Burákový sokol

• USA The Peanut Butter Falcon (více)

Burákový sokol, moderní dobrodružný příběh ve stylu Marka Twaina, sleduje Zacka (Zack Gottsagen), citlivého mladíka s Downovým syndromem, který uteče z domova s pečovatelskou službou, aby si splnil svůj sen a stal se profesionálním zápasníkem. Touží trénovat na zápasnické škole, kterou vede jeho idol The Salt Water Redneck (Thomas Haden Church). Zvláštní souhrou okolností se jeho cesty zkříží s Tylerem (Shia LaBeouf), místním výtržníkem a vyhnancem na útěku, který se stane Zakovým trenérem a spojencem. Společně cestují přes deltu řeky, vyhýbají se autoritám, pijí whisky, hledají Boha a loví ryby. Nakonec přesvědčí Eleanor (Dakota Johnsonová), přátelskou pečovatelku, která má přivést Zaka zpět, aby se k nim na jejich cestě připojila. (Cinemax)

motyka52

Variace na stokrát viděné, jistě. Ale já fakt nevím, proč bych to tomu filmu měl mít za zlé. Když se sto minut sledování filmu pořád pod vousy nenápadně usmívám, jsem nadšený z civilních hereckých výkonů, jižanské poetiky a na konci se dokonce neubráním nečemu, co by se dalo nazvat dojetím, pak nemám výhrad. Burákový sokol není milníkem filmových dějin, ale já jsem fakt rád, že vzniknul a že jsem ho viděl. ()

Chicharron

Překvapivě hodně příjemný snímek. Není to "roadmovie", je to "rivermovie" o cestě dvou nesourodých týpků a jedné ošetřovatelky na Floridu. Pobavil rovněž Bruce Dern v roli zlomyslného staříka a řada naprosto šílených týpků jak z ochotnického divadla. Za mně absolutní pecka. ()

Oup

Presne takéto filmy chýbajú ľuďom. Nieže by ma bralo spojenie chlapa ktorý si nájde cestu k srdcu chlapca s down syndrómom, ale to ako jak sa tam ten chorý chlapec prezentuje je proste bomba bobová. Ty niesi pozvaný na moju narodeninový párty... ()

tortillahot

Prijemne sa na to pozeralo. Urcite to nebola strata casu, aj som sa posmial 2-3x. Za posolvstvo, ktore tento film nesie si zasluzi aj 5 hviezd, ale je to velmi jednoducho natocene, preto davam 3 lepsie hviezdicky :-) Chemia medzi hercami fungovala spravne. ()

SHERLOCK5443

Shia sa opäť predviedol ako fantastický herec. Nádherný bittersweet príbeh. Indie oddychovka ktorá má vtiahla hneď od prvej minúty. ()

jezekk

Mírně romantizující jižanské road movie. Film spolehlivě funguje: vtip, drama, sentiment, nic neskřípá ani nedrhne. Povedlo se. ()

Fibonacci

Nechcem použiť pejoratívum, ale tu sa inak nedá. kurwa ale toto bol silny film. v zdravom pomere sa tu miešajú dobrodružné dejové línie s komédiou a jemne ojebané drámičkou, ktorá krásne vystupňuje. taková pohodička, vrelo odporúčam.👊❤️ Shiaju obľubujem od malička, ked som bol ešte malá škrečka. Určite aj preto ma bavilo pozerať sa na tento pomerne pomalý snimok. ()

ilegal1983

Od wrestlingu mam hodne daleko,tento sport alebo co to je ma nikdy nebavil.Film rozhodne neni len o tom i ked v zavere bude pritomny.Prijemny pocin v ktorom aj ked sa moc toho nedeje citit velku pohodu a to hlavne medzi dvojicou Shia a Zack.Perfektne vybrane lokality v Amerike podkresluju cely pribeh.Od komedie to ma rozhodne daleko takze nenechajte sa zmylit ale hlavne v tento vianocny cas mame byt s rodinou.On prave tento typek s Downovym Syndromom ziadnu rodinu nema a hlada ju,a napokon ju aj ziskava..Tyler(Shia) ma vskutku obrovske problemy s lumpami z okolia ktore ho prenasleduju na kazdom kroku.Mala zem male problemy no a velka zem...stretnutie z Burakovym Sokolom mu nie len prinieslo noveho kamarata ale i rodinu a mozno dokonca strateneho brata.Dakota je vo filme tym spravnym spestrenim.Co dodat...rozhodne si to pozrite.Moja byvala mala z downakov panicku hrozu od vtedy co ju jeden chitil za ruku a odhodil tak ze odletela ako pierko takze nieco na tom bude. ()