Epizody(8)

Když se ovdovělému chirurgovi ztratí dospívající dcera, začne odkrývat temná tajemství sousedů z bohaté čtvrti, kde žije. (Netflix)

Tess92

Náhodou jsem na Safe narazila a nemohla jsem se odtrhnout. Skvělá titulní písnička od Barnse Courtneyho dává dojem, že se vydáváte na výlet do bezstarostného městečka někde v centrální Americe, místo toho jste v soukromé komunitě, která se snaží chránit před vnějším světem, i když je vlastně nebezpečí dávno uvnitř. Skvěle natočené, skvěle vyprávěné, skvěle odmluvené (anglickou angličtinou). ()

SewekiX

Safe? Takhle se určitě lidé v tomhle sousedství necítí, nikomu se nedá věřit, každý vypadá nebo si počíná jako kriminálník a člověk má stále co vstřebávat, jediné co bych vytkl příběhu je podle mě zbytečná pointa v kriminálních aktech a také to, že to tvůrci místy napínali až příliš a poté s nějakým tím důvodem k podezření zametou několika slovy. Jinak herci fakt kvalitní, to samé i kamera, a chytlavá píseň v úvodních titulkách je také plus..... no, na to, že jsem na to koukal začal koukat jen kvůli Michaelu C. Hallovi jsem nadmíru spokojen :) ()

Sathine

Možná jsem neměla druhou polovinu seriálu sledovat v podstatě v kuse. Mezi prvními 4 díly jsem totiž vždy měla skoro týdenní přestávku a možná to tak bylo dobře. Protože ze začátku to bylo opravdu napínavé, uvěřitelné a místy šokující. Druhá polovina mi ale přišla už nesmyslná, hlavně to, že vlastně každý věděl všechno, nikdo nic neřekl, stejně se to na něho ostatní dozvěděli a nakonec to přiznal - zajímalo by mě, jestli to takhle funguje i ve skutečnosti. A ten konec... to si nemyslím, že by se zrovna dvě postavy zachovaly takhle, to už mi nepřišlo moc realistické. A hlavně jsem si bohužel vždy ke konci dílu u druhé poloviny série - panebože, co tam zase bude za zvrat.. Škoda, rozjeté to bylo velice slušné. Ale i tak, velice nápaditá minisérie, které mám ráda - člověk ví, za jak dlouho skončí a není zde až tak zbytečné natahování. A vyloženě britské seriály s britskou angličtinou já můžu :) ()

Mesmeric

A já furt čekal, kdy Hall někoho omotá igelitem a probodne a ono furt nic....no nevadí. Krásná detektivní minisérie s docela zvláštním rozuzlením, ale rozhodně stojí za to. ()

entronov

Pokud si stejně jako já myslíte, že příběh o otci hledající svojí ztracenou dceru Vás nemůže ničím překvapit, tak okamžitě začněte sledovat Safe a nechte si vyrazit dech. Safe je totiž vyčerpávající a neuvěřitelně svižná minisérie, ve které je do sebe propleteno tolik zápletek a příběhů až z toho chvilkami mrazí. Tento seriál hodnotím jako velmi povedený projekt roku 2018 a vřele doporučuji. 9/10 ()

tribican

Seriál nabitý napětím a akcí od začátku až do konce... dějová linka, která v prvních dílech dává smysl snad čím dál míň. Přesto má všechno své vysvětlení, a brilantní poslední epizoda to odhalí. Jediné co moc nedává smysl je to, že Tom (M. Hall) nespolupracuje víc s policií, když ji navíc vede jeho přítelkyně; jen občas tak náhodou něco mezi řečí prohodí. Kdyby jste hledali podobné krimi drama, doporučuji film Pátrání (Searching) z roku 2018. Jeho 102 minut však nemůže nahradit tuto nadupanou mini-sérii. 90 % ()

dragonfire

Ze začátku jsem se bál, jakým směrem se to bude ubírat, ale vesměs to bylo fakt napínavé a naprosto jsem netušil, že je to všechno tak propletené. Taková komunita zbohatlíků, kteří se snaží utajit svůj "dětský" prohřešek, ale ve finále to vede k vraždě, únosu a dalším tajemstvím. Safe je jedna příjemná jízda. Po Clickbait jsem se obával, že už nic podobně kvalitního na Netflixu nenajdu. Přestože to není na pět hvězd jako zmíněný Clickbait, ty čtyři se tomu nebojím dát, protože to fakt umělo nadchnout a řekl bych, že účel to splnilo. 75 % ()

PeDe

Spolier.. Vadil mi ten radoby british accent hl. postavy. A neviem, cim to je, uz mi zacina vadit aj to vecne hladanie niekoho v tychto Cobenovkach, a ked hladajuci zisti behom par minut viac ako cely policajny team. No ale k veci, nebolo to zle, ako by povedal Kristofik slecne, a nenudila som sa - myslim, ze sa im konecne podarilo obsadit sympatickych hercov do britskeho serialu, kde nehral ani B.Cumberbatch ani Martin Freeman, takze klobuk dolu. Okrem toho, co uz bolo ponuknute v inych Cobenovkach, sa mi pacil aj zvrat na konci (ok, tie su tam vzdy, ale tentokrat ma to fakt prekvapilo - like, wtf Sophie????) Nic, idem ja lovit dalsi pribeh, este ich tam par ostalo ba pozretie... ()

drovi

Na Safe som narazil úplnou náhodou. Skvele natočené a napínavé až do konca. Konečné finále ma dostalo do kolien. Harlan Coben je majster detektívnych thrilerov, Prečítal som pár kníh od neho a stále udržiava čitateľa ako tu diváka v napätí až do konca. Dopredu som nevedel, že je to jeho námet. Tvorcom sa podarilo aj herecké obsadenie aj celá výprava na jedničku. Všetko odsýpalo ako švajčiarske hodinky a človek len žasol nad dejovými zvratmi. Celé je to sprevádzané skvelou hudbou a strih ma veľmi kladne prekvapil. Skvelá sonda do pokryteckej komunity. ()

LadyCarousel

Sakra, to je skvělý seriál. Narazila jsem na něj když jsem tu někomu prolézala profil a jsem za to vděčná. Jediné mínus? Shlédnuto za 3dny. A to jsem si to ještě šetřila. Výborně zahráno, postavy nejsou hloupé, naopak někdy mi přišly přílišně přechytrálé, ale to mi nevadilo. Skvělý nápad uzavřené komunity (v takové bych klidně chtěla žít, za zdmi, myslím že to, že se tam skrývá zlo, byla spíše výjimka). Chytlavá úvodní písnička, tohle je snad jediné "intro" které nepřeskakuji, ale poslouchám a sleduji důmyslnost obrazu. Celkově se mi to líbilo stejně tak jako The Killing. ()

dalia

Napínavý příběh s mnoha zvraty, který udrží diváka v napětí po celou dobu. Herecké výkony jsou přesvědčivé, postavy poměrně rozporuplné a chybující. Trochu méně věrohodná mi přišla skutečnost, že hlavnímu hrdinovi tak nějak prochází jeho často nerozvážné pátrání na vlastní pěst, které je sice pochopitelné, ale mohlo by policii spíše komplikovat než ulehčovat práci. Připadá mi nepravděpodobné, že by něco takového policie takto mlčky přecházela. Také závěr ve mně zanechal jistou pachuť. Ano, čistě "úředně" bylo spravedlnosti učiněno zadost, ale osobně mám pocit, že spíše než klasický příběh zločinu a trestu jsme sledovali sérii řetězících se nerozvážností a nešťastných náhod... Smutný příběh o tom, že minulost člověka dříve či později dostihne. ()

Unclassified

Potenciál aj snaha boli, ale myslím si, že tento príbeh by lepšie fungoval v minisérii (max. 4). Osem častí bolo skrátka príliš, až tak, že takmer každá postava mala nejaké to tajomstvo, akurát že bez toho správneho „tajomna“. To bolo na úrovni Vrážd v Midsomeri. ()