Podfukářky

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2019, 94 min

• marhoul

Slabé je to i na letní lehkou komedii. Přičemž Anne a Rebel vůbec nebyly špatné. Však když je blbý scénář, tak je po filmu. Člověk se pousmál tak dvakrát, víceméně vtipu, který si tam někde sám našel (a určitě to nebylo během ultrastupidní akce Pán prstenů, kde si to režisér zřejmě maloval), prostředí bylo nádherné, Anne to také seklo, přestože je vychrtlá jako Audrey Hepburn, ale celkově to za vstupenku do kina nestálo.(22.6.2019)

Nevěřila bych tomu, protože podle traileru to vypadalo jako hrozná hloupost, ale když jsem na to z nudy šla do kina, odcházela jsem nadšená. Anne Hathaway je moje oblíbenkyně, ale Rebel Wilson i její styl humoru mi nesedí... o to víc jsem proto byla překvapená, jak moc ji to v tomhle filmu spolu ladí a jak vtipné to skutečně je. Některé vtipy a narážky mi nejspíš umikly, ale smála jsem se i u věcí, které asi jako vtipné ani myšleny nebyly. Film měl příjemné tempo, dobrou kameru a střh mě nerušil, jak tomu občas bývá u jiných filmů. Děj byl poměrně nekomplikovaný. Celé to podkresluje skvělá hudba a příjemé lokace, které si prostě nikdo z nás nemůže dovolit, takže jsem navýsost spokojená. Jen jedna věc: vadí mi, že to přeložili jako "Podfukářky". Samozřejmě, asi se to tam hodí a ono to k tomu docela i svádí, ale vyvolává to spojitost s https://www.csfd.cz/film/292555-podfukari/prehled/, což je naprosto odlišný film i žánr; a kdo očekával něco takového, zákonitě odchází zklamán.(25.8.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,374,953Tržby Celosvetovo $87,474,953Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Na prvý pohľad ďalšia trápna americká komédia o zlodejkách. Našťastie tu je ale praštená bombička Rebel Wilson, ktorá sa ani moc nemusí snažiť aby zabávala, u nej ten prízemný humor proste sedí a k tomu okatá Anne Hathaway. Na nich to proste celé stojí, ich vzájomný súboj a praštené dobieranie pobaví. Zaškrípe to až záverom keď sa karty vykladajú na stôl, tam sa to moc neustálo, ináč v pohode. /videl v kine: 55%/(9.7.2019)

Riadne vytunené Před svatbou ne!. Pobavil som sa už vstupnou scénou a vlastne som sa už baviť ani neprestal. Vtipné scény, ktorých rozhodne nie je málo, vyplnené dobrou zápletkou. Dvojica Anne Hathaway a Rebel Wilson sa výborne doplňovali a ich rozdielny vizuál, charizma tvorili fungujúcu komediálnu chémiu. Často až debilný humor, prvotriedne bavil. V rámci čistokrvných komédií videných za posledných 10 rokov budú Podfukářky horúci kandidát na TOP 5 . A teraz ma už prosím ospravedlňte. Mám zřejmě mrtvici. Necejtím kozy.(12.9.2019)

Víc než 3* asi dát nemůžu, ale nebyla to vůbec taková hrůza, jak naznačovaly zahraniční kritiky a zdejší hodnocení. Je zde ale hodně vidět, že se cílilo spíše na ženské publikum. Pár trapnějších scén se tu najde (o ty se postarala hlavně postava Penny), ale "Podfukářky" jsou hlavně oddechová podívaná, u které může člověk vypnout a trochu se pobavit. Anne a Rebel se mi k sobě skvěle hodí a doufám, že si spolupráci ještě někdy v budoucnu zopakují. PS: Chvíli mi trvalo, než jsem přišla na chuť britskému přízvuku Anne, nebo spíše hlasu, protože mi přišlo, že oproti normálu klesla o pár oktáv níž, ale plně mi to vynahradila tím německým, který jí šel na výbornou a bylo by super, kdyby ho ještě jednou pro nějaký budoucí projekt mohla využít.(12.8.2019)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě filmová scéna. (Rominator)

• - Původní premiéra filmu měla být 29. června 2018, poté byla přesunuta na 10. srpen 2018 a nakonec měl film premiéru 10. května 2019. (Varan)

• - Natáčeno na Mallorce. (rafix)