Santův malý pomocník

Santa's Little Helper

Rodinný / Komedie

Kanada, 2015, 86 min

• Johnny.ARN

Zase raz sa kanadania poriadne hecli a prerazili dno svojej tvorby ešte o kúsok. Ale tá čajka bola pekná. ODPAD!(22.4.2019)

O Vánocích se může stát spousta zvláštních věcí. Třeba, že jeden zapšklý arogantní chlap, který dokáže milovat jen sám sebe a svůj majetek, dokáže objevit to nejlepší, co v sobě skrývá. A co na tom, že se k tomu propracuje za vydatné pomoci samotného Santa Clause? Nečekal bych, že takový obyčejný televizní vánoční film mě dokáže takhle zaujmout. Jelikož se snažím zaměřovat a specializovat na vánoční filmy, za svůj život už jsem jich viděl mnoho, že už je ani nepočítám. Ale tenhle film si získal mou plnou pozornost od začátku do konce, dokonce i ten hlavní hrdina, který mi byl ze začátku slizký, si nakonec získal mou podporu a sympatie, a když k tomu navíc film oplývá dvěma sympatickými mladými slečnami (i když jedna z nich je ambiciózní mrcha – elfka), nemohl jsem ignorovat fakt, že tenhle film ví, jak na mě. Pravda, vánoční atmosféry zde bylo poskrovnu, což je dáno tím, že se film odehrává v té teplejší a slunečnější části USA, ale to se dá dost dobře odpustit, vynahradí-li mi to tím, o čem by Vánoce měli být. Lidskostí, porozuměním, hřejivostí, nápravou namyšleného člověka. Kromě toho opravdu nadšeně vnímám nápad, že Santa potřebuje nového cililinga (osobního asistenta neboli něco jako viceprezidenta) a hlavní hrdina dostane možnost se o tuto práci ucházet. To je velmi inovativní nápad na poli vánočních filmů, který mě nadchnul. Abych to zkrátil, tenhle vánoční film patří z mého pohledu k těm lepším, nápaditějším a celkově milým filmům v rámci žánru. A proto uděluji lepší čtyři hvězdy.(5.2.2017)

• hansel97

V nadcházející vánoční náladě jsem si pustil první vánoční novinku, kterou jsem našel a musím říct, že takovou hloupost už vážně nikdy neudělám. Nebylo to nijak příliš nudné, ale trapné rozhodně a ubohé ještě více. Asi bych tomu něco odpustil, kdyby to mělo trochu vánoční nálady, ale pro mě opravdu Vánoce v létě v Los Angeles, aby filmaři ušetřili nefungují. Příklad toho, jak by se neměli psát scénáře, nechápu, že tohle vůbec vzniklo...(26.11.2015)

Šel bych i víš ale prostě chyběl mi opět sníh co nato říct no, herecky v pohodě a příběhově je to krásna vánoční záležitost ale přeci pár věci jsem postrádal.(22.12.2018)

Asi je to těmi blížícími se Vánocemi... No, co si budeme povídat, ničím jiným to být nemůže. Tohle je prostě normální, trochu blbá komedie, respektive spíše vánoční rodinný film, v kterém mě Miz až překvapivě bavil. Santa byl strašný, finále hodně nablblé, ale nemůžu si pomoct, prostě se mi to celkem líbilo.(25.11.2015)