Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

Lima

Sebestředné mrdky typu sociopatického a „největšího hororového experta“ Psychora tady zase onanují, my ostatní, pro které není CSFD alfou a omegou toho, jak se zviditelnit, si můžeme užít velmi slušné řemeslo a co do produkčních hodnot vysoký nadprůměr. Popkulturní událost roku tady sice nevidím, pořád se pohybujeme v televizních mantinelech, ale kdyby každý TV produkt vypadal takto profesionálně, bylo by u seriálových strávníků hej. Zdejší mizerné hodnocení přičítám dnešnímu znechucení lidí nad násilím tlačenou politickou korektností, a já to chápu, také si jako elfa nepředstavuju černovlasého kudrnatého kluka, někdy fakt v tomhle ohledu zůstává rozum stát. Prostě znamením nynější doby je přecházení z extrému do extrému, přitom, jak praví klasik „pravda je vždycky uprostřed, jak ve včele žihadlo“ a to bohužel v dnešní době neplatí. Ale tím si přeci nenechám ovlivnit úsudek. __ PS: Hlavní představitelka je mi velmi sympatická, vybrali dobře. ()

dO_od

// Shodou okolností jsem minulý víkend byl v kině na 12hodinovém maratonu prodloužených verzí Pána prstenů, takže mám docela čerstvý srovnání, no a na původní trilogii se seriál samozřejmě nechytá. On se o to ale (naštěstí) ani nesnaží. Jde si to fakt svou vlastní cestou, která je daleko lepší, než co trailery prodávaly, má zajímavý tajuplný příběh, nádherně epickou výpravu a kupodivu dobrý postavy a dialogy. Velká část peněz a talentu šla pochopitelně do těchto prvních dvou epizod, takže je otázka, jak to bude vypadat dál, ale zatím teda hlásím spokojenost. ()

Psychor odpad!

„Zlo nemůže vytvořit nic nového, může pouze zkazit a zničit to, co dobré síly vymyslely nebo vytvořily.“  Jacksonova filmová trilogie si okamžitě získala srdce všech fanoušků fantasy, jelikož se jedná o velice zdařilou a nebývale věrnou adaptaci Tolkienova díla. A není se čemu divit. Tvůrci do snímků totiž nevkládali žádné politické názory, vlastní zprávy či témata. Místo toho se snažili analyzovat, co bylo důležité pro Tolkiena a tomu následně vzdávají hold. Podle sociálních inženýrů z Amazonu však nejslavnější fantasy všech dob potřebovala opravit, a tak Tolkienův unikátní fikční svět znetvořili do podoby, která je genderově dostatečně reprezentativní a reflektuje rasovou diverzitu dnešní doby. Drobné odchylky od zdrojového materiálu jsou pochopitelné, a mnohdy i žádoucí, leč v případě The Rings of Power se proces adaptace nejspíše omezil jen na jména postav. Pochybuji, že drsná válečnice ve zbroji někomu asociuje pravou Galadriel, tedy čarokrásnou éterickou bytost, jež vládne nepoznanou a mocnou magií. Při pohledu na nově vytvořené postavy typu afroelfa Arondira či bezvousé trpaslice Disy z čeledi Dlouhovousáčů už jsem dokonce zvažoval ukončení projekce. Pigment melanin, který zabarvuje kůži, se evolučně vyvinul jako obrana proti ultrafialové složce slunečního záření. Je mi záhadou, kde k němu přišla trpaslice žijící v podzemí... Tolkien se musí obracet v hrobě. Odpad! ()

Wade Wright

Klidně tento komentář přeskočte, předem se za něj omlouvám. Z lidí, co tohle odpadují je mi na blití. Moc bych vám přál, abyste byli schopni vysrat oči ze svoji prdele. Pro lidi jako jste vy, je škoda umělců, škoda krásy na téhle planetě. Fakt by mě zajímalo, jak by to každej z vás hulibrků napsal a natočil líp, a pak si za to vyúčtoval 79 zkurvenejch korun. Moc bych vám přál sledovat, jak je vaše práce spláchnutá do hajzlu hromadou rádoby fanoušků, kteří zapomněli na to, proč se filmy, seriály a fantaskní světy píší. Je mi z vás smutno, je mi smutno z vaší záště, je mi smutno z toho, že jste zapomněli. První tři díly seriálů jsou vždy expoziční. Chápu, že vám to nedochází. Protože vy, kteří píšete jak se zde jen kecá, zřejmě nemáte porozumnění pro narativní strukturu a knihu jste naposledy četli, když jste museli. Pro tyhle z vás doporučuju tik tok. Pro ty z vás, co jste otevření (neříkám nahajpení, ale otevření) tomu konečně se přenést přes to, že tohle není trilogie Petera Jacksona a jste schopni připustit, že se to tomu nesnaží vyrovnat a že je to úplně jiná kategorie, držím vám palce.  Obsah tu vzniká pro nás, pro fanoušky. Slouží k tomu, abychom unikli od problémů nebo získali novou perspektivu na náš život. Svět Tolkiena inspiroval tisíce příběhů. Díky němu vzniklo DnD, díky němu tisíce lidí mohlo překonat těžké chvíle a utéct. Do teď jsme se vždy těšili z těchto darů a vážili jsme si jich. Prosím nebuďte slepí a buďte otevření, nemá cenu proti tomu bojovat. Nevyznám se v tom. Studuju filmy celej život, sám jsem toho vytvořil ještě málo. Tohle bylo za mě prostě popichi. 18 minutovej prolog televizního seriálu, kterej má produkční kvalitu nejlepšího fantasy, no - odjakživa, fakt od trilogie Pána prstenů, jsem neměl víc fantasy pocit. Celej seriál si tu kvalitu navíc drží. Prozkoumáváme rasy, má to tu správnou energii, výprava je neskutečná, dialogy jsou chytré a cyklí se v tom příběhu. Říct, že postavy jsou nahovno a herci neumí hrát je jako pustit si první díl trilogie a stopnout ho po tom, co se Bilbo vydá do Roklinky a pak říct, že se tam jen kecá a že nechápete ty postavy. Je to úplně zbytečné vyvolávání naprosto zbytečných konfliktů. No, co k tomu říct. Ještě štěstí, že tu Tolkien není a nemůže číst vaše komentáře. Všem tvůrcům, umělcům, výtvarníkům ze srdce děkuji, snad to s dalšími díly doklapne i ostatním. Věrím tomu, krom hejt komentářů seriál sbírá vesměs 9-10/10 a to si i zaslouží. P.S.: Prachy jsou mi uprdele, je jedno kolik to stálo. Prachy nedělaj vždy kvalitu. Zkušenost. ()

Enšpígl

Musím říci, že jsem příjemně překvapen, atmosférou, výpravou, navnazením na věci příští, jediný zklamání zatím panuje z herců, nepřijdou mě prostě nějak na topu, aby utáhli takovou značku jakou je "LOTR", ale je to první díl a rád se budu mýlit. Teď si počkám až to Prime video vymlaskne všechno, protože sledovat něco takového po dvoudílech je stejný jako jíst svíčkovou s tím, že další knedlík dostanu za týden. Třeba do té doby dostane ban psychor, protože jeho soustavné poškovazovaní databáze a práce mnoha lidí s cílem upoutat na sebe pozornost stůj co stůj už mě fakt sere a nebo se zavede ignore list a já tyhle uživatelský zoufalý vředy nebudu muset vídat v kolence hodnocení a bohužel i komentářů. kde zabírají místo kolegům, který by si pozornost skutečně zaslouží. ()

• Dva vysoké stromy, které můžeme vidět na krátký moment ve flashbacku, jsou Telperion a Laurelin. Starší Telperion dával stříbrné světlo a byl též nazýván Bílý strom, Silpion a Ninquelótë. Okamžik, kdy poprvé zazářil, je zván Hodinou otvírání a od tohoto okamžiku se ve Valinoru začal počítat čas. Druhý strom Laurelin („zlatá píseň“), který dával zlaté světlo a teplo, si vysloužil též názvy Malinalda („Zlatý strom“) a Culúrien. Svou mocí je vytvořila Valar Yavanna, aby svou září osvětlovaly Valinor. (Illuminare)