Aterrados

• angličtina Terrified

Lidé, kteří zmizí bez zanechání stop, brutální nevysvětlitelné vraždy, mrtví, kteří se vracejí z hrobů, hlasy, které vychází z vodovodu, předměty, které se pohybují a nemají žádné vysvětlení, tak tyhle nevysvětlitelné události se odehrávají v Gran Buenos Aires, kde tři sousední domy jsou spojené se samotným peklem. Tři paranormální specialisté Allbreck, Jano a Rosentocka, spolu s detektivem Maza, se pokusí společně odhalit tajemství těchto domů. (ARI50)

Yoshimitsu

Parádně si to drželo po celý film atmosféru a do toho ta znepokojivá hudba krásně zapadala. Žádné kladné věci tady nečekejte. Dávám 75% ()

bizz_mjc

Na Oscara to za herecké výkony a některé efekty nominace nebude, ale film po celou dobu drží ultra napětí a velmi nápaditě se kouká na "temno" a jeho výjevy. Takhle kdyby vypadaly všechny děsivý filmy, tak na ně snad přestanu koukat. Mega surprise! ()

Kienast

Zdejší popisek filmu mi toho řekl víc, než co jsem viděl a vydedukoval z filmu. Když ovšem přišlo na hororové scény byl jsem vyloženě nadšený, velká škoda chaotického děje a snahy vsunutí humoru (to je ale asi tím kde film vznikl, jiný kraj, jiný mrav). Těším se na del Torovu verzi. 6/10 ()

666Carnage

Takový průměr a to jsem od toho ze začátku fakt čekal dost ale nic se nedostavilo. Peklo mohlo být lepší a hlavně je tam toho hromada neobjasněna. Herci jsou takový divný jako kdyby přišli z nějakého dlouho trvajícího seriálu kde léta přehrávali. Fakt jsem doufal v něco víc. 50% ()

borec999

Ono by to bolo aj fajn, pretože režisér evidentne vie čo robí a film dokáže napnúť, vytvoriť atmosféru aj vyľakať. O level nižšie ho ale zrážajú otrasní herci, ktorí sú ako z telenovely. Slovami Bohumila Stejskala: Škoda, no... 60% ()

Corpsegrinder

Dialogový scény nic moc, ale strašení na jedničku. Neobchází to hororový klišé uplně, ale neměl jsem ani jednou pocit že jsem něco takovýho viděl už stokrát. Některý strašení přijde nečekaně, jiný je divákovi naservírováno chytrou prací kamery - ve většině filmů kamera uhne a když se vrátí najednou tam stojí duch, tady se objeví už když kamera uhejbá a je to mnohonásobně lepší. Ačkoliv těch pár bizarních monster ukázali celkem dost, některý mohli využít trochu víc. Neni to mistrovský dílo ale pravděpodobně vám to aspoň na chvíli navodí pocit že jsou vaše trenýrky v ohrožení. ()

Adramelech

Hned od samého začátku ve filmu straší, až to praští, ale logiku to moc nemá. Strašidla jsou totiž s logikou dost na štíru, což jistě potvrdí každý, kdo se s nějakým pokoušel komunikovat. V Latinské Americe věří na duchy spousta lidí, takže tam tyto entity nacházejí mnohem víc prostoru ke svému projevení nežli ve skeptické Evropě. Někteří tvůrci hororů se svým příběhům snaží dodat na působivosti tím, že uvádějí, že jejich film byl natočený podle skutečné události. Demian Rugna nic takového netvrdí, ale vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se nechal inspirovat historkou, kterou mu vyprávěl nějaký chlápek, co bydlí pár bloků od místa, kde se udála, a on ji jenom trochu filmově opentlil. Přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o strašidlech na dvorku (v noci z 11. na 12. prosince 2016) - - -     Jdu po chodníku v doprovodu nějakého muže. Směřujeme k objektu staré nemocnice nebo blázince, který je snad ještě částečně v provozu. V určité dny a hodiny se tam na dvorku zjevují strašidla, která dělají hrozný kravál. Chci se na ně podívat. Kromě toho provozovatel objektu vyslovil přání, abych je zkusil zapudit.      Jsme v kanceláři. Nějaká mladá žena mi vysvětluje obtíže plynoucí ze zjevování strašidel. Přikývnu a sáhnu ženě mezi nohy, abych měl šťastnou ruku. Je to obecně známá pověra a nikoho to nepřekvapí.      Muž mě doprovodí do místnosti ve čtvrtém patře. Z okna je výhled na vybetonovaný dvorek ve vnitrobloku. Otevřu okno a vykloním se ven, abych si mohl prohlédnout celý dvorek. Nic tam není. Muž říká, že za chvíli to začne, a nabádá mě k opatrnosti. Kdybych viděl, jak po mně nějaké strašidlo hází laso, mám se klidit od okna, abych nebyl chycen a stržen dolů, jak se to již leckomu stalo.      Najednou se dvorek zaplní množstvím postav, které příšerně řvou. Se zájmem je pozoruji a musím uznat, že ten hluk je vážně neúnosný. Jedno ze strašidel točí lasem. Místo abych se schoval, pokusím se vržené laso zachytit, což se mi podaří. Mám přece šťastnou ruku!      Zatáhnu za provaz a zdvihnu strašidlo asi tak metr od země. Konstatuji, že může vážit sotva deset kilogramů. Řídká hmota, to se dalo čekat. Strašidlo ječí a začne po laně šplhat ke mně. Vidím, že vypadá jako mongoloid s obrovskými zuby. Nemám chuť se s ním seznámit blíže. Když je strašidlo skoro až u mě, pustím lano. Dívám se, jestli se ten parchant aspoň potloukl, ale ne. Rozplácnul se sice na betonu, zamotal se do lana, ale hned vyskočil a už zase řve. Je na čase pustit se do práce.      Kropím strašidla svěcenou vodou. Z postav zasažených kapkami se kouří a záhy mizejí. Dvůr se vyprazdňuje. Tím však zbývající strašidla získávají více místa a mohou uhýbat před kapkami. Už mě nebaví je honit. Vykloním se z okna a zvolám: „Poroučím vám jménem Adonaje, vy magorové, abyste tady přestali strašit! Toto místo je vám na věčné časy zapovězeno. Můžete jít strašit na Saharu, jestli chcete.“      A najednou hledím na prázdný dvorek. Všude je klid. ()

Flopik

Argentína boduje naozaj kvalitne. Vyzeralo to dobre už z obrázkov a film nesklamal. Začalo to naozaj z hurta a ten začiatok bol skvelý páčil sa mi asi najviac z filmu. Potom to troška upustila z tempa a prišli rozhovory ktoré neboli až tak zaujímavé a veľa sme sa nedozvedeli. Neskôr sa to však zas rozbehlo a keď sa rozdelili do domov tak to bolo skvelé.Atmosféra výborná lakačky chválim pretože masky boli parádne.Čakal som však viacej infarktových momentov. Herci nehrali zrovna skvelo ale na Argentínu som spokojný a palec hore, viac takýchto filmov. ()

warrenur

Hm...cakal som viac. Ale zrejme to je preto, ze som pocul spanielcinu a s nou sa mi vybavi par skutocne vydarenych spanielskych hororov. Tento argentinsky je svojim podanim, dost zvlastny a chaoticky natoceny s divnymi dialogmi. Inak celkom originalna uletenost, co ma obcas aj slusnu atmosferu. Ako celok vsak slabsi priemer, ktory ma nechaval chladnym. Neodporucam, ale ak mate chut vidiet nieco "neotrele" smelo do toho. ()

figliar

Nie že by to bol úplne zlý film, niektoré scény, resp. ľakačky boli v celku podarené, ale miestami mi herci pripadali hodne amatérsky. Podobných duchárčin tu však nájdem veľmi veľa a táto ponúka iba málo originality. Koniec filmu bol celkom obohraný, žiadny väčší zvrat sa nekonal, preto nakoniec hodnotím iba ako podpriemer. ()

Barka88

Párkrát jsem se poměrně slušně lekla a chvíli jsem se bála podívat pod postel. Celkově ten film ale nedává vůbec smysl, zbytečně překombinované a závěr stál vyloženě za prd. ()

KUFI

Uplne debilni to nebylo na to ze je to z argentiny, nektery sceny by i celkem usli, ale vubec sem nepochopil pointu (coz je u me ale naprosto normalni). A postavy se chovali divne, neprirozene. Jako schnily dite u stolu, dole spi jeho mama a oni tam cosi resi a pak ho daji do mrazaku.. dafuk.. a ten fizl byl uplne mimo ()

FeriusParfax

Spoiler. 2x jsem se lekla, až mi prcka změkla. A nelekla jsem se jen já, notorický připosránek. To děsivé stvoření, co se schovávalo pod postelí (moc dobře vím, proč mi noha z gauče a postele nikdy nesmí trčet!) bylo moc pěkně udělané. Příběh jako takový mě úplně neoslnil a vlastně jsem ani nijak nepostřehla, o co šlo. V hlavě mi  zůstala jen  lekačka, Glum pod postelí, špinavé dítě a rozmašírovaná paní v koupelně. Jde o slabé 3*, ale i tak jsem si horor užila. When evil lurks byl o dost lepší a je vidět, že se režisér vyvíjí dobrým směrem. Další horor si od něj nenechám ujít. ()

ANTYCHRYST

Argentinská produkce ve mě vyvolávala krapet obavy.. Ale ejhle.. Jde to i bez USA štábu... Jasně hnedle první Gore scénka - ala loutkové divadlo.. dokazuje že chybí rozpočet.. zbytek filmu je ovšem v cajku.. Pár dobrých lekaček.. a hlavně.. je to napínavé.. A strašidelné.. Obrovské překvapení.. Vychytat tomu pár much.. Tak to je pecka.. 70% zaslouženě.. Udrželo to po celou dobu mou pozornost a to dosti napjatou - v očekávání co bude dál :) ()

Najt

Horor. To je dnes u většiny filmů napsané a někdy ty filmy mají s hororem společného fakt jen málo. Tohle je ale opravdový horor. Na předměstí se v domech dějí divné věci a nevysvětlitelné úkazy, trojice "vyšetřovatelů" přijede, aby tyto jevy prozkoumali. Už v prvních pěti minutách se to zvrtne a první scéna je pěkně děsivá. Po čase se to rozjede a je z toho solidní podívaná. Některé scény byly drsné a koukat v noci a sám, asi bych byl dobře poprděný. Takže se jedná o slušný horor, u kterého se budete bát. ()

Guillermo del Toro chce v kinech znovu děsit

Guillermo del Toro chce v kinech znovu děsit

21.12.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) se oficiálně upsal produkci anglicky mluveného remaku argentinského hororu Aterrados / Terrified pro studio Fox Searchlight. Původní… (více)