, je to podvod, a objeví-li se policie, je to rozhodně podvod. Klobouk dolů, říkám a snažím se co můžu, abyste si nemysleli, že je to podvod. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

Lockeroom

Solidní oddechová komedie, která mě pobavila a ničím neurazila. Je plusem, že nijak nemoralizuje, pointa s falešným "Zuckerbergem" je originální a vtipná. Rebel Wilson sice hraje ve všech filmech tu stejnou postavu, její humor je občas lacinější a hrubozrnější, nadaná komička to ovšem je. Anne Hathaway nejde nikdy pod čáru, za mě dobrý film. :) ()

KiSsNeO

"No ta tlustoprdka mě srala".  Napsal Enšpígl a to mě tak pobavilo tak, že jsem si musel film pustit :D Příjemná komedie. Bavilo mě to :) 4/5 ()

ricardo2803

Poměrně nudná, nezáživná a nenápaditá komedie s očekávaným závěrem. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byly úvodní retro titulky. ()

Jirkacek

Americká komedie Podfukářky z roku 2019 mne zaujala už svým názvem, neboť filmy s názvem Podfukáři se mi líbily hodně a tak jsem se rozhodl, že se na tu ženskou verzi podívám co nejdříve. Když se objevila v nabídce společnosti NETFLIX, bylo takřka rozhodnuto, nicméně nakonec jsme se na ni podívali na běžném televizním vysílání. Vše začalo scénkou s Penny Rust (Rebel Wilson), podvodnicí silnější postavy, která v jakémsi baru tahala z jednoho muže peníze, s nímž se předtím seznámila na internetu. Když ji začala pronásledovat policie, stihla ještě utéci, ale pochopila, že se musí z USA přesunout do Evropy, kde ji ještě nikdo neznal. Poté jsme se seznámili s Josephine Chesterfield (Anne Hathaway), taktéž podvodnicí, jenže ta okrádala nejbohatší muže světa a disponovala tak značným majetkem. Idolem obou žen byla legendární neznámá podvodnice Medúza. Obě podfukářky se poprvé setkaly na Francouzské riviéře a bohatá podvodnice nechtěla riskovat s žádnou konkurencí, takže nechala Josephine Penny zatknout, načež Josephine zaplatila kauci a doporučila Penny, aby opustila zemi. Penny zjistila, že byla podvedena, ale Josephine poprosila, aby ji naučila svým způsobům. Josephine a Penny provedli komplikovaný podvod proti mnoha bohatým mužům zvaný Pán prstenů, krádež zásnubních prstenů. Plán fungoval, ale Josephine odmítla Penny zaplatit a tak se obě holky vsadili o 500 000 dolarů, přičemž vítězka měla okrást muže dříve než ta druhá. Jako svou oběť využili miliardáře Thomase Westerburga (Alex Sharp), tvůrce aplikace. Penny zpočátku získala převahu tím, že předstírala, že je slepá, což Thomase zaujalo, protože jeho babička byla také slepá. V tu chvíli mne film začal bavit, zatímco dosud bych jej viděl tak na dvě hvězdičky. Ale vraťme se k ději. Josephine se začala vydávat za prominentního očního lékaře, aby Penny „léčila“ neortodoxními metodami a zároveň se dostala do blízkosti Thomase. Penny využila sympatií získaných od několika žen v klubu k přepadení Josephine v koupelně, zatímco ona trávila čas o samotě s Thomasem, ale zjistila, že Thomas není miliardář a že místo toho chtěl použít své poslední peníze na její léčbu. Penny chtěla s hrou skončit, ale Josephine místo toho změnila sázku na krádež Thomasových peněz za krádež jeho citů a tak se záhy objevila v Thomasově hotelovém pokoji a pokoušela se ho svést. Penny byla zatím uvězněna v luxusním domě Josephine a teprve ráno se dostala do hotelu, kde zjistila, že Josephine ještě neopustila jeho pokoj, takže si myslela, že ti dva spolu měli sex. Druhý den ráno se Thomas Penny přiznal, že jí zaplatil péči o oči, ale ihned že musí opustit Francii. Penny mu vrátila 500 000 dolarů a on odletěl v letadle. V té chvíli se přiblížil konec filmu, který měl přinést jedno velké překvapení a docela milé rozuzlení. Jak jsem už psal, první třetina mne bavila jen trochu, připadalo mi to všechno takové ukecané a málo nápadité, místy až trapné. Teprve slepota mi otevřela oči a já viděl konečně vtipnou a více akční komedii, která mne dokázala rozesmát. Nicméně na ty mužské kouzelnické Podfukáře neměla tato podvodnická ženská alternativa ani náhodou. Byl jsem tak trochu zklamán, ale jen tak napůl, protože se na tuto americkou komedii přece jen dalo dívat. Suma sumárum, komedie Podfukářky ode mne získala tři vyfouknuté hvězdy ***. () (méně) (více)

Korpy22

Znáte ten pocit, když si chcete večer pustit jen tak něco u čeho nemusíte přemýšlet a nic nečekáte a najednou na vás čeká velmi mile překvapení. Rebel Wilson prostě zazářila. A já se upřímně smál. Komedie o dvou ženách, které díky tomu že šovinistické a ješitného chlapy nenapadne že by je nějaká žena mohla přechytračit. Můžeme tedy tak sledovat spoustu vtipných scén kdy si Rebel Wilson jde za tím chce. Až se mě někdo zeptá co si pustit za komedii, tak to rozhodně bych doporučil tohle. ()

Fakof

Podfukárky som videl už niekoľkokrát a nikdy sa neviem prestať smiať. Anne Hathaway a Rebel Wilson hrajú v celom filme doslova samých seba, vďaka čomu je celá komédia veľmi odľahčená a človek si vie pri nej dobre oddýchnuť. Primitívny humor, ktorý sa tu objavuje ako čítam v recenziách, tak ako vieme primitívnemu humoru primitívny človek nepochopí. Podfukárky mi pripomínajú svojou praštenosťou sériu filmov Scary Movie, no po toľkých rokoch sa mi ich humor dosť okukal a nepríde mi byt už tak zábavný, uvidíme ako to bude o desať rokov s týmto filmom. ()

peproch

Jen se musíte chtít bavit, smát, čekat na další gag, někdy jsou výstavby komediálních sekvencí dlouhé a komplikované na to, jak film je slaboučký. Pro jen jsem usínala? ()