Reklama

Reklama

Epizody(8)

Když se ovdovělému chirurgovi ztratí dospívající dcera, začne odkrývat temná tajemství sousedů z bohaté čtvrti, kde žije. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

emma53 

všechny recenze uživatele

Tak a je tady další minisérie z mého oblíbeného Netflixu a opět jsem nebyla zklamaná. Ne, že by to byla nějaká oskarovka, ale Safe má říz a jede takovým tempem, že jsem pomalu ani nejedla, jak jsem byla zvědavá co a jak se vyvrbí. Mně sympatický M. Hall v jiné poloze než je Dexter a vida, také to jde. Totéž platí o M. Warrenovi, kterého mám zafixovaného z Podfukářů a tady si zahrál prima kámoše do deště a ještě navíc mu přihodili jeden příjemný bonus. Co mně ale iritovalo, tak to byla Sia včetně své povedené rodinky. Tam jsem přemýšlela o tom, jestli se nejedná o komedii. Překvapivých zvratů tam je celý kýbl, včetně konce takže to vážně žádná nuda není. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Rovnakí tvorcovia, rovnaká šablóna. “Safe” šliape na totožnom princípe, ako “The Stranger”, čiže odkrýva tajomstvá obyvateľov jedného “sídliska”. Opätovne je k dispozícii solídny scenár, akurát v tomto prípade (oproti “The Stranger”) sa divák všetko dozvedá priebežne, respektíve v úvode každej epizódy. Nebolo to zlé, miestami je to síce opäť absurdné, a i keď mi “The Stranger” prišiel ako väčšia zábava, “Safe” stále spĺňa kritéria lepšieho priemeru. ()

Reklama

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Celkem překvapivý kriminální thriller, který mohl být minimalizován tak do čtyř dílů, protože těch hluchých a zbytečných míst se v něm najde habaděj. Podíváme se v něm na předměstí jednoho anglického městečka, kde při jedné párty zmizí hned dva mladiství. První to zaregistuje otec jedné zmizelé potencionální oběti, který je místní chirurg, kterému nedávno zemřela manželka a kterého nehraje nikdo jiný než Michael C. Hall, kterého si mnozí pamatují z titulní role v kriminálním seriálu Dexter. Samozřejmě mně tam od začátku štval, protože se na všechno snaží přijít sám a i když má důvěrnou známou komisařku se kterou se na tajňáka miluje, tak jí nevěří a snaží se zmizení své dcery vyřešit sám se svým přítelem chirurgem, kterej má samozřejmě, jak už jsme si v poslední době zvykli rád obě pohlaví, ale je tak shovívavý, že to před okolím tají. Jelikož jsem zvyklý na tohoto hlavního představitele v roli Dextera, tak jsem furt čekal, že se objeví jeho druhé já a že začne vraždit vše, co mu přijde pod ruku, což se samozřejmě nestalo a spíše mi tak trochu připadal jako hudrující krocan před popravou na Den díkůvzdání. V seriálu se vynoří mnoho nevyřčených tajemství z minulosti místních obyvatel, kteří nejsou tak svatí, jak na první pohled vypadají. Taktéž se podíváme na mnoho retrospektivních pohledů ve kterých je nalezeno mnoho kostlivců schovaných ve skříni, ale taktéž mnoho zábavných vsuvek, které mně pobavily a které bych nečekal a kvůli kterým nakonec přidávám čtvrtou hvězdičku, protože jsem byl ze začátku značně skeptický a dost mě to nebavilo a chtěl jsem to vzdát, protože nuda by se zde dala krájet a celkově to nemělo takové to napětí. Ale naštěstí jsem to vydržel a posléze jsem byl odměněn druhou půlkou seriálu, kdy se začala odkrývat tajemství a kdy jsem konečně začal fandit místním naháněčům a lovcům dávno zapomenuté pravdy. A i když mi hlavní hrdina připadal jako nesympatický mudrlant, tak jsem mu začal fandit a společně jsme se mohli dostat do vcelku překvapivého konce, který milovníky tohoto žánru zaručeně potěšil. Za tuto kriminální jednohubku dávám zasloužených 70%. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Ďalší seriál od Netflixu, ktorý príjemne prekvapil. Zaujímavé krimi pátranie po nezvestnej dcére, ktoré však so sebou prinesie aj odhalenie mnohých tajomstiev, na ktoré by zodpovední radšej zabudli. Do toho ako bonus aj jemný nádych rodinnej drámy. Od hercov som možno čakal trochu viac, hlavne chlapík v hlavnej úlohe sa mi zdal taký nemastný-neslaný, ale nebol to až taký problém. Vcelku slušný mini seriál, ktorý so sebou prinesie mnohé prekvapenia pri rozpletaní spletitých vzťahov a osudov jednej komunity. A do toho vyhráva príjemná úvodná znelka. Nadpriemer. 75/100 ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na konci tak divného roku nebude hriechom prihodiť zopár percent aj poslednému seriálu, ktorý som si pred finálnym odpočítaním desaťročia pozrel. Napínavé od, no povedzme že druhej epizódy až do konca. Množstvo zvratov, ale aj slepých uličiek a nakoniec aj viac vrstevnaté rozuzlenie. Perfektní herci, kde úplne zabudnete, že sledujete Dextera a manželku Watsona, minimálne títo dvaja herci sa do svojich úloh absolútne položili a povedal by som, že svoj tieň vrhnutý spomínanými ikonickými postavami možno aj prekročili. Možno je problém práve s tými slepými uličkami, ale minimálne tematicky, keď už nie dejovo, majú s hlavným prípadom niečo spoločné. Skrátka minulosť sa poprieť nedá, niekde tam stále drieme a čím skôr sa s ňou vyrovnáme, tým menej budeme trpieť jej následkami. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Vetšina scén se natáčela v Manchesteru a jeho blízkém okolí, scény z gated community (tzv. uzavřený rezidenční objekt) však pochází z městečka Alderley Edge v hrabství Cheshire. (jezurka42)
  • Bar „Heaven“, který v seriálu vlastní Bobby (Milo Twomey), se ve skutečnosti jmenuje „Night and Day“ a nachází se v Manchesteru, ve čtvrti Northern Quarter. (jezurka42)
  • Písně použité při úvodních a závěrečných titulcích jsou „Glitter and Gold“ a „Fire“ od Barnse Courtneyho. (jezurka42)

Reklama

Reklama