Jesus Christ Superstar Live (divadelní záznam)

Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live!

(pracovní název)

Muzikál / Hudební

USA, 2018, 150 min (Alternativní: 100 min)

Předloha:

Tim Rice (kniha)

Vizuálně mě to zaujalo, vcelku osvěžení od naší doslova urousané, mastňácké verze 95, ovšem pěvecky bída s nouzí. Mizérie nejen v roli Ježíše, ale především v roli Jidáše. Opět se ukázalo, že verzi Střihavky s Bártou a Brichtou mám navždy pod kůží, ta kvalita je o několik levelů jinde, chlapi tehdy nenormálně zaváleli a můžou být pyšní. Dali to na pána. Na stranu druhou byl mnohem hezčí pohled na Saru Bareilles v roli Máří Magdalény, kterak jednak nádherně pěje, ale také se na ní dobře kouká. Což se o naší nehezké, nesympatické "doprdelescovidemprotoženejdůležitjšíjeabymilidinaživotleskalivícnežzdravívícnežcokoliamůjkamarádmělcovidazadvadnymunicnebylotakžedoprdeledoprdeledoprdelesvámsevšemikteřímátenemocinemocnéastarépříbuznéjebatnavásjávezprávachnechciocoviduposlouchatužnicaneumímsivypnoutrádioanitelkuprotožejsemúplnětupáošklivázapšklávystihovanávyzobanáslunečníce" rozumbradě, která sice odvyje cokoli, říct nedá.(1.11.2020)

Jak pěkná by to byla inscenace, kdyby do role Ježíše obsadili někoho s odpovídajícím rozsahem, kdo si nešlape na jazyk a nekření se u zpěvu, jako by se snažil udržet v ústech zubní protézu... Plusové body dávám za Jidáše, Piláta a Heroda Alice Coopera. A kněžské kostýmy. A teď mi vraťte Kamila Střihavku.(31.10.2020)

Kdyby to bylo představení čehokoli jiného, dám snad jen dvě hvězdy. Jesus Christ Superstar miluju už od dob Spirály. Hudba i libreto jsou geniální. Inscenacím sluší i zde zvolená jednoduchost, která nechá vyniknout myšlenkám i příběhu. Co ale bylo v tomto provedení průměrné až příšerné, byly pěvecké výkony. Zaujal mě jen Kaifáš Norma Lewise. A co můj dojem kazilo nejvíc? Na Ježíše v podání Johna Legenda jsem se v mnoha chvílích nemohla ani dívat. Měl neustále výraz malého navztekaného chlapečka, charizma na záporné hodnotě, uvěřit mu sílu ovlivnit davy po mně nikdo nemůže chtít. Divákovi neznalému tohoto skvělého muzikálu rozhodně doporučuji si najít jinou verzi.(1.11.2020)

Bohužel. Tohle se nevyvarovalo nešvarů předchozích scénických uvedení, ale nepřineslo to ani nic moc nového. John Legend navzdory svým pěveckým kvalitám na roli Ježíše nestačí, přezpívá ho kdokoli ze zbytku obsazení (dokonce i Alice Cooper, který byl nakonec příjemným překvapením). Naštěstí Jidáše vybrali výborně, ten celý dojem trochu zachránil, ale já se radši zase vrátím ke svým oblíbeným verzím z minulosti.(30.4.2018)

• jprmusic

Postižen českou verzí nemohu lépe. Provedení? Trochu moc americké, ale dobrá. Ježíš byl černoch, Jidáš byl černoch .... tak jo no, proč ne. Alice Cooper - super. No a to by bylo asi tak všechno. Pak už následuje jen zoufalá pěvecká i herecká úroveň všech hlavních aktérů. A John Legend ? Tragická zpráva o úrovni americké hudby. Bída.(4.11.2020)