Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

Recenze (241)

koxin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokonalost. Tolkienův feel a propracovanost, ten mix něhy, vážnosti, kouzla a akce, to všechno tam je. Jakožto další adaptace (tentokrát oproti filmům spíše rozšíření, prohloubení slepých míst Tolkienových náčrtů, které si sám on přál) to umí zároveň skvěle zachovat to, co trilogie od PJ udělalo skvělými, ale zároveň přinést svěží pohled na svět tisíce let před "postapokalyptickým" LotRem, plný nových tváří a míst. Jako první díl to bravurně rozložilo figurky na šachovnici a zároveň to ve mě zaselo semínko lásky pro každou z nich. Moc mě mrzí, že oči tolika fanoušků jsou (prakticky již od první zmínky před 3 lety) skloněny dolů, do temnoty pod hladinou, a nedokáží otevřít mysl a přijmout něco nového. I tak jsem přesvědčen, že tohle zatím respektuje předlohu v mnohém více než filmy od PJ (které miluju, což o to), a Tolkienovu vizi i hodnoty tvůrci opravdu pochopili — stačí nahlédnout dále než jen na pleť zúčastněných. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud mám být upřímný, byl jsem už předem dost skeptický, protože jsem si neuměl představit, že by tvůrci za současných podmínek byli schopni natočit seriál na motivy Tolkienova Silmarillionu. Současnými podmínkami míním upřednostňování kvót a politické korektnosti před samotným příběhem. Po první epizodě je jasné, že se tvůrci nechali propracovanou předlohou jen vzdáleně inspirovat, takže z původně až éterické Galadriel se tu vyloupla kombinace Xeny a Geralta, místo druhů řešila produkce spíš rasy (a ani ty nezvládla, protože obyvatelé Haradu by měli být rájem pro BLMáky, a jak na potvoru nic) a celé to pojetí bylo takové nějaké divné. Na druhou stranu je faktem, že jsem to čekal mnohem horší, takže jsem třemi pěticípými překvapil hlavně sám sebe. / Poučení: Pokud budeš stavět loď, spoléhej více na vědu než na její touhu po světle. 3*- ()

Reklama

Earl_23 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První epizoda je velmi dobrá, daleko před neoprávněnou kritikou. Vizuál je fantastický a celé pojetí trochu odlišného světa od toho Jacksonova a koneckonců i Tolkienova mě vůbec neurazí. Dialogy nejsou silné, je co zlepšovat. Ale ve finále skvělý start. A to říkám jako fanoušek Tolkiena. Všichni rádoby znalci Silmarillionu dezolati rasové segregace jsou samozřejmě mírně nervózní. ()

VSlunecnice 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebylo to špatné… úvod se mi líbil neskutečně moc, ale pak už to šlo spíš z kopce. Velké plus za linku s chluponohými, kteří byli osvěžující změna oproti nudným elfům… Galadriel byla příšerná, nevím jestli je to scénářem nebo herečkou, ale vůbec jsem ji to nežrala, neprodala mi postavu, kterou z díla Tolkiena tak zbožňuju… hudba, kostýmy, kamera a efekty super! Sice jsem se ptala celý seriál “Gde? Proč? Gde?” Ale i tak to dopadlo lépe, než jsem podle trailerů čekala… ()

Petroff

všechny recenze uživatele

adresováno psychorovi a dalším principielním "odmítačům" a "právem pobouřeným celoživotním fanouškům": "Pigment melanin, který zabarvuje kůži, se evolučně vyvinul jako obrana proti ultrafialové složce slunečního záření." Jo, v našem světě. Všiml sis, že se celý příběh odehrává ve smyšleném vesmíru? Trpaslíci i další rasy se ve světě Pána prstenů nevyvynuli, ale byli stvořeni nejvyšším božstvem Iluatar - ještě jednou: nevyvynuli se.  Například draci u nás neexistují, v Pánu prstenů ale jsou - aha, takže je to sračka...  Galadriel samozřejmě vládne nepoznanou a mocnou magií. Vtip je v tom, že je nepoznaná, takže to nepoznáš, rejpale. A tak se dá se smíchem smést všechno. Btw, expertem na cokoli se nestaneš tak, že to o sobě prohlásíš, to musejí udělat druzí. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • Dva vysoké stromy, které můžeme vidět na krátký moment ve flashbacku, jsou Telperion a Laurelin. Starší Telperion dával stříbrné světlo a byl též nazýván Bílý strom, Silpion a Ninquelótë. Okamžik, kdy poprvé zazářil, je zván Hodinou otvírání a od tohoto okamžiku se ve Valinoru začal počítat čas. Druhý strom Laurelin („zlatá píseň“), který dával zlaté světlo a teplo, si vysloužil též názvy Malinalda („Zlatý strom“) a Culúrien. Svou mocí je vytvořila Valar Yavanna, aby svou září osvětlovaly Valinor. (Illuminare)
  • Během prvních 24 hodin po premiéře zhlédlo první díl přes 25 miliónů diváků, což z něj činí nejsledovanější pilotní epizodu na Amazonu. (spacemaster)
  • Název seriálu se objeví až v 17. minutě. (griph)

Reklama

Reklama