Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

liskam

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celý příběhu bude značně ovlivněn faktem, že tvůrci čerpají z práv které se vztahují pouze na trilogii Pána Prstenů. A né na Silmarillion. Na jednu stranu je to dobře, protože mají díky tomu docela volnou ruku. Na druhou stranu, pro lidi jako jsem já, který v mládí spousty let hltal každé písmeno, jméno, příběh, ságu kterou Tolkien napsal může být toto zpracování pobuřující.... Galadriel nejela do Středozemě na lodi, ale šla s obrovským množstvím elfů (Noldor) severní cestou po ledu a sněhu. Rozhodně nebyla poslána na lodi do Valinoru nějakým elfským budulínkem z Lindonu. Rozhodně nebyla jen válečnice. Byla jednou z dětí Finarfina, její strýci byli  Feanor a Fingolfin, její bratr byl Finrod Felagund a její děd byl Finwe velekrál elfského rodu Noldor. Takže to po smrti děda (kterého zabil Melkor/Morgoth), strýců a bratra byla v podstatě nejmocnější elf ve Středozemi! Sauron nebyl žádný kouzelník! Byl to Maia (přeloženo anděl-pomocník/učedník bohů - Morgotha) Přes to všechno mě ale příběh opravdu baví. A ta pozitivita a bezstarostnost která z něj teď čiší bude v budoucnu krásně zničena Sauronem. Velmi umě skáčeme z místa na místo a seznamujeme se se spoustou postav které mi zatím všechny sedí.  Prozatím za 1 díl 75% ()

Petroff

adresováno psychorovi a dalším principielním "odmítačům" a "právem pobouřeným celoživotním fanouškům": "Pigment melanin, který zabarvuje kůži, se evolučně vyvinul jako obrana proti ultrafialové složce slunečního záření." Jo, v našem světě. Všiml sis, že se celý příběh odehrává ve smyšleném vesmíru? Trpaslíci i další rasy se ve světě Pána prstenů nevyvynuli, ale byli stvořeni nejvyšším božstvem Iluatar - ještě jednou: nevyvynuli se.  Například draci u nás neexistují, v Pánu prstenů ale jsou - aha, takže je to sračka...  Galadriel samozřejmě vládne nepoznanou a mocnou magií. Vtip je v tom, že je nepoznaná, takže to nepoznáš, rejpale. A tak se dá se smíchem smést všechno. Btw, expertem na cokoli se nestaneš tak, že to o sobě prohlásíš, to musejí udělat druzí. ()

Ricky_CZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je dostu možné, že mám potřebu kompenzovat některé opdady tady. Nicméně jsem spokojený. Struturálně to není úplný příběhový paskvil a výprava, efekty i podkres jsou skvělé (aby ne, za ty prachy). Mohl bych tady brečet, že mladší Galadriel prostě Kate Blanchet nesahá charismatem ani po kolena. Ale no tak… Slušný start! ()

OndwaK

Moc hezké obrázky a hudba, stále mi to ale přijde jako vyjeté z fabriky, příliš generické. Casting Galadriel i Elronda se povedl a obzvlášť u něj tam jde odpozorovat i podobnost s chováním původní, starší verze postavy. Jinak mě to ale vlastně docela nudilo, i jako fanouška fantasy, děj byl silně předvídatelný a co mě opravdu mrzí, byla zde učiněna vědomá rozhodnutí odpoutat se od původní atmosféry filmů Petera Jacksona, vůbec nemluvě o Tolkienovi samotném. Máme tu tak nejen politickou korektnost vytlačenou do maxima, ale třeba i romantické linky a až směšnou úroveň brutality (scéna s trollem) která mi sem prostě nesedí. Jako by seriál nevěděl, čím chce být. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvních pár minut je skutečně napínavých, bohužel v trestuhodně negativním slova smyslu. Protože když se rozjede filozofování dvou elfů pod stromem o tom, proč kámen neplave a loď ano, scenáristická úroveň tvorby se dostává někam k prvnímu stupni základní školy. Naštěstí se po pár minutách přece jen seriálový LOTR alespoň co se vizuálních a estetických kvalit týče, poměrně solidně rozjede a dá vzpomenout na dávné časy nejúspěšnějších fantasy filmů, které za sotva polovinu peněz udělaly xkrát více parády. Herecky je to zatím s velkým otazníkem, technicky OK, ale chybí vynalézavost, režijní zručnost a cit pro filmovou epiku. Zatím minimálně jednička vypadá spíše jako vymazlená verze středověkého Indiana Jonese. ()

• Během prvních 24 hodin po premiéře zhlédlo první díl přes 25 miliónů diváků, což z něj činí nejsledovanější pilotní epizodu na Amazonu. (spacemaster)
  • Název seriálu se objeví až v 17. minutě. (griph)
  • Dva vysoké stromy, které můžeme vidět na krátký moment ve flashbacku, jsou Telperion a Laurelin. Starší Telperion dával stříbrné světlo a byl též nazýván Bílý strom, Silpion a Ninquelótë. Okamžik, kdy poprvé zazářil, je zván Hodinou otvírání a od tohoto okamžiku se ve Valinoru začal počítat čas. Druhý strom Laurelin („zlatá píseň“), který dával zlaté světlo a teplo, si vysloužil též názvy Malinalda („Zlatý strom“) a Culúrien. Svou mocí je vytvořila Valar Yavanna, aby svou září osvětlovaly Valinor. (Illuminare)