Série(2) / Epizody(22)

Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri – bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny. Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva. Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde – mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine? (TV JOJ)

Recenze uživatele Autogram k tomuto seriálu (12)

Ministři (2018)

Po všetkých odpadoch, ktoré sa z hornej dolnej za posledné roky vyrojili, som ani neveril, že je možné, aby v komerčnej televízii vznikla skutočne zábavná politická satira. Je pravda, že je prvoplánová, určená pre jednoduchého diváka, ale to ako oddychovku aj očakávam. V seriálovej osemčlennej vláde sa nájde každý reálny minister, a nie je to pekný pohľad. Preto aj toľko hodnotení odpadom, keď voliči a obdivovatelia vládnych strán nepredýchajú takto karikovanú skutočnosť. ()

Troška lásky (2018) (S01E05)

To nemá chybu. A ešte aj neboráčka Kvetka Svetlana to schytala. –––– On je predseda a ja som... štátna radkyňa. –––– Nikto nedokáže tak zastaviť ženu, ako ja dokážem zastaviť ženu. –––– Hádam nebudem kvôli Troške lásky chodiť medzi normálnych ľudí? ... Ľudia vedia, že premiér to nemôže robiť s vlastnou ženou, lebo to robí s celým národom. ()

Interview (2018) (S01E06)

–––– Skutok sa nestal... My neklameme, my vytvárame novú, krajšiu realitu. ()

Youtuberi (2018) (S01E07)

–––– Hejteri píšu, že ste takí trápni, že by ste sa mali radšej zabiť. ()

Náhradník (2018) (S01E08)

Keby to nebolo smiešne, tak tá celkom náhodná podoba so skutočnosťou je úplná tragédia. Pre nás všetkých. –––– Vnútro. Tak na tieto mafiánske praktiky rovno zabudnite! –––– Poznáš ten film o premiérovi, čo leží v kóme? ()

Návšteva (2018) (S01E09)

Nie až také trefné a úderné, keď to namiesto ministrov viac schytala anglická kraľovná. –––– Ale prečo nerobiť zbytočné veci? Keď si to môžeme dovoliť. ()

Susedia (2019) (S02E02)

Kde je tá údernosť a provokatívnosť prvej série? Kde je suchý primitívny politický humor? Zostal len slabý odvar bez šťavy. ()

Appka (2019) (S02E03)

Vláda sa v tretej epizóde pri digitalizácii pomaly dostáva do formy. Už sú to lepšie tri hviezdy, ale stále iba tri. –––– Digitálne nech zostanú digitálky. My sme ľudia kešu. –––– Ale ľudia si radi komplikujú život. Aby mali na čo nadávať. ()

Abdikácia (2019) (S02E04)

Abdikácia: Pokračujú slabšie epizódy, v ktorých je humor trochu viac silený, ako by mal byť. ()

Soros (2019) (S02E05)

Migranti: Konečne sa séria poriadne rozbehla, a tu už nechýba poriadna dávka satiry, ktorá mieri presne. –––– Stačí, keď ukážeš onen, diplomatický pas. A prejdeš s čímkoľvek. S koksom, s Vietnamcom, s čímkoľvek. –––– Nemôžem všetko vymýšľať iba ja. Vlastnou hlavou! ()

Väzenie (2019) (S02E06)

Homosexuál: V niektorých momentoch dobrá zábava, ale pointa tejto epizóde trochu unikla. –––– Vieš, čo to spraví s prieskumami, keď ľud zistí, že máme vo vláde buzeranta? ()

Školská reforma (2019) (S02E08)

Školská reforma: Čo žiadna vláda nezvládla, zvládnu Ministri za 20 minút. Výsledok je síce pochybný, ale aspoň sa toho zúčastnilo množstvo hereckých detí. ()